<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<html>
<body>
<div dir="auto">
<div dir="auto">Potřeboval bych poradit, podpora mi napsala že potřebuje ikonky ve formátu CVG, ale já je mám staženy v BMP a nemůžu přijít na to jak je konvertovat na požadovaný formát.</div><div id="aqm-signature" dir="auto" style="color: black;"><div dir="auto">Marek Polák</div></div><div dir='auto'><br></div>
<div id="aqm-original" style="color: black;">
<!-- body start -->
<div class="aqm-original-body" style="color: #000000; background: #FFFFFF;">
<div class="moz-cite-prefix">Rekace od vyvojaru:<span style="color:windowtext"><br>
<br>
Our developers are currently working on a way to more
efficiently handle gas stations which also have kiosks. The
correct behavior should be to display the gas station brand icon
even if there is the kiosk as well.</span><span style="color:windowtext"></span><span style="color:windowtext"><br>
<br>
For this development, we have created case C2227 and we are
looking into ways to fix it and improve the behavior. I will let
you know as soon as I have more info. Safe travels!</span><br>
<br>
mahdi<br>
<br>
Vit Semenec via talk-cz wrote on 05/05/2019 01:34 PM:<br>
</div>
<blockquote type="cite" cite="mid:VpaBQNnGalcX140MDEuKw80vSmNEvX7fdpP3ZN6HO2JbHGiNMRvmFVFPSKTTDr8z-N3lzgjN_sF19VNuLVIhKIbZ53CoN9D5ZJeHeB85oVY=@protonmail.com">
<p>Ahoj,<br>
nejprve děkuji za odpovědi, přečetl jsem si je hned, ale jak na
webu na ně odpovědět, je mimo mé schopnosti a do mailu mě to
jako v té době neregistrovanému nepřišlo (neměl jsem jak na
vlákno odpovědět, jen bych nejspíš založil další).<br>
<br>
Ještě další příklady:<br>
Ikona benzínky Shell se v Magic Earth nezobrazuje ještě např.
zde. A tam je co zadané špatně???<br>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://www.openstreetmap.org/edit#map=19/50.69258/14.54223" moz-do-not-send="true">https://www.openstreetmap.org/edit#map=19/50.69258/14.54223</a><br>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://www.openstreetmap.org/edit?way=172860536#map=19/50.03445/14.53629" moz-do-not-send="true">https://www.openstreetmap.org/edit?way=172860536#map=19/50.03445/14.53629</a><br>
<br>
A zde je to OK:<br>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://www.openstreetmap.org/edit?way=356914203#map=20/50.04682/14.55231" moz-do-not-send="true">https://www.openstreetmap.org/edit?way=356914203#map=20/50.04682/14.55231</a><br>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://www.openstreetmap.org/edit#map=19/49.98401/14.60295" moz-do-not-send="true">https://www.openstreetmap.org/edit#map=19/49.98401/14.60295</a><br>
<br>
Nemusí být benzinka označená hlavně jako BOD a ne jen jako
PLOCHA?<br>
<br>
<br>
U benzínek, jak právě koukám se na označení plochy budovy
náhodně používá Čerpací stanice/Obchodní budova/Průmyslová
budova/Budova/Budova občanské vybavenosti. Ale u většiny je i
označena jako bod.<br>
<br>
Tady je dokonce jako plocha Benziny vyznačena nejen budova, ale
úplně celá i zatravněná oblast s parkovištěm:<br>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://www.openstreetmap.org/edit#map=19/50.22100/15.80720" moz-do-not-send="true">https://www.openstreetmap.org/edit#map=19/50.22100/15.80720</a><br>
<br>
<br>
Moc možností, každý přispěvovatel to pochopí jinak a pak se s
daty mají aplikace nějak poprat :( <br>
<br>
---------------<br>
Po přečtení příspěvku rekonstrukce multipolygonů, jsem se krapet
vyděsil. Je toho tolik, co začínající přispěvovatel vůbec netuší
a jak snadno nevědomky znehodnodnotí práci někoho jiného. Chybí
zde funkce nějakého zámku, na věci importované z přesného
zdroje, nebo takto precizně finálně zadané. <br>
---------------<br>
<br>
V.<br>
<br>
</p>
<div class="moz-cite-prefix">Dne 05.05.2019 v 10:18 mahdi1234
napsal(a):<br>
</div>
<blockquote type="cite" cite="mid:3f1eb289-9eff-d55b-2d39-faeb07cf9803@centrum.cz">
<div class="moz-cite-prefix">cau,<br>
<br>
trochu sem se na to dival, a vypada, ze pokud je vyplnen jen
"brand", tak se ikona nezobrazi, pokud "name" tak jo (zatim to
nebudu v osm doplnovat, at to muzou spravit v ME).<br>
<br>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://www.openstreetmap.org/way/625981395" moz-do-not-send="true">https://www.openstreetmap.org/way/50734705</a>
- na mape bez ikony<br>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://www.openstreetmap.org/way/320770862" moz-do-not-send="true">https://www.openstreetmap.org/way/320770862</a>
