<div dir="ltr"><div dir="ltr">Registr je fajn věc na určení, zda se ulice jmenuje Dvořákova, A. Dvořáka, Ant. Dvořáka, Antonína Dvořáka nebo Bedřicha Smetany či Aloise Dvořáka.<div>Ale OTG je zase k určení toho, jestli ten kousek mezi Petrovičovou, Dvořákovou a Lidickou je součást některé z těch tří nebo je to nějaká čtvrtá...</div><div><a href="https://www.openstreetmap.org/query?lat=49.78325&lon=14.17166">https://www.openstreetmap.org/query?lat=49.78325&lon=14.17166</a><br></div><div><br></div><div>JAnD</div><div><br><br></div></div></div><br><div class="gmail_quote"><div dir="ltr" class="gmail_attr">po 14. 12. 2020 v 11:21 odesílatel Michal Fabík <<a href="mailto:michal.fabik@gmail.com">michal.fabik@gmail.com</a>> napsal:<br></div><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0px 0px 0px 0.8ex;border-left:1px solid rgb(204,204,204);padding-left:1ex"><div dir="ltr">
<div>
On 12/13/20 4:42 PM, Jan Martinec wrote:<br>
<blockquote type="cite">
<div dir="auto">
<div>Ahoj, autoritativní je OTGR.
<div dir="auto"><br>
</div>
<div dir="auto">Co je na ceduli? ;)</div>
</div>
</div>
</blockquote>
<br>Ahoj,<br>
s přístupem "co je na ceduli" jsem jednou docela tvrdě narazil, protože
na ceduli může být třeba "Masarykova třída" a 100 m dál "Masarykova tř."
prostě proto, že na příslušné místo se dost velká cedule nevešla.
Případně na ceduli můžou být třeba různé pravopisné/typografické chyby
("T.G.Masaryka" místo "T. G. Masaryka" apod.). Směrodatný by prý měl být
registr ulic v podobě nějaké místní vyhlášky nebo podobného předpisu
(netuším, jak se to správně jmenuje).<br>
<br>
<pre cols="72">--
Michal Fabík</pre>
</div>
</div>
_______________________________________________<br>
talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" rel="noreferrer" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" rel="noreferrer" target="_blank">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
</blockquote></div>