Salutare,<br><br>Imi face placere sa va anunt ca dupa 2 saptamani in care m-am concentrat pe adaugat datele stranse incepand din primavara (deh, se pare ca imi face placere sa fac munca de teren, dar cand ajung la dat clickuri nu ma inghesui) precum si alte cateva mici completari necesare, harta Galatiului din OSM este 100% completa in ceea ce priveste reteaua de strazi precum si blocurile de locuinte. In plus aleile pietonale sunt prezente in aproximativ 80% din oras (inclusiv in cele mai multe parcuri), deci consider ca OpenStreetMap detine cea mai completa harta publica in acest moment.<br>
<br>Desi lucrurile par aproape de final va asigur ca nu e chiar asa :-). In acest moment lucrez la adaugarea de adrese la cladiri, precum si pe strazile unde sunt doar case. In plus sunt convins ca exista multe alte puncte de interes care pot fi adaugate (<a href="http://norc.ro">norc.ro</a> ne poate ajuta foarte mult, insa e nevoie de timp), iar daca terminam si aceste noi elemente ne raman oricand copacii :-) (vezi cazurile din Germania).<br>
<br>Prin alte parti cum mai stam?<br><br>Numai bine,<br>Ciprian<br>