<html>
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">
</head>
<body text="#000000" bgcolor="#FFFFFF">
<p>Ahoj,</p>
chtěl bych vás požádat o radu s následující situací (respektive je
to spíš na OSM SK, ale věřím, že zde je také dost chytrých OSM
hlav):<br>
Prišel nám do Locusu email ze správy TANAP, že v Locusu jsou jsou na
mapách (generované z OSM) zvýrazněné veřejnosti nepřístupné trasy /
cesty, viz: <br>
<p> <i>Na Správe Tatranského národného parku sme zaznamenali, že sa
na uvedenej mape objavila trasa označená ružovou prerušovanou
značkou a ďalej čiernymi krížmi s názvom droga na hawran, ktorá
vedie na vrchol Havran v Belianskych Tatrách po neznačenom
lesnom chodníku (sivá prerušovaná čiara). Tento chodník nie je
verejnosti prístupný a vstup naň je zakázaný z dôvodu ochrany
prírody a platných legislatívnych predpisov. Existuje riziko, že
takto vyznačená/zvýraznená trasa môže nabádať turistov, aby na
ňu vstupovali, pričom však zároveň porušia zákon o ochrane
prírody a krajiny a tým pádom môžu byť za vstup na tento chodník
pokutovaný. </i><br>
<i>Prosíme o odstránenie ružovej prerušovanej značky, čiernych
krížov a názvu chodníka droga na hawran.</i></p>
<p>Z další naší diskuze vybírám:<i><br>
</i></p>
<p><i>Dotyčná osoba, ktorá to vymapovala, však s najväčšou
pravdepodobnosťou porušila platné legislatívne predpisy SR,
nakoľko by touto trasou nemal nikto a žiadny spôsobom
prechádzať. Preto je takýto údaj o náročnosti trasy na mape v
podstate “irelevantný”, no pomerne výrazným označením môže lákať
či nabádať na prieskum trasy.</i></p>
<p>Část problematické cesty: <a class="moz-txt-link-freetext"
href="https://www.openstreetmap.org/way/380850270#map=17/49.24705/20.19210&layers=N">https://www.openstreetmap.org/way/380850270#map=17/49.24705/20.19210&layers=N</a></p>
<br>
Téma v Locusu je trochu je hloupé, protože pracuje s parametrem
MTB:scale (zmíněné růžové zvýraznění) a přeskakuje v bicycle=no.
Téma opravíme, ale i jiné projekty cestu částečně zvýrazňují, viz
odkazy níže. To co mě v podstatě zajímá:<br>
* je cesta zmapována korektně (pravděpodobně ano vzhledem k
parametru access=no) <br>
* jak se to má s legálností zmapované cesty? Vzhledem k uvedenému
zdroji předpokládám také OK<br>
* Je možné vůbec odebírat některé, pravděpodobně pravdivé tagy, z
důvodu žádosti organizací? (např. jméno trasy)<br>
<br>
Děkuji <br>
S pozdravem<br>
Petr Voldán<br>
<br>
<a class="moz-txt-link-freetext"
href="http://mtbmap.cz/#zoom=16&lat=49.24529&lon=20.18396">http://mtbmap.cz/#zoom=16&lat=49.24529&lon=20.18396</a><br>
<a class="moz-txt-link-freetext"
href="https://www.freemap.sk/?map=16/49.244928/20.186949&layers=T">https://www.freemap.sk/?map=16/49.244928/20.186949&layers=T</a><br>
<a class="moz-txt-link-freetext"
href="https://www.4umaps.com/map.htm?zoom=15&lat=49.24411&lon=20.19241&layers=B00">https://www.4umaps.com/map.htm?zoom=15&lat=49.24411&lon=20.19241&layers=B00</a><br>
<br>
<br>
</body>
</html>