- na mape s ikonou<br>
<br>
zaroven pokud ma tag kiosk, tak se zobrazi na mape nakupni
kosik, opet si myslim, ze je logictejsi logo site<br>
<br>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://www.openstreetmap.org/node/877762987" moz-do-not-send="true">https://www.openstreetmap.org/node/877762987</a><br>
<br>
Taky pak spolecne s Markem posilame navrh na doplneni ikon
prozatim pro Benzina, Eurooil, Globus a Makro, klidne dejte
navrh pro nakou dalsi vetsi sit v CR, co se v ME nezobrazi,
poslu to asi ve stredu na svatek.<br>
<br>
mahdi<br>
<br>
Marek wrote on 05/02/2019 12:14 PM:<br>
</div>
<blockquote type="cite" cite="mid:16a7809fe50.2786.2bdf931ec2cb040b00b6b9af7dc1972b@centrum.cz">
<div dir="auto">
<div dir="auto">
<p style="padding: 0px; margin: 0px; font-family:
sans-serif; font-size: medium; overflow-wrap: break-word
!important;">Hello Marek,</p>
<p style="padding: 0px; margin: 0px; font-family:
sans-serif; font-size: medium; overflow-wrap: break-word
!important;"><br style="overflow-wrap: break-word
!important;">
</p>
<p style="padding: 0px; margin: 0px; font-family:
sans-serif; font-size: medium; overflow-wrap: break-word
!important;">Thank you for contacting us.</p>
<p style="padding: 0px; margin: 0px; font-family:
sans-serif; font-size: medium; overflow-wrap: break-word
!important;"><br style="overflow-wrap: break-word
!important;">
</p>
<p style="padding: 0px; margin: 0px; font-family:
sans-serif; font-size: medium; overflow-wrap: break-word
!important;">The Magic Earth app has a database with gas
station icons which are then automatically displayed on
the map. You do not need to set up something specific in
the settings for that.</p>
<p style="padding: 0px; margin: 0px; font-family:
sans-serif; font-size: medium; overflow-wrap: break-word
!important;"><br style="overflow-wrap: break-word
!important;">
</p>
<p style="padding: 0px; margin: 0px; font-family:
sans-serif; font-size: medium; overflow-wrap: break-word
!important;">Can you please give us examples of what gas
station icons are not displayed and in which locations?
Screenshots would be ideal to have.</p>
<p style="padding: 0px; margin: 0px; font-family:
sans-serif; font-size: medium; overflow-wrap: break-word
!important;"><br style="overflow-wrap: break-word
!important;">
</p>
<p style="padding: 0px; margin: 0px; font-family:
sans-serif; font-size: medium; overflow-wrap: break-word
!important;">Also, if you have any other questions or
suggestions, we are here to help. Safe travels!</p>
<p style="padding: 0px; margin: 0px; font-family:
sans-serif; font-size: medium; overflow-wrap: break-word
!important;"><br style="overflow-wrap: break-word
!important;">
</p>
<p style="padding: 0px; margin: 0px; font-family:
sans-serif; font-size: medium; overflow-wrap: break-word
!important;">Best regards,</p>
<p style="padding: 0px; margin: 0px; font-family:
sans-serif; font-size: medium; overflow-wrap: break-word
!important;">Razvan</p>
</div>
<div dir="auto" style="color: black;">
<div dir="auto">Marek Polák</div>
</div>
<div dir="auto"><br>
</div>
<div style="color: black;">
<div class="aqm-original-body" style="color: #000000;
background: #FFFFFF;">
<div class="moz-cite-prefix">Jak pise Marek, mapy cca 2
mesice, ted to chvilu trva kvuli nove bete probihaji
posledni 3 tydny (bugiku bylo povicero). Po vikendu by
mohla byt nova verze, takze dalsi update map bude
chvili trvat.<br>
<br>
Podpora bezne reaguje do dvou pracovnich dnu - <a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:support@generalmagic.com" moz-do-not-send="true">support@generalmagic.com</a><br>
<br>
mahdi<br>
<br>
marek wrote on 04/27/2019 08:07 PM:<br>
</div>
<blockquote type="cite" cite="mid:20190427200711.9C31888F@centrum.cz">
<p style="padding:0 0 0 0; margin:0 0 0 0;">Aktualizace
ma probíhá cca jednou za 2 měsíce.</p>
<p style="padding:0 0 0 0; margin:0 0 0 0;">Podporu
mají, tak jím zkusím napsat.</p>
<p style="padding:0 0 0 0; margin:0 0 0 0;"> </p>
<p style="padding:0 0 0 0; margin:0 0 0 0;">Marek
Polák</p>
<p style="padding:0 0 0 0; margin:0 0 0 0;"> </p>
<p style="padding:0 0 0 0; margin:0 0 0 0;">______________________________________________________________<br>
> Od: "Marián Kyral" <a class="moz-txt-link-rfc2396E" href="mailto:mkyral@email.cz" moz-do-not-send="true"><mkyral@email.cz></a><br>
