<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">
</head>
<body bgcolor="#FFFFFF" text="#000000">
<div class="moz-cite-prefix">Dne 22.5.2017 v 20:57 Mirek Dlask
napsal(a):<br>
</div>
<blockquote
cite="mid:CAHQmpEo4YpRcMP1r1pRoAn8PSKMaL-BRFLDn-sv4ukCWe2z8nw@mail.gmail.com"
type="cite">
<div dir="ltr">
<div class="gmail_quote">
<div dir="ltr">
<div class="gmail_extra">
<div dir="ltr">
<div class="gmail_extra">
<div class="gmail_quote">
<div> </div>
<div>*** Správci územní identifikace jsou stavební
úřady, které ho vkládají do ČÚZK RUIAN. Ne OSM,
ani ÚJČ. V jednotlivých případech si dokážu
představit řešení problémů zeleného stromu života.
Určitě ale ne takto plošným zásahem, který vzešel
z několika zkušeností bez debaty zde.<br>
</div>
<div><br>
</div>
<div>--- Rozumím tomu dobře, že hromadně je špatně,
ale jednotlivě, cíleně a dlouhodobě nerespektovat
oficiální názvy ulic je v pořádku? Pražáci se v
OSM řídí ÚJČ a přitom adresní body jsou dle RUIAN
a nikomu to nevadí? Proč neprosadí změnu
oficiálního názvu?</div>
<div><br>
</div>
<div><a moz-do-not-send="true"
href="http://tools.geofabrik.de/osmi/?view=addresses&lon=14.55908&lat=50.05555&zoom=16&opacity=1.00&overlays=buildings,buildings_with_addresses,postal_code,street_not_found,nodes_with_addresses_interpolated,interpolation,interpolation_errors,nearest_points,nearest_roads"
target="_blank">http://tools.geofabrik.de/osmi<wbr>/?view=addresses&lon=14.55908&<wbr>lat=50.05555&zoom=16&opacity=<wbr>1.00&overlays=buildings,<wbr>buildings_with_addresses,<wbr>postal_code,street_not_found,<wbr>nodes_with_addresses_<wbr>interpolated,interpolation,<wbr>interpolation_errochybně
jsours,nearest_points,nearest_<wbr>roads</a><br>
</div>
<div class="gmail_quote"><br>
</div>
<div class="gmail_quote">A tak změní ulici Za
kovárnou -> Za Kovárnou a adresní body nechají
být.</div>
<div class="gmail_quote">Analogicky se teď změnila
tř -> třída, aniž by se změna dotkla adresních
bodů.</div>
<div class="gmail_quote">Jaký to má smysl?</div>
<div class="gmail_quote"><br>
</div>
<div class="gmail_quote">Například <a
moz-do-not-send="true" href="http://mapy.cz">mapy.cz</a>
ponechávají zkratky, ale jinak zdá se, dávají
přednost ÚJČ<br>
</div>
<div class="gmail_quote"><a moz-do-not-send="true"
href="https://mapy.cz/s/1az3n">https://mapy.cz/s/1az3n</a><br>
</div>
<div class="gmail_quote">před RUIAN</div>
<div class="gmail_quote"><a moz-do-not-send="true"
href="http://vdp.cuzk.cz/vdp/ruian/ulice/483338">http://vdp.cuzk.cz/vdp/ruian/ulice/483338</a><br>
</div>
<div class="gmail_quote"><br>
</div>
<div class="gmail_quote">Zkratky</div>
<div class="gmail_quote"><a moz-do-not-send="true"
href="https://mapy.cz/s/1FzYx">https://mapy.cz/s/1FzYx</a><br>
</div>
<div class="gmail_quote">RUIAN</div>
<div class="gmail_quote"><a moz-do-not-send="true"
href="http://vdp.cuzk.cz/vdp/ruian/ulice/292591">http://vdp.cuzk.cz/vdp/ruian/ulice/292591</a><br>
</div>
<div class="gmail_quote"><br>
</div>
<div class="gmail_quote">Ale stále platí.</div>
<div class="gmail_quote">Ulice v adrese = název
ulice.</div>
<div class="gmail_quote"><br>
</div>
<div class="gmail_quote">V OSM jsme u adresních bodů
dali přednost RUIAN a doufám, že to platí i pro
názvy ulic. Tak proč to mnozí, nejenom v Praze,
nerespektují?</div>
</div>
</div>
</div>
<div class="gmail_quote">Sjednocený název ulice s ulicí na
adresním bodu usnadňuje dohledání nepojmenovaných a
chybějících ulic.</div>
<div class="gmail_quote">Aktuálně převládá chaos.<br>
</div>
<div class="gmail_quote"><br>
</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
</blockquote>
<br>
Ahoj,<br>
doporučuji dohledat diskuze, které probíhaly během přípravy importu
adres z RUIAN. Hlavní body byly, že pravidla českého pravopisu se
vyvíjejí a není řečeno, že to co je teď nespisovně, nebylo tehdy
správně. A měnit názvy všech ulic pokaždé, když se objeví nová
pravidla pravopisu, není dost dobře možné. Je za tím byrokracie - je
třeba obeslat všechny dotčené, ti si musí adresu změnit v občankách
(občané) nebo v rejstříku (firmy) - to by jsi je moc nepotěšil.<br>
<br>
Navíc i data do RUIANu zadávají lidé a tak se zcela běžně stává, že
se název ulice v adresních bodech na stejné ulic liší. A ta ulice
může být zapsána ještě jinak.<br>
<br>
Asi by nebylo na škodu si vyjet nějaké srovnání přímo z RUIANu,
abychom věděli, jaký je aktuální stav. V ČÚZK stále pracují na
čištění dat a odstraňování chyb v RUIANu.<br>
<br>
Marián<br>
<br>
<br>
<blockquote
cite="mid:CAHQmpEo4YpRcMP1r1pRoAn8PSKMaL-BRFLDn-sv4ukCWe2z8nw@mail.gmail.com"
type="cite">
<div dir="ltr">
<div class="gmail_quote">
<div dir="ltr">
<div class="gmail_extra">
<div class="gmail_quote">Možná je to impuls ke změně, nebo
alespoň ke zpřesnění pravidel.</div>
<div class="gmail_quote"><br>
</div>
______________________________<wbr>_________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a moz-do-not-send="true"
href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a moz-do-not-send="true"
href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
rel="noreferrer" target="_blank">https://lists.openstreetmap.or<wbr>g/listinfo/talk-cz</a><br>
<br>
</div>
</div>
<br>
______________________________<wbr>_________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a moz-do-not-send="true"
href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a moz-do-not-send="true"
href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
rel="noreferrer" target="_blank">https://lists.openstreetmap.or<wbr>g/listinfo/talk-cz</a><br>
<br>
</div>
<br>
</div>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>