<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
</head>
<body text="#000000" bgcolor="#FFFFFF">
<p>Ahoj,</p>
<p><br>
</p>
<p>budovy se dnes importují z RÚIANu. Některé vesnice nejsou
zmapované proto, že tam ještě není zdroj dat. Občas někdo
obkresluje budovy ručně podle satelitních snímků, ale v ČR jde
spíše o minoritní záležitost. Nové budovy přibývají s tím, jak je
ČÚZK dává k dispozici (plán je, tuším, mít vše do roku ?2022?).
Existuje vrstva, která ukazuje budovy v RÚIANu, které však nejsou
z nějakého důvodu v OpenStreetMap (buďto budovu někdo pomocí
pluginu či jinak nezmapoval nebo má ČÚZK chybu v datech - budova
už neexistuje či nikdy ani neexistovala). Více viz
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:R%C3%9AIAN">https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:R%C3%9AIAN</a> .<br>
</p>
<p><br>
</p>
<p>Barva a tvar budov se dělá ručně. V příkladu, který jsi posílal,
je výška renderovaná nejčastěji pomocí hodnoty building:levels. <br>
</p>
<br>
<div class="moz-cite-prefix">On 6.9.2017 12:59, Vladimír Semotán
wrote:<br>
</div>
<blockquote type="cite"
cite="mid:CAKDekTSi81xtVCCP89=PNq-heeQkrAwvvAOy5SXhEnLeW9eyrg@mail.gmail.com">
<div dir="ltr">
<div>
<div>
<div>Ahoj, <br>
</div>
nakonec se něco podařilo importovat. Ještě laboruju s tím,
že bych rád znal relace, nebo jak se tomu přesně říká.
Zkrátka který polygon patří ke kterýmu (třeba věže kostelů a
podobně). Uvidíme. Každopádně to vypadá nadějně. <br>
</div>
<div><br>
</div>
<div>Překvapilo mě, kolik informací je v některých místech k
dispozici (viz: <a
href="http://demo.f4map.com/#lat=50.0742640&lon=14.4568753&zoom=17&camera.theta=80&camera.phi=-151.157"
moz-do-not-send="true">http://demo.f4map.com/#lat=50.0742640&lon=14.4568753&zoom=17&camera.theta=80&camera.phi=-151.157</a>).
<br>
</div>
<div>Přibývají stále? Je to z nějakých zdrojů dat, dělá se to
ručně, či jak sběr těch výšek a barev budov probíhá? <br>
</div>
<div><br>
</div>
<div>Rád bych se ještě zeptal: viděl jsem, že v OSM jsou
některé menší vesnice nezmapované (když porovnávám třeba s
DMÚ daty). Řeší se to, nebo existuje seznam takových míst? <br>
</div>
<div><br>
</div>
<br>
</div>
<div>Děkuju za tip na OSGeo konferenci. <br>
<br>
</div>
Vladimír.<br>
</div>
<div class="gmail_extra"><br>
<div class="gmail_quote">Dne 6. září 2017 9:04 Marián Kyral <span
dir="ltr"><<a href="mailto:mkyral@email.cz"
target="_blank" moz-do-not-send="true">mkyral@email.cz</a>></span>
napsal(a):<br>
<blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0
.8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex">
<div>Ahoj,<br>
pár lidí kolem GISů se tu pohybuje (Jáchym), ale nevím jak
jsou na tom s časem. Zkusil bych ještě OSGeo konferenci <a
href="http://mailman.fsv.cvut.cz/mailman/listinfo/freegeocz"
target="_blank" moz-do-not-send="true">http://mailman.fsv.cvut.cz/<wbr>mailman/listinfo/freegeocz</a><br>
Třeba bude někdo vědět.<br>
<br>
Pokud bude nějaký problém OSM, jsme jedno velké ucho ;-)<br>
<br>
Marián<br>
<br>
<br>
<aside>
---------- Původní e-mail ----------<br>
Od: Vladimír Semotán <<a
href="mailto:semotanv@gmail.com" target="_blank"
moz-do-not-send="true">semotanv@gmail.com</a>><br>
Komu: <a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org"
target="_blank" moz-do-not-send="true">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
Datum: 5. 9. 2017 16:36:43<br>
Předmět: [Talk-cz] Import dat do QGisu
</aside>
<br>
<blockquote>
<div>
<div class="h5">
<div dir="ltr">
<div>
<div>
<div>
<div>
<div>
<div>
<div>
<div>
<div>
<div>Zdravím, <br>
</div>
<div><br>
</div>
přihlásil jsem se do této
konference, protože hledám radu.
