<html><body><div>...zřejmě reaguje jen osobám, které do té doby reagovaly zda na talk-cz</div><div><br></div><div>Z toho (i z toho, že v daném textu používá citace z piškvorových příspěvků zde) lze dovodit, že nějaký pístup k obsahu talk-cz má (to ostatně není těžké).</div><div><br></div><div>Proto myslím, že je na místě pana kolegu HaPe-CZ i touto cestou požádat, aby udělal maximum pro to, aby mohl s komunitou začít (via talk-cz coby základní komunikační nástroj české komunity) komunikovat.</div><div><br></div><div>Abych komunikaci napomohl, zprostředkuji nyní pohled kolegy HaPe-CZ tak, jak ji rozeslal via PM na openstreetmap.org (a současně směrem k r00t.cz tímto plním prosbu HaPe-CZ obsaženou v poslední větě níže):</div><div><br></div><div>======================<br></div><div><div class="-wm-richtext"><p>Tak zdravím talkery nabo i mapery, napřed proč to máte v poště a ne v talku …</p>
<p>Je to způsobeno dvěmi okolnostmi:</p><p>1) zakladatel talku - Piškvor - se neobtěžoval mi vůbec dát vědět, že
jej založil (info jako zprávu mi poslal někdo jiný)</p><p>2) při pokusu o přihlášení na talk to nejde, zkoušeno 2 dny, pokaždé
chyba s vesprávným tokenem, jednou to vysypalo chybovou hlášku nějakého
skriptu v prostém textu, kde se opakovalo slovo access (přístup) a
samozřejmě chybné oprávnění s nějakými čísly.</p><p><br></p>
<p>Takové jednámí (1) mi nepřijde moc férové. Je to dost hloupý způsob
jak se tvářit korektně a za zády někoho pomlouvat, když o tom neví.
V bodě (2) je to dotaženo k dokonalosti, jak někomu bránit k vyjádření
názoru.</p>
<p><br></p><p>V kontextu bodu 1 a 2 nemohu mít jiný názor než, že se jedná o
účelové jednání. Zablokování přístupu je efektivní metoda jak někoho
kritizovat, protože na talk nemůže napsat odpověď aa svůj názor.</p>
<p><br></p><p>A teď k obsahu talku …</p>
<p>Již první 4 věty za pozdravem vystihují podstatu chování a názoru Piskvora k ostatním editorům.
Pokud umíte číst mezi řádky tak vám vyjde přibližně toto:
- “Já jsem dlouholetý editor a zase sem leze nějaký amatér”
- “Má tu drzost vyjádřit své názory na chyby a nepřesnosti na mapách”
- “Vrtá do toho a hlavně do mých editací, které jsou 100% neomylné”</p>
<p><br></p><p>První odstavec:</p><p>nelogické věci, jistě existují, například <br></p><p>- mapované pěšiny přes zelené a parkové plochy - to tam chcete posílat
třeba turisty aby podle mapy došli k číhající MP a dostali flastr? <br></p><p>– pěšiny mají logiku ve volné přírodě, např. v lese a tam, kde pevné
komunikace nejsou <br></p><p>- cyklo trasy (to nemyslím ted konkrétně nábřeží), to někdo udělal čáru
“od stolu” přes křižovatku a už nedomyslel, že dopravní značka je příkaz
jízdy vpravo a on cyklisty posílá přímo
– když si to dá cyklista do navigace, tak to narve rovnou pod tramvaj
protože ta má také zelenou, akorát se nepočítá s tím, že někdo neodbočí a
zkříží jí cestu
- na Rašínově nábř. a souběžně na náplavce <br></p><p>- lež co napsal Piskvor … a
“sjednotil” to jejím smazáním …
– ono je smazání a “smazání”
– u Mánesa se jedna a tatáž cyklotrasa dělila na tři větve (potažmo na
dvě vzhledem k jednosměrným liniím vedle tramvají)
– pod Vyšehradským tunelem dvě cyklo linie na silnici s tramvají nebyly
vůbec díl napojeny, prostě “visely ve vzduchu” bez pokračování -
napojení na další cesty
– pokračovala pouze správně vedená linie tunýlkem pro peší
– na značkách pro cyklisty (z obou stran) je plnou čarou vedena
cyklotrasa po náplavce, přerušovanou čarou (jako alternativa) po
nábřeží, tedy objížďka, kdy je náplavka uzavřena
— alternativa objížďky asi když náhodou nasněží nebo jsou na náplavce
trhy nebo se zvedne hladina Vltavy, tedy situace časově krátkodobé
— a teď, když praskne voda na hlavní silnici a týden to vodáci vykopájí a
opravují nebo je rekonstrukce křižovatky, to hned někdo běží, a na
mapách edituje aktuální objízdné trasy?
