<div dir="ltr">špatné křížení je i zde <div><br></div><div><a href="https://www.openstreetmap.org/#map=19/49.84591/13.88820">https://www.openstreetmap.org/#map=19/49.84591/13.88820</a><br></div><div><br></div><div><br></div></div><br><div class="gmail_quote"><div dir="ltr" class="gmail_attr">út 8. 2. 2022 v 20:30 odesílatel <<a href="mailto:jozka@razdva.cz">jozka@razdva.cz</a>> napsal:<br></div><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0px 0px 0px 0.8ex;border-left:1px solid rgb(204,204,204);padding-left:1ex">Krizeni jsou i u nas<br>
<br>
<a href="https://openstreetmap.cz/#map=15/49.2748/14.4866&layers=d" rel="noreferrer" target="_blank">https://openstreetmap.cz/#map=15/49.2748/14.4866&layers=d</a><br>
<br>
<a href="https://openstreetmap.cz/#map=15/49.8435/13.9020&layers=d" rel="noreferrer" target="_blank">https://openstreetmap.cz/#map=15/49.8435/13.9020&layers=d</a><br>
<br>
J.<br>
<br>
______________________________________________________________<br>
> Od: "<0174" <<a href="mailto:v0174@v0174.net" target="_blank">v0174@v0174.net</a>><br>
> Komu: "OpenStreetMap Czech Republic" <<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">talk-cz@openstreetmap.org</a>>, "Miroslav Suchý" <<a href="mailto:mirek@rodina-sucha.cz" target="_blank">mirek@rodina-sucha.cz</a>><br>
> Datum: 08.02.2022 19:43<br>
> Předmět: Re: [talk-cz] Letiště Vyškov<br>
><br>
>Ahoj,<br>
><br>
>když se podívám jinam, tak třeba na Gibraltaru je podobný problém, jen <br>
>je to křížení a ne souběh:<br>
><a href="https://www.openstreetmap.org/#map=16/36.1516/-5.3458" rel="noreferrer" target="_blank">https://www.openstreetmap.org/#map=16/36.1516/-5.3458</a><br>
>Nebo Tuvalu:<br>
><a href="https://www.openstreetmap.org/#map=18/-8.52482/179.19669" rel="noreferrer" target="_blank">https://www.openstreetmap.org/#map=18/-8.52482/179.19669</a><br>
><br>
>V obou případech se cesta nevykresluje.<br>
><br>
>Existuje pro to i Wiki, ale věnuje se jen křížení, ne souběhu, alespoň <br>
>po rychlém projití:<br>
><a href="https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Aeroway/Highway_crossing" rel="noreferrer" target="_blank">https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Aeroway/Highway_crossing</a><br>
><br>
>Podle mě je to hlavně chyba v rendereru, cesty by se měly vykreslovat <br>
>nad ranvejí. A upravovat data pro renderer se co? Nemá. Ta dálnice tam <br>
>normálně v datech je a předpokládám, že routery po ní routují, ranvej <br>
>tam taky reálně je, jen jde o to, jak vhodně popsat ten fakt, že je v <br>
>provozu jen výjimečně.<br>
><br>
>Vidím, že to uživatel "map per" mezitím změnil na disused, lepší návrh <br>
>po pravdě aktuálně nemám.<br>
><br>
>Hledal jsem v ticketech na OSM carto a našel jsem jen tady zmínku:<br>
><a href="https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/2841" rel="noreferrer" target="_blank">https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/2841</a><br>
>"Where there is a road crossing a runway (e.g. Gibralter) the runway <br>
>will remain rendered on top of the road."<br>
>Takže to možná není bug, ale feature. Jestli se někdo víc vyznáte v <br>
>GitHub ticketech, tak ještě prosím mrkněte, možná jsem jen špatně hledal.<br>
><br>
><0174<br>
><br>
>Dne 8. 2. 2022 v 19:09 Miroslav Suchý napsal(a):<br>
>> Dne 08. 02. 22 v 17:17 <a href="mailto:petr.kadlec@gmail.com" target="_blank">petr.kadlec@gmail.com</a> napsal(a):<br>
>>> On Tue, Feb 8, 2022 at 5:00 PM Jakub Jelen <<a href="mailto:jakuje@gmail.com" target="_blank">jakuje@gmail.com</a> <br>
>>> <mailto:<a href="mailto:jakuje@gmail.com" target="_blank">jakuje@gmail.com</a>>> wrote:<br>
>>><br>
>>> Mozna oznacit jako disused?<br>
>>><br>
>>><br>
>>> No nevím, to mi nepřijde, že by moc odpovídalo. Já bych to prostě <br>
>>> nemapoval vůbec, protože v realitě OTG to s ranvejí nemá společného v <br>
>>> podstatě nic<br>
>><br>
>> Pilotní průkaz nemám a lítám jenom v XPlane. Ale být pilotem čehokoliv <br>
>> většího než Cesna, tak bych přistál raději na betonech té dalnice (ano <br>
>> vím jak to tam vypadá) než na té travní ploše toho letiště.<br>
>><br>
>> Ale souhlasím, že důležitější prvek je ta dálnice.<br>
>><br>
>> M.<br>
>><br>
>> _______________________________________________<br>
>> talk-cz mailing list<br>
>> <a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
>> <a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" rel="noreferrer" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
>> <a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" rel="noreferrer" target="_blank">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
><br>
>_______________________________________________<br>
>talk-cz mailing list<br>
><a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
><a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" rel="noreferrer" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
><a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" rel="noreferrer" target="_blank">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
><br>
><br>
<br>
_______________________________________________<br>
talk-cz mailing list<br>
<a href="mailto:talk-cz@openstreetmap.org" target="_blank">talk-cz@openstreetmap.org</a><br>
<a href="https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz" rel="noreferrer" target="_blank">https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz</a><br>
<a href="https://openstreetmap.cz/talkcz" rel="noreferrer" target="_blank">https://openstreetmap.cz/talkcz</a><br>
</blockquote></div>