<html><body><div>Podle poslední informace, kterou od Petra mám je, že aktuálně dělá něco jiného a OSM je na vedlejší koleji. Takže tam asi moc nepochodíš.</div><div>Další nadějí je Tomáš Kašpárek , který si u sebe rozjel mapnik a chtěl si s nějakým stylem pohrát. Jenže aktuálně dělá Fody a přípravu SOTM, takže hned tak to nebude.</div><div><br></div><div>Já si u sebe taky jednu dobu hrál s mapovými styly (vrstevnice na poloha.net se pořád vykreslují špatně :-( ), jenže pak se mi zaktualizoval PostgreSQL, převod dat se nepovedl, čistý import se mi na něčem zasekl, tak jsem to nakonec celé smazal a vrhl se na něco jiného.</div><div><br></div><div>Možná se k tomu někdy zase vrátím.</div><div><br></div><div>Marián<br></div><div><br></div><aside>
---------- Původní e-mail ----------<br>
Od: xkomczax@centrum.cz <xkomczax@centrum.cz><br>
Komu: talk-cz@openstreetmap.org<br>
Datum: 1. 11. 2018 11:22:52<br>
Předmět: Re: [Talk-cz]
proč se renderují hranice katastrů, krajů apod. do základní vrstvy?
</aside><br><blockquote data-email="xkomczax@centrum.cz">
<div>
<p>Server poloha.net, ze kterého je ta turistická mapa, spravuje
Petr Vejsada. Nejlépe napsat s žádostí o změnu rovnou mu (otázka,
zda-li bude mít čas změnu provést a zda-li je to vůbec žádoucí.
Vrstva totiž vychází z nějaké starší větve mapnik stylu - Carto,
obohaceného o vrstevnice, turistické trasy a pár další věcí).</p>
<p><br>
</p>
<p>Proč se v defaultním OSM stylu renderují hranice katastrů je věc
na vývojáře Carto stylu -
<a href="https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto">https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto</a> .<br>
</p>
<br>
<div>On 1.11.2018 09:23, Pavel Pilát wrote:<br>
</div>
<blockquote>
<div dir="ltr">
<div dir="ltr">Oprava: u <a href="http://osm.cz">osm.cz</a> měl být odkaz na
turistickou vrstvu, kde jsou boundary=* ještě výraznější než
na Mapniku: <a href="https://openstreetmap.cz/#map=15/49.3422/17.7377&layers=kAV">https://openstreetmap.cz/#map=15/49.3422/17.7377&layers=kAV</a></div>
<div dir="ltr"><br>
</div>
<div>Možná to tady je v samostatné vrstvě a dá se to vypnout, v
tom případě prosím o informaci, kde ... <br>
</div>
</div>
<br>
<div>
<div dir="ltr">On Thu, Nov 1, 2018 at 9:13 AM Pavel Pilát <<a href="mailto:pavel.pilat@gmail.com">pavel.pilat@gmail.com</a>>
wrote:<br>
</div>
<blockquote style="margin:0 0 0 0.8ex;border-left:1px#ccc solid;padding-left:1ex">
<div dir="ltr">
<div dir="ltr">
<div dir="ltr">
<div dir="ltr">Tak jsem znovu přehlédl lesní cestu kvůli
hranici katastru (dnes konkrétně tady <a href="https://www.openstreetmap.org/way/370418393#map=14/49.3414/17.7503">https://www.openstreetmap.org/way/370418393#map=14/49.3414/17.7503</a>
).</div>
<div dir="ltr"><br>
</div>
<div>Nevíte, proč se boundary=* renderují do základní
vrstvy na mapniku? A pokud už, proč to není méně
výrazné? Je to věc v terénu fyzicky neviditelná,pro
člověka nahlédnuvšího do mapy je ta lesní cesta
důležitější, v tom se asi shodneme.<br>
</div>
<div><br>
</div>
<div>Překvapuje mě, že se to děje i na <a href="https://openstreetmap.cz/#map=15/49.3436/17.7356&layers=dAVG">https://openstreetmap.cz/#map=15/49.3436/17.7356&layers=dAVG</a>
- přitom tyto "virtuální" informace by se dobře
vyjímaly v separátní vrstvě, která by se dala vypnout
/ zapnout....</div>
<div><br>
</div>
<div>Hezký den</div>
<div>Pavel<br>
</div>
</div>
</div>
</div>
</blockquote>
</div>
<br>
<div></div>
<br>
<pre>_______________________________________________
Talk-cz mailing list
<a href="mailto:Talk-cz@openstreetmap.org">Talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz">https://openstreetmap.cz/talkcz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</div>_______________________________________________<br>Talk-cz mailing list<br>Talk-cz@openstreetmap.org<br>https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz<br>https://openstreetmap.cz/talkcz<br></blockquote></body></html>