<div dir="ltr"><div style><span style="color:rgb(80,0,80)">@hanoj:</span></div><span style="color:rgb(80,0,80)">>>...každá plocha má nejen svou hranu na hranici, </span><span style="color:rgb(80,0,80)">ale také své lomové body.</span><br>
<div class="gmail_extra">Má tento výrok ještě jiný význam, než že hranice mezi dvěma objekty není vždy rovná čára, ale někdy i lomená? Jestli ne, je všechno jasné.</div><div class="gmail_extra">LM_1<br><br><div class="gmail_quote">
Dne 23. května 2013 15:04 hanoj <span dir="ltr"><<a href="mailto:ehanoj@gmail.com" target="_blank">ehanoj@gmail.com</a>></span> napsal(a):<br><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0px 0px 0px 0.8ex;border-left-width:1px;border-left-color:rgb(204,204,204);border-left-style:solid;padding-left:1ex">
<div class="im">> Přiznám se, že jsem to nikdy nezkoušel, ale není ten problém s exportem<br>
> ploch v tom, že je tolik způsobů jejich reprezentace?<br>
</div>> -1 uzavřená cesta s typickým tagam pro oblast<br>
> -2 uzavřená plocha s typickým liniovým tagem a area=yes<br>
> -3 multipolygon<br>
> - ...?<br>
*** ano, exportovat variantu -1 případně -2 není problém. Multipolygon<br>
už není jen o změně zápisu přes nějaké API ale o celkové<br>
přeformulování formy objektu.<br>
<div class="im"><br>
>> Je zajímavé, že běžně užívané datové modely v GIS naše úsporné<br>
>> problémy neřeší,<br>
>> prostě každá plocha má nejen svou hranu na hranici,<br>
>> ale také své lomové body.<br>
><br>
> Tomu nerozumím, ocenil bych vysvětlení.<br>
</div>*** viz srovnání níže<br>
<br>
hranice dvou polygonů v GIS (ESRI Shapefile):<br>
a-----b-----c-----d<br>
g-----h-----i-----j<br>
<br>
hranice dvou polygonů v OSM bez relací:<br>
a-----b-----c-----d<br>
a-----b-----c-----d<br>
<br>
hranice dvou polygonů v OSM s relací:<br>
<div class=""><div class="h5">a-----b-----c-----d + rel1 +rel2<br>
<br>
ha<br>
hanoj<br>
<br>
_______________________________________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a href="http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" target="_blank">http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
</div></div></blockquote></div><br></div></div>