Pokud jsem přehlídl nějaká
pravidla, nebo budu působit svým
prvním příspěvkem jako někdo,
kdo jen bere, ale nic nedává,
omlouvám se předem. Na druhou
stranu, pokud se mi podaří
problém vyřešit, budu mít
pravděpodobně OSM data ČR na
očích řadu týdnů a třeba mohu
být i něčím užitečný. Třeba.
Jedná se o 3D vizualizaci s
použitím detailních ortofot. <br>
<br>
Tedy: <br>
Rád bych využili OSM data v
práci, ale nedaří se mi je
správně importovat do QGisu.
Viz: <a
href="https://gis.stackexchange.com/questions/254282/importing-large-osm-data-to-qgis-failed-using-quickosm-spatiallite-layer-or-ad/254325#254325"
target="_blank"
moz-do-not-send="true">https://gis.stackexchange.com/<wbr>questions/254282/importing-<wbr>large-osm-data-to-qgis-failed-<wbr>using-quickosm-spatiallite-<wbr>layer-or-ad/254325#254325</a><br>
<br>
</div>
Stáhl jsem balík z Geofabrik.de.
Aktualizoval QGis i QuickOSM
plugin. Mám celkem dobré PC (core
i7, 16GB RAM, SSD disky..., Win 10
pro). <br>
</div>
<div><br>
</div>
<div>V první fázi se chystám
importovat budovy:</div>
<div><br>
</div>
</div>
- Mělo by fungovat "přidat vektorovou
vrstvu" z menu. Ale to ukazuje 0 prvků
(linie, polygony i body)</div>
<div>- Měl by fungovalt import souboru
přes QuickOSM plugin. Ale ten, zdá se,
skončí úspěšně pouze u menšího balíku
dat. <br>
</div>
</div>
<div>- Import přes SpatialLite vrstvu sice
importuje vše, ale díry v polygonu
(nádvoří domů) jsou špatně a krom toho
chybí atributy (tagy) z relací. <br>
</div>
</div>
- Import přes PostGIS vrstvu imprtuje vše,
dokonce nádvoří domů jsou vpořádku, ale opět
schází atributy jako "building:levels" nebo
ruian atributy. <br>
</div>
<br>
Jsem z toho trochu zoufalý. Googlím již
několik dnů, zkouším importy přes noc, snaha
by byla, úspěch nevalný. Nyní jsem se rozhodl,
že se zkusím ptát. Věděl-li by někdo, kudy do
toho, budu mu vděčný. <br>
</div>
<div><br>
</div>
<br>
</div>
<div>Díky a přeji pěkný den!<br>
<br>
</div>
Vladimír. <br>
<div>
<div><br>
<br>
<div><br>
<div>
<div>
<div>
<div><br>
<div>
<div>
<div>
<div>
<div><br>
<br>
<br>
<br>
</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
______________________________<wbr>_________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org"
target="_blank" moz-do-not-send="true">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a
href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
target="_blank" moz-do-not-send="true">https://lists.openstreetmap.<wbr>org/listinfo/talk-cz</a><br>
</blockquote>
</div>
<br>
______________________________<wbr>_________________<br>
Talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org"
moz-do-not-send="true">Talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
rel="noreferrer" target="_blank" moz-do-not-send="true">https://lists.openstreetmap.<wbr>org/listinfo/talk-cz</a><br>
<br>
</blockquote>
</div>
<br>
</div>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>