— rozdíl je pouze v tom, že na náplavce jsou trhy plánované ale to je
rekonstrukce křižovatky také a má tam značení o uzavírce a objížďe,
přitom to na mapách kuli týdnu uzávěry nikdo needituje
— naproti tomu dlouhodobá objížďka stavby dálniční křižovatky na
příjezdu od Jičína do Hradce Králové si toto mapování zaslouží
– v úseku nábřeží paralelně s náplavkou od Mánesa k Vyšehradu došlo k
odstranění těch dvou cyklo linií, které pod Vyšehradem nebyly nikam
napojeny a nebyly na značkách pro cyklisty ani označeny jako hlavní
trasa
– ke smazání relace jako cyklo trasy tedy nedošlo, zůstala konzistentní a
průjezdná v celé délce
– takže výrok … a “sjednotil” to jejím smazáním … toto považuji za
účelově zavádějící s účelem ovlivnit ostatní k vytvážení nesprávného
názoru o mazání na mapách</p>
<p><br></p><p>Druhý odstavec:</p><p>“komunikace pro auta” (tj. ulice) “zamořené”
relacemi (což se mu nelíbí)
- má snad někdo radost z toho, že po stavební úpravě na komunikaci,
křižovatce, kdy tramvaje, autobusy, cyklisti začnou podle reálné situace
jezdit jinudy, musí “předrátovat” třeba 50 relací?
– ano, komunikace jsou skutečně zamořené relacemi (bohužel si pak nikdo
nevšímá toho, že mu park napůl prochází obchodním centrem, v parku pod
nuselákem máme fontánu mapovanou jako přehradu a pod.)
– pochybuji, že tu je nějaký editační masochista, který si vysloveně v
relacích libuje pod heslem “čím víc relací, tím lépe” :D</p><p><br></p>
<p>Třetí odstavec:</p><p>“já vím líp, jak to má být, než jak to je” <br></p><p>- podle mého zoufalý výkřik postižené husy, nebo pláče na pískovišti
“Mamíí, ten ošklivej kluk mi šlápnul na bábovičku”, hele sorry, jinak to
komentovat nejde. <br></p><p>- ted konkrétně, jihovýchodní oblast jižní spojky u Barrandovského
mostu, tam jsou takové kousky komunikace, prozatím řekněme jako odstavné
plochy.
– když jsem rovnal linie jižní spojky tak jsem našel dvě linie (jedna v
každém směru) mapované jako emergency_bay ale neviditelné na normální
mapě
– smazal jsem je jako nesmyslné, protože toto je tagováno ve
vlastnostech linie komunikace pod lanes a dalších
– ozval se Piskvor, co jsem si to dovolil mu mazat editaci, že on 100%
ví, že tam jsou
– po nějakých dohadech a opravách jsem mu je tam nechal, na mapě vidět
normálně vidět nejsou tak proč se hned rozčilovat
- podobný nesmyslný emergency_bay v délce tak 5m jsem našel v ul. 5.
Května poblíž Jižní spojky (<a href="https://www.openstreetmap.org/edit#map=19/50.04009/14.47272" rel="nofollow noopener noreferrer">https://www.openstreetmap.org/edit#map=19/50.04009/14.47272</a>)
ted už tam naštěstí není, ale bylo u toho betonového bloku
– smazal jsem jej, a kdo mi začal nadávat do ničitelů map? mužete hádat
:D
— v tuto chvíli jsem si však uvědomil, že tu je někdo, kdo svoje editace
a úpravy považuje za 100% neomylné a není ochoten připustit jiný názor
- ani jedna z těchto tří emergency_bay ve skutečnosti není, nemá žádné
vodorovné (pruhy) ani svislé (značky) značení
– co to tedy ve skutečnosti je?
– pokud je někdo trochu pamětník a nemá tu průhlednou nemoc (sakra, jak
se jmenuje? :D) tak si třeba vzpomene, že tramvaje a metro B nejezdily
nahoru až na Barrandov a dál
– ta jižněji položená plocha u Barr. mostu ve směru na východ je totiž
bývalý “záliv” autobusové zastávky (asi trasa, kdy autobusy od
Barrandova svážely lidi dolu k tramvaji do Bráníka nebo Podolí)
– v obráceném směru je ta plocha větší a účel nejasný, IZS, BUS, TAXI
mají vyhrazený jízdní pruh a tak není ani důvod pro další zakreslení
emergency_bay, k čemu ta plocha měla sloužit už asi neví ani projektant z
dob socialismu, možná to měl být začátek sjezdu do Podolí, který se
nerealizoval
– v ulici 5.května u Jižní spojky, zakreslení emergency_bay v délce tak
5m může být jen představa horlivého mapera, který si kreslí čáry podle
toho jak by se mu to líbilo a ne jak to je, jinak to popsat nejde</p>
<p><br></p><p>Další:</p><p>“tak to se nezlepšilo - teď přešel na “budu ti spamovat
všechny changesety”
- hezké, ale stěžovatel by si měl napřed zamést před vlastním prahem
- jak někdo “jistě náhodou” přijde na to, že jsem šáhnul do
emergency_bay (viz předchozí), když na mapě nejsou vidět?
