<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
</head>
<body text="#000000" bgcolor="#FFFFFF">
<div class="moz-cite-prefix">Cus, <br>
</div>
<div class="moz-cite-prefix"><br>
</div>
<div class="moz-cite-prefix">zcela urcite narazite na preruseny (a
zcela spravne) silnice vsech kategorii. Typicky to tak byva v
okoli vojenskych ujezdu. Silnice tam kdysi vedla, byla verejna a
jiz neni, ale cislo zustalo (toto budou prevazne II a III). U
dalnic to zas typicky vypada tak, ze proste nestoji cela ... s
cimz souvisi bezne to, ze nekde cestou je prozmenu prerusovana
jednicka. <br>
</div>
<div class="moz-cite-prefix"><br>
</div>
<div class="moz-cite-prefix">Pak asi hodne casto narazite na pomerne
nestastnou vec - Vcko pri napojeni na kruhac, pripadne ruzny
krizovatky se samostatnyma odbocovakama atd. Zalezi na tom jak je
to provedeno, ale urcite bude hromada takovych, ktere by pripadna
analyza vyhodnotila jako samostatne oddelene useky.</div>
<div class="moz-cite-prefix"><br>
</div>
<div class="moz-cite-prefix">Muzou existovat i relace, ve kterych je
vic variant - to bude predpokladam u Ecek.</div>
<div class="moz-cite-prefix"><br>
</div>
<br>
<div class="moz-cite-prefix">Dne 7.5.2019 v 14:11 Jan Dudík
napsal(a):<br>
</div>
<blockquote type="cite"
cite="mid:CACm7qWwGD-RLDdTXijSZc+LTfayOvxtnnsprDyzLW2vxWsm+Fg@mail.gmail.com">
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8">
<div dir="ltr">
<div dir="ltr">Čísla spravuje ŘSD, číslování dělají zřejmě v
koordinaci s krajskými správami silnic - obvykle čísla III
třídy vychází z čísla blízké II nebo I. třídy
<div>U druhých i prvních tříd lze najít nesouvislé úseky, i
když většinou (krátká přerušení) by to mohlo být peážované
(a tudíž jeden úsek s více čísly)</div>
<div>U třetích tříd bych neočekával delší přerušení, ale stát
se může ledacos.<br>
<div><br>
</div>
<div>ŘSD má mapy krajů s uvedenými čísly silnic <a
href="https://www.rsd.cz/wps/portal/web/Silnice-a-dalnice/mapy"
moz-do-not-send="true">https://www.rsd.cz/wps/portal/web/Silnice-a-dalnice/mapy</a>
, našel bych u sebe několik starších verzí z let 2006-8
pro případné historické zkoumání.</div>
<div><br clear="all">
<div>
<div dir="ltr" class="gmail_signature">---</div>
</div>
<div class="gmail_signature">JAnD</div>
<br>
</div>
</div>
</div>
</div>
<br>
<div class="gmail_quote">
<div dir="ltr" class="gmail_attr">út 7. 5. 2019 v 8:12
odesílatel Marián Kyral <<a href="mailto:mkyral@email.cz"
moz-do-not-send="true">mkyral@email.cz</a>> napsal:<br>
</div>
<blockquote class="gmail_quote" style="margin:0px 0px 0px
0.8ex;border-left:1px solid rgb(204,204,204);padding-left:1ex">
<div>
<div>Ne. Ref na cestách souhlasilo s relacemi. Tak jsem to
taky našel - zarazilo mě, že v relaci jsou tři úseky, z
toho dva několik desítek kilometrů od toho prvního.</div>
<div><br>
</div>
<div>Marián<br>
</div>
<div><br>
</div>
---------- Původní e-mail ----------<br>
Od: Majka <<a href="mailto:majka.zem%2Btalk@gmail.com"
target="_blank" moz-do-not-send="true">majka.zem+talk@gmail.com</a>><br>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <<a
href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank"
moz-do-not-send="true">talk-cz@openstreetmap.org</a>><br>
Datum: 7. 5. 2019 7:57:33<br>
Předmět: Re: [talk-cz] Kontrola integrity relací silniční
sítě
<br>
<blockquote>To číslo bylo na cestách, odlišné od relace?<br>
Protože tohle by šlo dohledat přes overpass turbo.<br>
Nebo to byly dvě "děravé" relace přes sebe? Nebo jedna
relace a k tomu číslované cesty? <br>
<br>
<div>7. května 2019 7:41:07 SELČ, "Marián Kyral" <<a
href="mailto:mkyral@email.cz" target="_blank"
moz-do-not-send="true">mkyral@email.cz</a>> napsal:
<blockquote style="margin:0pt 0pt 0pt
0.8ex;border-left:1px solid
rgb(204,204,204);padding-left:1ex">
<div>Ahoj,</div>
<div>neřeším teď, zda tam jsou správná čísla, ale
celistvost daného úseku. V tom popisovaném případě
to bylo takto: III/44<b>5</b>20 - III/44<b>6</b>20 -
III/44<b>5</b>20 - III/44<b>6</b>20. Správně je
III/44620 na celém úseku. Je to tak minimálně 6 let,
takže už asi nezjistíme, proč se to stalo. Zda to
bylo jen nedůsledně přečíslováno, nebo to v tomto
stavu nějakou dobu opravdu bylo a jen se nepodařilo
