<html><body>Já jsem takhle "upgradoval" z highway=track na highway=residential ulice u nás ve Hvozdnici, když je pojmenovali.<br><br>Viz třeba https://www.openstreetmap.org/way/216690096/history<br><br>-- <br>Severák<br><aside>
---------- Původní e-mail ----------<br>
Od: majka <majka.zem+talk@gmail.com><br>
Komu: talk-cz@openstreetmap.org<br>
Datum: 19. 10. 2017 11:24:39<br>
Předmět: [Talk-cz] highway=track v landuse=residential?
</aside><br><blockquote data-email="majka.zem+talk@gmail.com"><div dir="ltr">Zdravím všechny.<div><br></div><div>Není tahle kombinace ze své podstaty nesmysl? Tím myslím hlavně to označení jako "polní/lesní cestu" v zástavbě, a obdobně vlastně pro celou kategorii <a href="http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Vyu%C5%BEit%C3%AD_p%C5%AFdy">"zastavěné prostředí"</a>. </div><div><br></div><div>Konkrétně třeba <a href="https://www.openstreetmap.org/way/151540667">tady</a> , totéž při pohledu na <a href="https://www.google.cz/maps/@50.0824938,14.6378728,3a,60y,10.86h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sFH-bxc-Tdp-kY7JxvQfnKQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs">streetview</a>, kde to vypadá jen a pouze na neaktuální data. </div><div>Původně jsem na to narazila <a href="https://www.google.cz/maps/@48.9676406,14.4960178,3a,60y,340.92h,90.08t/data=!3m6!1e1!3m4!1sF7-fqmykCUNwUa9b0rk3-Q!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs">u nás</a>, kde to není tak zřejmé, ale jedná se o stejný případ. Osobně i na vesnicích takové cesty stříhám, a za highway=track označuji až to, co začíná za vsí a jde do polí, zbytek dávám většinou jako highway=service, pokud jde o takové ty uzounké příjezdové či obslužné cesty, které jsou prostorově v "landuse=residential" - a to nezávisle na povrchu a stavu. Ten druhý uvedený příklad navíc spojuje dvě "residential" části téže ulice, nevede nikam jinam. </div></div>
_______________________________________________<br>Talk-cz mailing list<br>Talk-cz@openstreetmap.org<br>https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz<br></blockquote></body></html>