<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
</head>
<body text="#000000" bgcolor="#FFFFFF">
<div class="moz-cite-prefix">On 2018-12-28 11:41, Tomas Straupis
wrote:<br>
</div>
<blockquote type="cite"
cite="mid:CA+f=8=pcjtnf5OTSACWo0pzascjPWke1Hm=Kd9kALhgcR0dPYA@mail.gmail.com">
<pre class="moz-quote-pre" wrap="">Sveiki
Topografiniame žemėlapyje atsirado užtvankos. Bet tuo pačiu norėtųsi
geriau apibrėžti, kas yra ta „užtvanka“ ar ką mes žymime kaip
„užtvanką“.
Tarkime pagrindinės Lietuvos užtvankos pažymėta tik siaura dalis,
kur vanduo teka iš rezervuaro į toliau einančią upę:
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://topo.openmap.lt/#t/16.35/54.87412/24.00028/0/0/">https://topo.openmap.lt/#t/16.35/54.87412/24.00028/0/0/</a>
Man kažkaip norėtųsi užtvanka žymėti ir visą pylimą, t.y. vietą, kur
vienoje pusėje yra aukštai esantis vandens lygis, o kitoje pusėje -
žemiau esanti žemė. Tai Kauno HE atveju apačioj krantas iki miško
pradžios Zuikinės šiaurėje, o viršuje iki Masiulio gatvės parkingo,
kur pastatas matosi.
Lyg tai taip ir būtų kituose topografiniuose žemėlapiuose (niekur
neradau būtent Kauno HE).
Tarkim iš Lietuvos topografinių žemėlapių rinkinio:
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://www.agi.lt/topo/fcontent.html">http://www.agi.lt/topo/fcontent.html</a>
Keli lapai su užtvankomis:
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://www.agi.lt/topo/resources/images/10_zem_SS_o.JPG">http://www.agi.lt/topo/resources/images/10_zem_SS_o.JPG</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://www.agi.lt/topo/resources/images/10_ze_LKS.jpg">http://www.agi.lt/topo/resources/images/10_ze_LKS.jpg</a>
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://www.agi.lt/topo/resources/images/50_zem_LKS.jpg">http://www.agi.lt/topo/resources/images/50_zem_LKS.jpg</a>
PAR topografinis žemėlapis:
<a class="moz-txt-link-freetext" href="https://htonl.dev.openstreetmap.org/ngi-tiles/#15/-34.0792/19.2914">https://htonl.dev.openstreetmap.org/ngi-tiles/#15/-34.0792/19.2914</a>
Ką galvojate?
</pre>
</blockquote>
<p>Tomai,</p>
<p>Kadangi aš kažkada žymėjau šitą dalį, tai jaučiu pareigą
išsakyti, kodėl žymėjau būtent taip.</p>
<p>OSM wiki sako, kad dam yra „A wall built across a river“. Taigi,
ten, kur yra sienos su hidrotechninėmis konstrukcijomis -- ten yra
užtvanka, ten kur yra tiesiog pylimai aš būčiau linkęs žymėti
Tag:man_made=embankment (dabar keliose vietose randu
natural=cliff, kas tikrai neatitinka tikrovės).</p>
<p>Dabar apie palyginimus su popieriniais žemėlapiais. Aš gal kažko
nepastebiu, bet
<a class="moz-txt-link-freetext" href="http://www.agi.lt/topo/resources/images/10_ze_LKS.jpg">http://www.agi.lt/topo/resources/images/10_ze_LKS.jpg</a> tiek
užtvanka, tiek pylimai ant kurių yra gretimi keliai, mano
supratimu sužymėti taip pat. Beje, keturkampis tvenkinys į vakarus
nuo Mickūnų turi neteisingai pažymėtus išorinius šlaitus, bet
teisingai pylimą per vidurį.</p>
<p>Užtvanka ant Mūšos ties Švobiškiu apskritai turi tarpuką, kur
konstrukcijos nėra -- sakyčiau ta dalis žymėtina kitaip.<br>
</p>
<p>Kazlų Rūdos apylinkių žemėlapyje randu, kad skirtingai žymimos
užtvankos ir pylimai (iškasos). Tačiau, iš vienos pusės, pylimus
randu tik tvenkiniuose. Iš kitos pusės, mastelis turbūt yra per
didelis, kad būtų išskirtos užtvankos dalys. O ir tikslas šito
žemėlapio turbūt buvo ne hidrotechninis. Tuo tarpu OSM turėtų
leisti visas paskirtis sudėti į krūvą.</p>
<p>Taigi, dabartinio žymėjimo logika buvo tokia. Jei yra argumentu,
kodėl turėtų būti kitokia -- visada galime susitarti kitaip.<br>
</p>
<p><br>
</p>
<pre class="moz-signature" cols="72">--
Aidas Kasparas
</pre>
</body>
</html>