zachytit finální přečíslování.<br>
</div>
<div><br>
</div>
<div>Marián<br>
</div>
<div><br>
</div>
<div><br>
</div>
---------- Původní e-mail ----------<br>
Od: Jan Macura <<a
href="mailto:macurajan@gmail.com" target="_blank"
moz-do-not-send="true">macurajan@gmail.com</a>><br>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <<a
href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org"
target="_blank" moz-do-not-send="true">talk-cz@openstreetmap.org</a>><br>
Datum: 6. 5. 2019 22:42:16<br>
Předmět: Re: [talk-cz] Kontrola integrity relací
silniční sítě
<br>
<blockquote>
<div dir="ltr">
<div>Ahoj,</div>
<div><br>
</div>
<div>mám podezření, že ty ref nejsou úplně
permanentní a SÚS/ŘSD (po pravdě nevím, kdo
vlastně čísla silnicím přiděluje. JAn by to mohl
vědět..?) si je mění při dlouhých chvílích. Jak
tu Michal nedávno hlásil tu přeložku v Plesný,
tak tam taky byly silnice 3. třídy nějak
pseudonáhodně přečíslovaný.<br>
</div>
<div><br>
</div>
<div>H.<br>
</div>
</div>
<br>
<div>
<div dir="ltr">On Mon, 6 May 2019 at 21:53, Marián
Kyral <<a href="mailto:mkyral@email.cz"
target="_blank" moz-do-not-send="true">mkyral@email.cz</a>>
wrote:<br>
</div>
<blockquote style="margin:0px 0px 0px
0.8ex;border-left:1px solid
rgb(204,204,204);padding-left:1ex">
<div> Ahoj,<br>
dneska jsem u Vrbna pod Pradědem narazil na
špatně vedenou silnici III/44520. Při opravě
jsem zjistil, že relace není souvislá. Že má
dva další kousky až u Litovle, kde se to
střídalo s III/44<b>6</b>20. To jsem taky
opravil. Nicméně by asi bylo fajn zjistit,
kolik máme nesouvislých relací silnic III.
třídy. <br>
<br>
Není na to nějaký nástroj? Znám relation
analyzer (
<a
href="http://ra.osmsurround.org/searchRelation?name=&relationType=&route=&ref=&network=cz%3Aregional&operator="
target="_blank" moz-do-not-send="true">http://ra.osmsurround.org/searchRelation?name=&relationType=&route=&ref=&network=cz%3Aregional&operator=</a>
), ale fakt se mi nechce ručně kontrolovat
všech 5782 silnic ze sítě cz:regional :-)<br>
<br>
Marián<br>
</div>
_______________________________________________<br>
talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org"
target="_blank" moz-do-not-send="true">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a
href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
rel="noreferrer" target="_blank"
moz-do-not-send="true">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz"
rel="noreferrer" target="_blank"
moz-do-not-send="true">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
</blockquote>
</div>
_______________________________________________<br>
talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org"
target="_blank" moz-do-not-send="true">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a
href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
target="_blank" moz-do-not-send="true">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz"
target="_blank" moz-do-not-send="true">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
</blockquote>
</blockquote>
</div>
_______________________________________________<br>
talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank"
moz-do-not-send="true">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
target="_blank" moz-do-not-send="true">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" target="_blank"
moz-do-not-send="true">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
</blockquote>
</div>
_______________________________________________<br>
talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank"
moz-do-not-send="true">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz"
rel="noreferrer" target="_blank" moz-do-not-send="true">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" rel="noreferrer"
target="_blank" moz-do-not-send="true">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
</blockquote>
</div>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<pre class="moz-quote-pre" wrap="">_______________________________________________
talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org">talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://openstreetmap.cz/talkcz">https://openstreetmap.cz/talkcz</a>
</pre>
</blockquote>
<p><br>
</p>
</body>
</html>