<html><body><div>Zkusil jsem revert #64629172 (+ Čeladná) a bez problémů. Pak jsem jen zkusmo zkusil nahrát pár changesetů z Ústí (bez uložení) a nenarazil jsem na žádný použitý bod. Ve kterém changesetu se nějaký nachází?</div><div><br></div><div>Marián</div><div><br></div><aside>
---------- Původní e-mail ----------<br>
Od: xkomczax@centrum.cz <xkomczax@centrum.cz><br>
Komu: talk-cz@openstreetmap.org<br>
Datum: 13. 2. 2019 9:52:25<br>
Předmět: Re: [talk-cz] velký revert a prázdné body
</aside><br><blockquote data-email="xkomczax@centrum.cz">
<div>
<p>Vizuálně zobrazit je dokáže keepright.at - hodnota "missing
tags". Vhodné na vyhledání míst, kde se problém vyskytuje, ne na
editaci (to by se člověk uklikal). <br>
</p>
<p><br>
</p>
<p>V Merkaatoru jsem to kdysi řešil takto:
<a href="http://jirikomarek.net/web/Sb%C3%ADrka_tip%C5%AF_a_trik%C5%AF_pro_OpenStreetMap#Smaz.C3.A1n.C3.AD_pr.C3.A1zdn.C3.BDch_nod.C5.AF_pomoc.C3.AD_editoru_Merkaartor">http://jirikomarek.net/web/Sb%C3%ADrka_tip%C5%AF_a_trik%C5%AF_pro_OpenStreetMap#Smaz.C3.A1n.C3.AD_pr.C3.A1zdn.C3.BDch_nod.C5.AF_pomoc.C3.AD_editoru_Merkaartor</a>
, v JOSM by to snad taky šlo filtrovat.</p>
<p><br>
</p>
<div>On 13. 02. 19 9:36, majka wrote:<br>
</div>
<blockquote>
<div dir="ltr">Není jednodušší ty sady prohnat přes reverter (JOSM
plugin), a zkontrolovat, co z toho je opravdu prázdné a
nepoužívané přímo v JOSM a vymazat takhle?
<div><br>
</div>
<div>Mimochodem, na ty prázdné body upozorňuje JOSM validator
při každém nahrání dané oblasti - takže kus z toho už může být
pryč.</div>
<div><br>
</div>
<div>Ta kontrola na prázdné body principiálně jde přes počet
tagů (tj. počet značek 0 )</div>
<div><br>
</div>
<div>Majka</div>
</div>
<br>
<div>
<div dir="ltr">On Wed, 13 Feb 2019 at 09:24,
Marián Kyral <<a href="mailto:mkyral@email.cz">mkyral@email.cz</a>> wrote:<br>
</div>
<blockquote style="margin:0px 0px 0px 0.8ex;border-left:1px solid rgb(204,204,204);padding-left:1ex">
<div><br>
---------- Původní e-mail ----------<br>
Od: Milan Cerny <<a href="mailto:milancer@centrum.cz">milancer@centrum.cz</a>><br>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org">talk-cz@openstreetmap.org</a>><br>
Datum: 13. 2. 2019 8:57:39<br>
Předmět: [talk-cz] velký revert a prázdné body
<br>
<blockquote>Ahoj, nepovedeným importem se do mapy dostalo
cca 66000 prázdných bodů, kopírujících administrativní
hranice, hlavně v UL kraji [1].<br>
Část z těchto bodů byla už smazána při jiných úpravách v
okolí. <br>
Jak se těchto bodů nejsnadněji zbavit?<br>
Lze udělat revert dat, která už jsou nějak dále upravená?<br>
Nemá OSM nastavený limit na mazání většího objemu dat,
podezřelá sada, blokování atd.. ?<br>
</blockquote>
<p><br>
</p>
<p>Import? Čeho? A bez diskuze tady?</p>
<p> <br>
</p>
<blockquote><br>
A poslední dotaz, lze nějak přimět overpass turbo k
zobrazení "prázdných" bodů, tedy hledat něco, kde nic není
:)<br>
<br>
[1] <a href="https://www.openstreetmap.org/changeset/65197923">https://www.openstreetmap.org/changeset/65197923</a>
+ další sady stejného uživatele.<br>
</blockquote>
<p><br>
</p>
<p>Něco jsme našel, ale je to pro JOSM a nevím jak to
napasovat na overpass turbo: <a href="https://help.openstreetmap.org/questions/24656/how-to-search-and-find-unused-empty-nodes-in-josm/24676">https://help.openstreetmap.org/questions/24656/how-to-search-and-find-unused-empty-nodes-in-josm/24676</a><br>
</p>
<p><br>
</p>
<p>Není na to nějaký QA nástroj?</p>
<p><br>
</p>
Marián</div>
_______________________________________________<br>
talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" rel="noreferrer">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" rel="noreferrer">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
</blockquote>
</div>
<br>
<div></div>
<pre>_______________________________________________
talk-cz mailing list
<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org">talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz">https://openstreetmap.cz/talkcz</a>
</pre>
</blockquote>
</div>_______________________________________________<br>talk-cz mailing list<br>talk-cz@openstreetmap.org<br>https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz<br>https://openstreetmap.cz/talkcz<br></blockquote></body></html>