<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=UTF-8" http-equiv="Content-Type">
</head>
<body bgcolor="#FFFFFF" text="#000000">
<div class="moz-cite-prefix">Okraje teplárny značit jako
landuse=industrial. Na místo generátoru umístit bod s tagy:<br>
<br>
power=generator<br>
generator:output:steam=yes nebo generator:output:hot_water=yes<br>
generator:source=*<br>
generator:method=*<br>
generator:type=*<br>
generator:plant=output<br>
<br>
<br>
Všechno je to na (aj.) wiki, stačí hledat:<br>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power%3Dgenerator">http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:power%3Dgenerator</a><br>
<br>
Včetně potrubí, stožárů apod. je to také v presetech OSM pod
Předvolby -> Umělé objekty<br>
<br>
On 12. 5. 2014 7:44, Marián Kyral wrote:<br>
</div>
<blockquote cite="mid:1Ma.ZmfE.2kNcFuUBhQn.1JS5%7Bf@seznam.cz"
type="cite">Ahoj,<br>
<br>
<p>---------- Původní zpráva ----------<br>
Od: <a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:fishie@centrum.cz">fishie@centrum.cz</a><br>
Komu: <a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
Datum: 12. 5. 2014 1:56:27<br>
Předmět: [Talk-cz] Jak resit znaceni ostatnich siti?</p>
<br>
<blockquote>Zdravim,<br>
<br>
<br>
na wiki k openstreetmape jsem narazil na nedostacujici tagy ke
znaceni inzenyrskych siti a budov ci technickych zarizeni.
Protoze si pri vyletech i do zahranici vsimam zejmena
inzenyrskych siti;) Jedine co je vicemene dostacujici je power.<br>
</blockquote>
<p><br>
</p>
<p>wiki je obecně jen soubor doporučení jak tagovat. Díky tomu je
pak při vykreslování mapy možné zobrazit co nejvíce relevantních
informací.<br>
<br>
Jsou dva způsoby jak značky ve wiki vznikají:<br>
1) Dokumentují a doplňují nejčastěji používané označení<br>
2) Nové značení je navrženo, prodiskutováno a v případě
schválení zapsáno do wiki.<br>
<br>
Pokud vidíš, že něco chybí, máš několik možností:<br>
1) Podívat se na wiki, jestli tam není něco v procesu
schvalování, případně bylo, ale nebylo schváleno (stránka s
diskuzí).<br>
2) Podívat se jak danou věc značí jinde<br>
3) Zeptat se na příslušném mail listu dle typu značky (lokální
nebo celosvětový význam)<br>
<br>
Řekl bych, že v tomto případě toto má značení celosvětový
význam, takže diskuze by asi měla směřovat na <br>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/tagging">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/tagging</a><br>
</p>
<p> </p>
<blockquote><br>
Tak mi predevsim chybi ustalene tagy:<br>
<br>
- znaceni telefonnich ustreden(pevne linky), kabelu a kabelovych
rozvadecu. Rozvadece a hlavne jejich cisla v nekterych statech
mohou byt urcite navigacni body po ulicich. Nelze pouzit phone -
ten je evidentne urceny na neco jineho stejne tak tag na btsky
je nevhodny</blockquote>
<p><br>
</p>
<p>Našel jsem návrh man_made=Telephone_Exchange, který však nebyl
schválen (pro nezájem). Nicméně v Německu si vesele používají
man_made=MDF <br>
</p>
<p><br>
</p>
<blockquote><br>
- oznaceni vysilacu - neco z toho je proposed jako
telecommunication tower. Hodi se jako vyznamny navigacni bod.</blockquote>
<p><br>
</p>
<p>Dle velikosti: <br>
</p>
<p>man_made=tower</p>
<p>tower:type=communication</p>
<p><br>
</p>
<p>nebo <br>
</p>
<p>man_made=communications_tower<br>
</p>
<p><br>
</p>
<p>( <a class="moz-txt-link-freetext" href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made%3Dtower">http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made%3Dtower</a> )</p>
<p><br>
</p>
<blockquote><br>
- chybi oznaceni ropovodu,plynovodu, regulacnich a kompresnich
stanic - mnohdy nad zemi - navigacni bod zejme z letadla. Toto
je plus minus podobne ve vetsine zemi.</blockquote>
<p><br>
</p>
<p>Co vím, tak se značí tak maximálně potrubí (man_made=pipeline).
Nicméně z wiki u potrubí je odkaz na
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Project/Oil_and_Gas_Infrastructure">http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Project/Oil_and_Gas_Infrastructure</a></p>
<p><br>
</p>
<blockquote><br>
- pro nektere staty s centralizovanym vytapenim chybi znaceni
teplaren(vysoke kominy, navigacni bod), parovody,teplovody -
potrubi(casto byvaji nad zemi -navigacni bod), a vymeniku - v
anglictine tzv. district/block heating</blockquote>
<p><br>
</p>
<p>Potrubí viz výše, komíny se značí man_made=chimney. Areál
teplárny bych označil jako landuse=industrial , name=* (i když
to asi není až tak úplně korektní).<br>
</p>
<p> </p>
<blockquote><br>
<br>
Z wiki jsem nejak moc nepochopil jak je docasne nahradit jinymi
tagy nez se odsouhlasi nejaka definitiva. Uprimne receno mi
prijde ze je v tom dost bordel. Je na to nejaka jasna metodika?
Zatim tyto tagy nejsou, pouzivejte tohle</blockquote>
<p><br>
</p>
<p>Ta definitiva se neodsouhlasí sama od sebe ;-) Pokud na tom máš
zájem, je dobré ji pomoci. Pokud existuje nějaký návrh, můžeš
zkusit používat ten, ale může se ti stát, že návrh bude zamítnut
a tvoje práce vyjde vniveč.<br>
</p>
<p> </p>
<p>Marián <br>
</p>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>