<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
</head>
<body text="#000000" bgcolor="#FFFFFF">
<div class="moz-cite-prefix">Ahoj,<br>
<br>
Dne 22.2.2018 v 13:11 Petr Vozdecký napsal(a):<br>
</div>
<blockquote type="cite"
cite="mid:9Cl.UvP.2Ulrli%7B7Hwr.1QZhDj@seznam.cz"><br>
Pises "do statistik". Bylo by asi efektivnejsi generovat
"rozdilovy soubor", tedy v tomto pripade seznam schranek, ktere
jsou v OSM a ktere nejsou zatim naparovany. Tyto zobrazovat v POI
importeru jako samostatnou vrstvu. Tim bych totiz asi jako mapper
zacal, protoze mam vetsi duveru v geografickou presnost techto
dat... A k temto datum bych v prvni rade dohledaval "zatolulane"
schranky z dat CP...<br>
<br>
</blockquote>
<br>
Tak teoreticky to implementovatelné je, ale jde to proti filozofii
POI-Importeru. (Nejsem autorem, jen jsem jej trochu přiohnul).<br>
Pokud tě to zajímá, můžeš si nepropojené schránky najít přes
overpass-turbo: <a class="moz-txt-link-freetext" href="http://overpass-turbo.eu/s/wpU">http://overpass-turbo.eu/s/wpU</a><br>
Ale pokud je tam nějaká rozumná vzdálenost, POI-Importer by tu
schránku měl vidět. Pokud není, tak ti to stejně moc nepomůže. Leda
podle popisu a to už by ta schránka měla být v mapě vidět.<br>
<br>
Zdrojová data od české pošty jsou v zákaznických výstupech:
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://github.com/mkyral/osm/tree/master/import/ceska_posta#dataset">https://github.com/mkyral/osm/tree/master/import/ceska_posta#dataset</a><br>
Je to "normální" csv.<br>
<br>
<tt>60010;Depo Brno 71;780;;;;Masarykova, obch.dům, Zbýšov u
Brna;Zbýšov;Zbýšov;Brno-venkov;10:00;1-5 - pracovní dny (pondělí
až pátek)</tt><tt><br>
</tt><tt>60010;Depo Brno 71;1;Masarykova 248, 66411,
Zbýšov;1163194.13;617397.31;pošta Zbýšov u Brna;;;;12:00;1-5 -
pracovní dny (pondělí až pátek)</tt><tt><br>
</tt><br>
<br>
Když máme štěstí, tak tam jsou souřadnice (křovák), většinou vedoucí
na souřadnice daného adresního bodu. Takže když je schránka před
objektem, souřadnice ukazují někam doprostřed objektu.<br>
Když nemáme štěstí, tak tam souřadnice nejsou a je tam jen popis
typu "Horní Dolní, u obchodu". Tyhle schránky se v POI-Importeru
vůbec neobjevily - neměly souřadnice. Takže je Majka prošla,
upravila ty popisy do nějaké jednotné formy a pomocí skriptu se
pokusila dohledat správné souřadnice. Což se ne vždy povedlo. Proto
je tam taky to krásné <b><font color="#ff0000">ČERVENÉ</font></b>
varování :-D<br>
<br>
Jinak díky za postřehy, všechno je to stále ve vývoji. Bylo by
super, kdyby sis našel trochu času a upravil popis na TaskManageru,
aby to bylo pro nováčky srozumitelnější.<br>
<br>
<br>
BTW:<br>
ty nepropojené schránky stejně brzy dojdou (pak už budou jen takové
ty výdejní boxy)<br>
<br>
<img src="cid:part1.27BCC8D9.99DE0215@email.cz" alt=""><br>
<br>
<br>
Marián<br>
<br>
<br>
<blockquote type="cite"
cite="mid:9Cl.UvP.2Ulrli%7B7Hwr.1QZhDj@seznam.cz"><br>
<aside>
---------- Původní e-mail ----------<br>
Od: Marián Kyral <a class="moz-txt-link-rfc2396E" href="mailto:mkyral@email.cz"><mkyral@email.cz></a><br>
</aside>
<blockquote data-email="mkyral@email.cz">
<blockquote data-email="vop@seznam.cz">- (jednosměrnost) v POI
importeru vidím vizualizované jen ty schránky, které jsou v
externí datové sadě České pošty? Tedy pokud oni něco nemají a
my ano, je to nějak vizualizováno?</blockquote>
<p><br>
</p>
<p>Ano. POI-Importer funguje tak, že externí data jsou správně.
Vizualizaci dat, která v datasetu nejsou neumí (a asi by bylo
trochu komplikované to tam dopsat).</p>
<p>Nicméně plánuji přidat do statistik stránku s přehledem
nespárovaných schránek (jsou v OSM, ale nemají ref, nebo mají
jiného operátora).<br>
</p>
<p><br>
</p>
<br>
</blockquote>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</body>
</html>