<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">
</head>
<body bgcolor="#FFFFFF" text="#000000">
<div class="moz-cite-prefix">Ahoj, <br>
<br>
to mi něco připomíná: <a class="moz-txt-link-freetext" href="http://www.openstreetmap.org/way/129905013">http://www.openstreetmap.org/way/129905013</a>
:-)<br>
<br>
Můj osobní názor: pokud taková věc v terénu objektivně existuje,
aktivně se využívá, mapper ji najde a cítí potřebu zanést do OSM,
nejsem proti, přestože sám bych to asi nemapoval. Morální aspekty
jsou málokdy černobílé. Lákají se tím další bikeři, nebo varují
nevinní turisti, aby si dali pozor na překážky? Vymažeme Macochu,
abychom k ní nepřitahovali sebevrahy? ;-) Nějaké tagování de-iure
stavu by bylo fajn, akorát nevím jaké.<br>
<br>
Druhá věc je, že hřiště tam jednoznačně nemá co dělat. Tedy pokud
cítím občanskou povinnost to řešit, nahlásím vlastníkovi. Když tam
pošle bagr a skoky zmizí, s radostí dirty vymažu z OSM.<br>
<br>
Tož asi tak.<br>
<br>
Martin<br>
<br>
<br>
Dne 19.5.2015 v 12:02 Petr Vozdecký napsal(a):<br>
</div>
<blockquote cite="mid:6te.K1W.gGwVaKnJwY.1LMmeY@seznam.cz"
type="cite">Ahoj,<br>
<br>
prosím o radu či názor ve věci mapování ilegálního sportoviště. Ve
skutečnosti jde o svépomocí vybudovaný terén pro BMX kola (různé
skoky apod.), který se ale nachází v prostoru Přírodní památky,
kde je explicitně (i na tabulích přímo u sportoviště) vjezd na
horském kole z důvodu ochrany rostlin zakázán.<br>
<br>
Pomineme-li poněkud zcestnou argumentaci samotných jezdců, že BMX
není "horské kolo" (!), vzniká následující situace:<br>
1) sportoviště na místě je a je vysoce specifické (k jinému účelu
než pro BMX jej nelze použít)<br>
2) sportoviště se (ke svému účelu) nesmí de-iure provozovat<br>
3) majitelem pozemku je patrně obec nebo stát a nelze
předpokládat, že by sportoviště jakkoliv hájil<br>
<br>
Otázky:<br>
1) zakreslit takové sportoviště do mapy? Jak?<br>
2) mapa by měla zachycovat stav de-facto, ale zachycuje běžně i
stav de-iure (acces=*)<br>
3) pokud mapovat, pak by bylo na místě zmapovat každou díru v
plotě do placeného areálu včetně cesty, nebo cestu k místu, kde se
dá plot přelézt...<br>
4) před lety navrhovaný tag illegal=yes zatím nemá žádnou širší
podporu a dle taginfo se v OSM vůbec nevyskytuje<br>
<br>
vop<br>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>