<html><body><div>Tak lze mít jeden multipolygon co má dvě a více outer smyček. Jen se to moc nedělá.</div><div><br></div><div>Marián</div><div><br></div><aside>
---------- Původní e-mail ----------<br>
Od: xkomczax@centrum.cz <xkomczax@centrum.cz><br>
Komu: talk-cz@openstreetmap.org<br>
Datum: 30. 4. 2019 14:24:52<br>
Předmět: Re: [talk-cz]
Jak na rekonstrukce multipolygonů (outer z neuzavřených cest)
</aside><br><blockquote data-email="xkomczax@centrum.cz">
<div>
<p>Docela kontroverzní tvrzení :-) <br>
</p>
<p><br>
</p>
<p>Když jdu lesem, narazím na silnici třetí, ale klidně i druhé či
první třídy, přejdu ji, tak nevycházím z jednoho lesa a
nepřecházím do lesa druhého. Prostě jsem pořád v tom samém lese.
Proč by se to mělo dělit právě tady? <br>
</p>
<p>Nemluvě o dalších nevýhodách typu zobrazování lesů při větším
oddálení (kde jsou vidět pouze větší multipolygony), datové
analýzy nad takto rozsekanými lesy, ... <br>
</p>
<p><br>
</p>
<p>Magický postup, který by naráz vyřešil všechny naše problémy, asi
neexistuje. <br>
</p>
<p>Jirka Komárek<br>
</p>
<div>On 30. 04. 19 14:06, Jan Dudík wrote:<br>
</div>
<blockquote>
<div dir="ltr">Jako první bod by určitě pomohlo, pokud vede skrz
les větší silnice nebo cesta, mapovat les na každé straně jako
vlastní multipolygon.
<div>Pak by to šlo i v rámci jednoho lesa dělat třeba podle
stáří, druhů apod, ale na to už se asi hůře shání data.<br>
<div><br>
</div>
<div>JAnD<br clear="all">
<div>
<div dir="ltr">---<br>
<br>
</div>
</div>
</div>
</div>
</div>
<br>
<div>
<div dir="ltr">út 30. 4. 2019 v 13:59
odesílatel Milan Cerny <<a href="mailto:milancer@centrum.cz">milancer@centrum.cz</a>>
napsal:<br>
</div>
<blockquote style="margin:0px 0px 0px 0.8ex;border-left:1px solid rgb(204,204,204);padding-left:1ex">Ahoj,
téma velkých multipolygonů se tady řeší celkem často. Většinou
to skončí bez jasné shody na tom, jak by bylo lepší tyto
plochy mapovat a proč.<br>
Opravám lesních ploch věnuji dost času. Dříve jsem lesy
opravoval právě dělením (sdílením) vnějších cest. To se po
čase ukázalo jako nepraktické. Aktuálně se snažím lesy mapovat
po vzoru jedna linie outer a více inner.<br>
To ovšem naráží na již zmíněný problém s limitem 2000 bodů na
linii. Pak se musí plocha rozdělit na více menších a přidělit
správně inner prvky novým relacím. Je to celkem náročné. <br>
Proto bych byl rád, kdyby padla nějaká shoda na tom jak to
mapovat, nejlépe s dokumentací na wiki. Nerad bych aby čas a
práce tomu věnovaná přišla nazmar.<br>
<br>
Opravy provádím od těch MP, které mají nejvíce outer prvků,
aktuálně jsem někde u 20.<br>
Pokud je potřeba nějaké konkrétní MP opravit, klidně je sem
napište, opravím přednostně.<br>
Chyby v MP řeším prakticky denně a věřte, není jich málo.<br>
<br>
Milan <br>
<br>
______________________________________________________________<br>
> Od: "majka" <<a href="mailto:majka.zem%2Btalk@gmail.com">majka.zem+talk@gmail.com</a>><br>
> Komu: "OpenStreetMap Czech Republic" <<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org">talk-cz@openstreetmap.org</a>><br>
> Datum: 30.04.2019 12:26<br>
> Předmět: Re: [talk-cz] Jak na rekonstrukce
multipolygonů (outer z neuzavřených cest)<br>
><br>
>Ne, myslím tím outer který vypadá takhle:<br>
>[image: 2019-04-30_115906.png]<br>
><br>
>Tohle je konkrétně relace 25301<br>
><<a href="https://www.openstreetmap.org/relation/25301#map=12/48.9101/14.1882" rel="noreferrer">https://www.openstreetmap.org/relation/25301#map=12/48.9101/14.1882</a>><br>
><br>
>JOSM mi zahlásil konflikt, předpokládám že to bylo tímhle.
iD tu relaci ani<br>
>nevidí (resp. vidí že ta cesta je součástí relace, ale tu
relaci nepobere).<br>
>V konkrétním případě je to ještě přilepené na křižovatku v
obci a nejde to<br>
>moc jednoduše odlepit bez toho, že se rozbije ten les.
