<div dir="ltr"><div dir="ltr"><br></div><br><div class="gmail_quote"><div dir="ltr" class="gmail_attr">po 30. 9. 2019 v 17:09 odesílatel jzvc via talk-cz <<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org">talk-cz@openstreetmap.org</a>> napsal:<br></div><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0px 0px 0px 0.8ex;border-left:1px solid rgb(204,204,204);padding-left:1ex">
<div bgcolor="#FFFFFF">
<div class="gmail-m_-4881474767205354200moz-cite-prefix">Dne 30.9.2019 v 13:33 Mirek Dlask
napsal(a):<br>
</div>
<blockquote type="cite">
<div dir="ltr">
<div dir="ltr">Ahoj,</div>
<div>nepotřebuji vědět kudy bus jede. Jestli po Hlavní, nebo
Souběžnou mi je jedno. Zajímá mě odkud kam, kdy to jede a kdy
tam budu. O kompletních časech odjezdů a příjezdů můžeme v
OSM jenom snít. </div>
<div>Vkládat do relací pouze zastávky je dobrá myšlenka. Problém
je, že by se data musela udržovat někde mimo OSM. Pokud nemám
cesty, nemám podle čeho bych zastávky seřadil a seřazení
hlídal.</div>
<div>Naopak by odpadly problémy s udržováním relací tras a
fragmentací cest.</div>
<div><br>
</div>
<div>Jako variantu bych omezení jenom na zastávky podpořil. Je
to někde mezi route_ref na zastávkách, kde nemám návaznost na
další zastávky a kompletními relacemi zastávek + cest.</div>
</div>
</blockquote>
<p>Nezajima me nejaka geometrie budov, staci mi vedet, ze tam nejaka
je, natoz aby me zajimal nejaky 3d model. Stejne tak me nezajima
jestli ma silnice 2, 3 nebo 10 pruhu ... mam pokracovat? Uplne
stejne se totiz z OSM da vyhodit 99% dat ktery tam jsou, protoze
zrovna me naprosto nezajimaji (a navic ty informace stejne 99%
objektu nema). Nekoho ale zajima muzou a muzou mu poskytnout vemi
podstatnou informaci. Treba na tema jak dlouho to pojede, pripadne
kolik ho to bude stat (kupodivu je jizdny dost casto dany km ...)</p>
<p>Proto si ja osobne myslim, ze skutecna trasa autobusovych a
jinych linek je proste neco, co do OSM patri, bez ohledu na to,
jak blbe to je nebo neni aktualne udrzovane. Ono se totiz vzhledem
k tomu, jak podobna data (ne)zobrazuje mapa, neni cemu divit.<br>
</p>
<p><br></p></div></blockquote><div> Netvrdím, že trasy do mapy nepatří. Jenom bych (možná) měl mít možnost veř. dopravu mapovat bez nich. Je jednodušší stáhnout si v JOSM zastávky a vyhledat např:</div><div>"U1528Z2" OR "U1526Z2" OR "U1525Z2" OR "U1524Z2" OR "U1502Z1" OR "U1503Z4" OR "U280Z3" OR "U62Z2" OR "U388Z4" OR "U1158Z82" </div><div>vložit do relace a seřadit. Je to PID linka 906. Předpoklad - že tam někdo ty ref, nebo ref:PID dal.</div><div><br></div><div>Vyzkoušel jsem si i mapování linek abych otestoval jejich 'nerozbitnost'. </div><div>Třeba <a href="https://www.openstreetmap.org/relation/10024893">https://www.openstreetmap.org/relation/10024893</a> </div><div>Je to zkrátka přinejmenším pracnější.</div><div>Vůbec jsem neuspěl v Turnově, kde jsem si nechal cesty seřadit, čímž se dokonale rozřadily. Možná se k tomu někdy vrátím.</div><div><br></div><div>Umím si představit variantu, kdy jsou v OSM jenom zastávky a jinde v OSM uloženy trasy včetně cest pro ty zvědavější. Vím, určitě už něco takového existuje, nevím jestli pro ČR.</div><div><br></div><div>M.D</div><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0px 0px 0px 0.8ex;border-left:1px solid rgb(204,204,204);padding-left:1ex"><div bgcolor="#FFFFFF"><p>
</p>
<blockquote type="cite">
<div dir="ltr">
<div><br></div></div></blockquote>
</div>
_______________________________________________<br>
talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" rel="noreferrer" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" rel="noreferrer" target="_blank">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
</blockquote></div></div>