<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">
</head>
<body text="#000000" bgcolor="#FFFFFF">
<div class="moz-cite-prefix">Hehe, koukám, že jsme ti toho naložili
:-D<br>
<br>
Chybějícího man_made=bridge je škoda. Ale třeba se to časem změní.<br>
<br>
Díky,<br>
Marián<br>
<br>
Dne 8.5.2016 v 00:17 Mikoláš Štrajt napsal(a):<br>
</div>
<blockquote cite="mid:5d%7B.hoah.3iKvga0uvph.1NBccN@seznam.cz"
type="cite">Zdravím,<br>
díky za zpětnou vazbu k dlaždicím Metropolis. V tomto mailu se
pokusím sepsat vaše postřehy a to, co s tím hodlám dělat. <br>
<br>
Nejprve ale trochu nakouknu do technického řešení: Mapu Metropolis
renderuje Mapbox Studio z vektorových dlaždic Mapbox Streets v7.
To s sebou nese výhody - mapa je předvařená na vykreslování,
geometrie zjednodušena, chaotické tagové schéma výrazně
zjednodušeno a zlogičtěno, ale i podstatnou nevýhodu - ve
vektorových dlaždicích zkrátka není všechen obsah. Pro dokumentaci
obsahu vektorových dlaždic viz
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://www.mapbox.com/vector-tiles/mapbox-streets-v7/">https://www.mapbox.com/vector-tiles/mapbox-streets-v7/</a>. <br>
<br>
A teď můžu přejít ke konkrétním připomínkám:<br>
<br>
> nekreslí se silniční tunely<br>
<br>
určitě dodělám. Nevíte o nějakém renderu, který zobrazuje tunely
hezkým nebo neobvyklým způsobem?<br>
<br>
> chybí tramvaje v Brně / trolejbusy jinde<br>
<br>
Mapbox Streets v7 mají tramvajové koleje až od zoomu 16, proto
musím mít stranou pro tyto účely extra datovou sadu (vytaženou z
OSM). Tu mám zatím vygenerovanou jen pro Prahu. Zkusím ji
vygenerovat pro celou ČR (nevím, zda nenarazím na nějaký limit
free verze).<br>
<br>
> hodily by se autobusové/tramvajové zastávky, průběh linek<br>
<br>
Pro zastávky platí informace v předchozím bodě.<br>
<br>
Průběh linek by byl fajn, ale dělat ho nebudu. Třeba v Praze ho
dost často mění a byl by tak problém z aktualizací dat.<br>
<br>
> nekreslí se plochy náměstí<br>
<br>
Podobný problém mám u letišť. Prozkoumám jak (a zda) to jde v
Mapbox Studiu řešit.<br>
<br>
> highway=path zobrazuješ výrazněji než highway=track, takže
lesní pěšiny jsou vůči zpěvněným lesním cestám vykresleny úplně
opačně (pěšiny jako tlustá a cesty jako tenká čárkovaná)<br>
<br>
Mám jen pět druhů cest:<br>
<br>
- hlavní silnice (žlutá barva)<br>
- vedlejší silnice (bílá)<br>
- chodníky/cyklostezky/cesty pro pěší (tenká bílá)<br>
- lesní cesty (šedá čárkovaná čára)<br>
- schodiště<br>
<br>
S tím že při menším zoomu (14-) se hlavní silnice zúží a vedlejší
se změní na pohé šedé čáry. Pěší cesty se při zmenšení nezobrazují
vůbec. <br>
<br>
Nelíbí se mi tečkované pěšiny ve stylu mapniku, tečkování se dříve
v kartografii používalo např na zvýraznění hranice lesa. Též se mi
nechce používat samostanou šedou čáru.<br>
<br>
Zkusím pro rozlišení mezi pěšinou a chodníkem vymyslet nějaké
rozlišení, podívám se do sbírky svých map. Otázka taky je, co
půjde realizovat. Někdo nějaký nápad?<br>
<br>
> fotbalista se zobrazuje v rohu hřiště, ne ve středu<br>
<br>
To proto, že jako body zobrazuju plochy. Zatím je schovám
(respektive změním na trávníky s šedým okrajem), než přijdu na
lepší zobrazení<br>
<br>
> nejsou názvy nákupních center<br>
<br>
ač nemám nákupáky rád, jsou to dobré orientační body. Názvy
přidám.<br>
<br>
> velkoměsta stejným druhem písma jako malinké vesničky<br>
<br>
upravím, zkusím sestavit nějaký systém odstupňování. Rád bych
zachoval rozlišování mezi samostatnou obcí a částí obce. Též
přidám hranice obcí (a částí obce).<br>
<br>
> chybí jednosměrky<br>
<br>
zkusím dodělat<br>
<br>
> dálnice by se hodila zvýraznit.<br>
<br>
otázka zní jak? Oranžová barva?<br>
<br>
> závory a ploty me taky prijdou důležité<br>
<br>
souhlas, dodělám<br>
<br>
> vykreslovat man_made=bridge?<br>
<br>
nejde jednoduše, nebudu dělat<br>
<br>
> No a když jsme u toho, tak bych se přimlouval (až se k tomu
prokoušeš) podporovat i další tagy, které mappeři ignorují jen
proto, že je rendery nevykreslují - např. trail_visibility
(typicky stupnem svetlosti barvy cary) a tracktype (doporucena
provedeni na wiki). Je to primárně vhodnější samozřejmě spíše do
turistické mapy, ale ve městech to značně pomůže v lesoparcích...<br>
<br>
nejde jednoduše, nebudu dělat<br>
<br>
> Ještě reakce k odkazované stránce [dokumentaci]:<br>
> - máš tam chybu v URL v první větě<br>
> - v sekci "Zobrazujeme" tipuji, že máš omylem u lesů a parků
zmíněnou modrou<br>
> barvu místo zelené (na dvou místech)<br>
<br>
jé, takový blbý chyby. Opraveno.<br>
<br>
* * *<br>
<br>
Každopádně moc děkuju za zpětnou vazbu. Až budu mít vylepšení,
ozvu se.<br>
<br>
Mikoláš Štrajt / Severák<br>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>