<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=UTF-8" http-equiv="Content-Type">
</head>
<body bgcolor="#FFFFFF" text="#000000">
<div class="moz-cite-prefix">Souhlasím. Také se mi tu objevil jeden
takový "aktivní blbec", který v krátkém čase vygeneroval obrovské
množství nových cest, ploch a bodů. Mlátil to do editoru, jak mu
to přišlo pod ruku, cesty a plochy náhodně přes sebe, různé
cestičky nenapojené na existující silnice, nové cesty by nejradši
v celé mapě "namaloval" jedním tahem se všemi důsledky z toho
plynoucími (např. u slepé cesty se jednoduše vrátil bez přerušení
kreslení). Keepright předtím poměrně čistý po něm hrál všemi
barvami. Při kontaktu z něj vypadlo, že OSM objevil a do editace
se pustil, aniž by si přečetl jakoukoli nápovědu. Občas to není o
tom, že to ti lidé dělají naschvál, ale jednoduše nezvládnou
nadšení z možnosti přímo editovat mapu v kombinaci s obrovskou
škálou možností a voleb, které v editoru mají k dispozici. <br>
<br>
LuKo<br>
<br>
<br>
<br>
<br>
On 6.4.2013 21:21, LM_1 wrote:<br>
</div>
<blockquote
cite="mid:CAKho1C+8iucj+WOtCU-F0FLs6OkixXhmUor4wsC7x5CXMY0k9w@mail.gmail.com"
type="cite">
<div dir="ltr">Předně bych ho zkusil kontaktovat. Třeba ani neví
co dělá...
<div style="">Lukáš Matějka (LM_1)</div>
<div style=""><br>
</div>
</div>
<div class="gmail_extra"><br>
<br>
<div class="gmail_quote">Dne 6. dubna 2013 19:14 Michal Tauchman
<span dir="ltr"><<a moz-do-not-send="true"
href="mailto:michal.tauchman@gmail.com" target="_blank">michal.tauchman@gmail.com</a>></span>
napsal(a):<br>
<blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0
.8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex">Ahoj,<br>
projižděl jsem okolí pomocí KeepRight a hledal chyby. Když
jsem<br>
zabrousil nad domovské město objevil jsem v blízkých
vesnicích a městech<br>
strašné množství chyb, a jak jsem je postupně pomocí
znalostí míst, cuzk,<br>
Bingu a uhul:ortofoto postupně chyby opravil (překřížené
cesty, cesty bez<br>
napojení, několik cest v sobě a další hromady velkých a
zjevných chyb,<br>
nesmyslné tagy silnic),při prozkoumání historie jsem
zjistil, že tohle mrví<br>
jeden člověk. A teď jsem objevil další:<br>
<br>
<a moz-do-not-send="true"
href="http://www.keepright.at/report_map.php?schema=80&error=41094953"
target="_blank">http://www.keepright.at/report_map.php?schema=80&error=41094953</a><br>
<br>
Nějak mi to tam nesedělo (hlavně to nakreslí skrz cestu), a<br>
jelikož zde zrovna není Bing, koukal jsem na Uhul, a
absolutně tam tu vodu<br>
neviděl, ani si na ni nevzpomínám. A jelikož tohle konkrétní
zákoutí úplně<br>
neznám, mrknul jsem na Google Mapy, abych si ověřil, že je
to opravdu<br>
pitomost. A je, tam žádná voda není. Co s tím? Takový člověk
je pohroma,<br>
nevím proč to dělá, když to tak naprosto fláká. Neříkám, že
já jsem pár<br>
chyb ze začátku neudělal,ale nic tak hrozného, zjevného a
hlavně prakticky<br>
na většině, co se udělalo.<br>
90% chyb co tam v oblasti těch několik vesnic a měst byly,
byly jeho práce.<br>
Typy silnic mrská jak přijde pod ruku (taková obyčejná
spojovací silnička,<br>
spíš ale track grade1 označená jako pěší zóna, což
samozřejmě není).<br>
Co na tohle říct? Když najdu chybu, kterou nemohu/nechci
opravit, tak<br>
upozorním autora, ať provede korekci, ale co říct na tohle?<br>
<br>
<br>
_______________________________________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a moz-do-not-send="true"
href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a moz-do-not-send="true"
href="http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
target="_blank">http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
</blockquote>
</div>
<br>
</div>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>