Není to z důvodu<br>
>omezení počtu bodů - pokud ten outer zkombinuji, sice
těsně, ale vyjde to.<br>
>Pro takovéhle roztříštění to není důvod, navíc ten les by
mohl být i<br>
>rozdělený na několik částí. Minimálně na dvě, kde hranice
je II/143.<br>
><br>
>Není to problém Traceru, ale tím, co uživatel udělá dál
(tracer většinou<br>
>zahlásí, že ta pole v okolí natrasovat neumí). Řekla bych,
že pak je to<br>
>50:50 jestli od toho uživatel uteče, nebo ten polygon, co
mu nejde<br>
>přetrasovat smaže a tím "ukradne" tu jednu cestu z relace
a natrasuje to<br>
>znovu s tím, že ten les bude rozbitý už napořád.<br>
><br>
>V tomhle místě jsem to začala editovat (vlastně kvůli tomu
nedostavěnému<br>
>klášteru). Chtěla jsem toho pak opravit víc, ale zavřela
jsem to s tím, že<br>
>se na to podívám zítra, jestli u nás bude ještě pršet.
Protože jednoduše to<br>
>nepůjde.<br>
><br>
>Těchhle multipolygonů lesa máme poměrně dost, narážím na
ně poměrně často.<br>
><br>
>Majka<br>
><br>
><br>
>On Tue, 30 Apr 2019 at 11:06, Marián Kyral <<a href="mailto:mkyral@email.cz">mkyral@email.cz</a>> wrote:<br>
><br>
>> Myslíš takové ty multipologony, které sdílejí
společné outer cesty?<br>
>><br>
>> To je něco jiného, než když je outer cesta
multipolygonu rozdělena.<br>
>> Většinou to způsobeno interním omezením max 2000 uzlů
v jedné cestě. No a<br>
>> velké lesy mívají těch uzlů mnohem více.<br>
>><br>
>> Máš nějaký příklad? Mrknul bych na to. Měl jsem za
to, že tyhle<br>
>> multipolygony (speciálně lesy) tracer ignoruje.
Podporuje jen uzavřené<br>
>> polygony.<br>
>><br>
>> Díky,<br>
>> Marián<br>
>><br>
>> ---------- Původní e-mail ----------<br>
>> Od: majka <<a href="mailto:majka.zem%2Btalk@gmail.com">majka.zem+talk@gmail.com</a>><br>
>> Komu: <a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
>> Datum: 30. 4. 2019 10:29:20<br>
>> Předmět: [talk-cz] Jak na rekonstrukce multipolygonů
(outer z neuzavřených<br>
>> cest)<br>
>><br>
>> Má někdo nápad, jak nejlépe, resp. nejsnadněji
opravit/rekonstruovat<br>
>> multipolygony (specificky lesy), u kterých outer není
oblast, ale je to<br>
>> tvořené jednotlivými cestami? V horším případě jsou
takhle zoufale dělané i<br>
>> ty inner.<br>
>> Tyhle multipolygony se v případě přetrasování
okolních polí přes lpis,<br>
>> případně při upravení polohy cest či rezidenčních
oblastí (protože bývají<br>
>> nalepené i na ně) strašně jednoduše rozbijí.<br>
>><br>
>> Když jsem opravovala poslední takový, strávila jsem s
tím doslova půl dne<br>
>> práce, a nahrávala jsem to na několikrát. Další dva
dny pak zabrala<br>
>> kontrola toho, jestli se něco i přesto nerozbilo.
Přitom se jednalo o<br>
>> jediný les, jen nám ho momentálně protnula stavba
dálnice a na jiném místě<br>
>> z něj "ukousala" pole a výstavba.<br>
>><br>
>> Opravu by to chtělo, protože multipolygony zmapované
tímhle způsobem jsou<br>
>> v podstatě pro běžného uživatele needitovatelné, a
zrovna ty lesy hranice<br>
>> mění poměrně dost, tedy při pohledu na podrobnější
mapu. A zmapovatelné je<br>
>> to většinou dost snadno zrovna podle toho lpis.<br>
>> _______________________________________________<br>
>> talk-cz mailing list<br>
>> <a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
>> <a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" rel="noreferrer">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
>> <a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" rel="noreferrer">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
>><br>
>> _______________________________________________<br>
>> talk-cz mailing list<br>
>> <a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
>> <a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" rel="noreferrer">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
>> <a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" rel="noreferrer">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
>><br>
><br>
><br>
>----------<br>
><br>
>_______________________________________________<br>
>talk-cz mailing list<br>
><a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
><a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" rel="noreferrer">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
><a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" rel="noreferrer">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
><br>
><br>
<br>
_______________________________________________<br>
talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" rel="noreferrer">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" rel="noreferrer">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
</blockquote>
</div>
<br>
<div></div>
<pre>_______________________________________________
talk-cz mailing list
<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org">talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz">https://openstreetmap.cz/talkcz</a>
</pre>
</blockquote>
</div>_______________________________________________<br>talk-cz mailing list<br>talk-cz@openstreetmap.org<br>https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz<br>https://openstreetmap.cz/talkcz<br></blockquote></body></html>