> Komu: <a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" moz-do-not-send="true">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
> Datum: 27.04.2019 19:21<br>
> Předmět: Re: [talk-cz] Ikonky čerpacích stanic
- Shell, OMV, MOL<br>
></p>
On 27. 04. 19 11:47, Vit Semenec via talk-cz wrote:<br>
> Ahoj,<br>
><br>
> popisuji jak umím :)<br>
><br>
> V navigaci Magic Earth se mě u některých benzínek
zobrazuje ikonka <br>
> konkrétní značky u jiných ne.<br>
><br>
> Je to tím, že Shell, OMV a MOL mají v iD editoru
vlastní skupinu (asi <br>
> dle brand:wikidata ?).<br>
<br>
Možné to je. Dá se to odhadnout tak, že najdeš jednu
benzínku, která<br>
ikonu má a druhou, která ji nemám. Pak se porovnají
tagy a chybějící se<br>
dodají. Pak se jen počká, jestli se ta benzínka
zobrazí i s ikonou. To<br>
bude ale nějakou dobu trvat. Nevím jak často dělají
aktualizaci mapových<br>
dat. Bohužel nemají otevřené kódy, takže se to nedá
zjistit analýzou kódu.<br>
Nebo se jich můžeš zeptat. Asi budou mít nějakou
podporu.<br>
<br>
> Uměl by někdo hromadně vyfiltrovat "Čerpací
stanice" a ty co mají v <br>
> názvu Shell překlopit na typ "Shell Čerpací
stanice". A obdobně OMV a MOL?<br>
<br>
Ano, uměl ;-)<br>
Začít lze u overpass-turbo.eu: <a href="http://overpass-turbo.eu/s/Ijm" moz-do-not-send="true">http://overpass-turbo.eu/s/Ijm</a>
Pak už<br>
jen nějaká magie kolem ;-)<br>
Ale hodně záleží, kolik by toho bylo. Ony jsou nějaká
pravidla pro<br>
strojové editace.<br>
<br>
> Benzina by si to také zasloužila, ale ta tam
zavedena samostatně není.<br>
<br>
Až zjistíme, jak to vlastně funguje, je možné to
zkusit na tom správném<br>
místě navrhnout.<br>
<br>
Marián<br>
<br>
><br>
> Vítek - OK4VSA<br>
><br>
><br>
><br>
><br>
> _______________________________________________<br>
> talk-cz mailing list<br>
> <a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" moz-do-not-send="true">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
> <a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" moz-do-not-send="true">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
> <a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" moz-do-not-send="true">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
<br>
_______________________________________________<br>
talk-cz mailing list<br>
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" moz-do-not-send="true">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" moz-do-not-send="true">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" moz-do-not-send="true">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" moz-do-not-send="true">talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" moz-do-not-send="true">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://openstreetmap.cz/talkcz" moz-do-not-send="true">https://openstreetmap.cz/talkcz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</div>
<div>_______________________________________________</div>
<div>talk-cz mailing list</div>
<div><a class="aqm-autolink aqm-autowrap" href="mailto:talk-cz%40openstreetmap.org" moz-do-not-send="true">talk-cz@openstreetmap.org</a></div>
<div><a class="aqm-autolink aqm-autowrap" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" moz-do-not-send="true">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a></div>
<div><a class="aqm-autolink aqm-autowrap" href="https://openstreetmap.cz/talkcz" moz-do-not-send="true">https://openstreetmap.cz/talkcz</a></div>
</div>
<div dir="auto"><br>
</div>
</div>
</blockquote>
<br>
</blockquote>
<br>
<fieldset class="mimeAttachmentHeader"></fieldset>
<br>
<pre wrap="">_______________________________________________
talk-cz mailing list
<a class="moz-txt-link-abbreviated" href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org">talk-cz@openstreetmap.org</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://openstreetmap.cz/talkcz">https://openstreetmap.cz/talkcz</a>
</pre>
</blockquote>
<br>
</div>
<!-- body end -->
<div>_______________________________________________</div>
<div>talk-cz mailing list</div>
<div><a class="aqm-autolink aqm-autowrap" href="mailto:talk-cz%40openstreetmap.org">talk-cz@openstreetmap.org</a></div>
<div><a class="aqm-autolink aqm-autowrap" href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a></div>
<div><a class="aqm-autolink aqm-autowrap" href="https://openstreetmap.cz/talkcz">https://openstreetmap.cz/talkcz</a></div></div><div dir="auto"><br></div>
</div></body>
</html>