- není to náhodou tak, že šmíruje v listu posledních úprav a tam si
vyhledává, kdo mu šáhnul na jeho editace?
- není to náhodou tak, že sám šmíruje v posledních změnách konkrétního
editora? <br></p><p>– vozovna na Evropské tř., odstranil jsem tam hrbaté oblouky kolejí ale
nechal vrata na původním místě, takže tam zbyly nějaké zlomy
– někdo mi napsal, proč jsem to tak nechal, ok, proč se nezaptat, má tam
odpověď
– a ejhle, za chvíli další komentář, hádejte od koho? jak se to tak
rychle dozvěděl, to si mu někdo stěžoval nebo on sám šmíruje?</p>
<p><br></p><p>Další:</p><p>“Tak bohužel, napsal mi, že sem nepřijde, neboť je to na něj naschvál :(“
- pokud jsem něco napsal, tak určitě to, že tento tal založil za mámi zády a jaksi se neobtěžoval pozvat všechy
- že bych psal vysloveně, že nepřijdu? to si asi španě vyložil, no každý zavádějící argument se zdá být dobrý</p>
<p><br></p><p>Pak už se to na talku moc motá dokola (kdo co odpověděl atd.) ale v zásadě jsem se snad vyjídřil ke všemu podstatnému.</p>
<p><br></p><p>Díky za přečtení.
P.S. zdravý rozum je lepší než vládní nařízení</p>
<p><br></p><p>ještě něco jak jsem hledal komu to popsat
“Odpoledne jsem pri kontrole poznamek v Praze narazil na tuhle “snuru” poznamek po nabrezi”</p>
<p>Jo, je to tam, aby si Piskvor uvědomil, že akorát naštve ostatní a ty chyby na mapě ať si potom opravuje sám.
Třeba jako nejlepší krizový manager, taková krize tu fakt ještě nebyla.</p>
<p><br></p><p>uživateli r00t.cz se mi to nepodařilo poslat, pokud víte jak, tak mu to předejte, díky</p>
</div></div><div>======================</div><div><br></div><div><br></div><div>vop<br></div><div><br></div><div><br></div><aside>
---------- Původní e-mail ----------<br>
Od: Petr Hluštík <phlustik@gmail.com><br>
Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz@openstreetmap.org><br>
Datum: 1. 4. 2021 15:29:43<br>
Předmět: Re: [talk-cz]
editace v porcelánu - kudy dál?
</aside><br><blockquote data-email="phlustik@gmail.com"><div dir="auto">Ahoj,<div dir="auto">taky mi nic nepřišlo...</div><div dir="auto"><br></div><div dir="auto">Petr</div></div><br><div class="-wm-gmail_quote"><div dir="ltr" class="-wm-gmail_attr">Dne čt 1. 4. 2021 14:42 uživatel Jan Macura <<a href="mailto:macurajan@gmail.com">macurajan@gmail.com</a>> napsal:<br></div><blockquote class="-wm-gmail_quote" style="margin:0 0 0 0.8ex;border-left:1px#ccc solid;padding-left:1ex"><div dir="ltr"><div dir="ltr"></div><br><div class="-wm-gmail_quote"><div dir="ltr" class="-wm-gmail_attr">On Thu, 1 Apr 2021 at 14:36, r00t via talk-cz <<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" rel="noreferrer">talk-cz@openstreetmap.org</a>> wrote:<br></div><blockquote class="-wm-gmail_quote" style="margin:0px 0px 0px 0.8ex;border-left:1px solid rgb(204,204,204);padding-left:1ex">
A ted jeste tenhle spam co rozeslal vsem uzivatelum v CR?! Tohle neni normalni...<br></blockquote><div><br></div><div>FTR: mě nic nepřišlo, nenapsal náhodou jen vám, co s ním komunikujete?</div><div>Nikdy jsem neslyšel o tom, že by měl každý uživatel právo rozesílat hromadné zprávy ostatním uživatelům. To by byl celkem spam-kanón..<br></div><div><br></div><div>H.<br></div></div></div>
_______________________________________________<br>
talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" rel="noreferrer">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" rel="noreferrer noreferrer">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" rel="noreferrer noreferrer">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
</blockquote></div>
_______________________________________________<br>talk-cz mailing list<br>talk-cz@openstreetmap.org<br>https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz<br>https://openstreetmap.cz/talkcz<br></blockquote></body></html>