[OSM-talk-be] Address evolution in Belgium

Guy Vanvuchelen guy.vanvuchelen at gmail.com
Fri Feb 6 19:24:10 UTC 2015


Een probleem is dat soms de nummering van één straat doorloopt in een aanliggende straat. Bijv. de nummering van de Hof ter Mereweg loopt door in de Kosbeekweg. Dus een adres in de Kosbeekweg is eigenlijk: addr: street = Hof ter Mereweg. Hoe moet zoiets gemapt worden.

 

 

Guy Vanvuchelen

 

Van: Sander Deryckere [mailto:sanderd17 at gmail.com] 
Verzonden: vrijdag 6 februari 2015 18:13
Aan: OpenStreetMap Belgium
Onderwerp: Re: [OSM-talk-be] Address evolution in Belgium

 

Als je fouten ziet, dan moet je ze melden bij de gemeente via LARA (zie https://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:WikiProject_Belgium/Using_AGIV_Crab_data/Reporting_errors_to_AGIV)

Straten volledig in hoofdletters, dat heb ik nog niet ontdekt. Maar dit is zeker fout. Als je dat meld gaan ze het normaal snel aanpassen (binnen enkele dagen of weken, afhankelijk van de verantwoordelijke ambtenaren). Ook huisnummers die aan de verkeerde straat zijn toegewezen, worden snel behandeld. 

Over straten die een andere naam op de bordjes dan in CRAB hebben, die meld je best ook. Dan zoekt de gemeente normaal de officiële naam op. Als ze zeggen dat hun naam in CRAB de correcte naam is, dan kan je de naam op de bordjes nog altijd als alt_name invoegen (eventueel met een note om de situatie uit te leggen). Het is soms ook zo dat verschillende straatnaambordjes verschillende namen tonen. Dan kan je ook alt_name gebruiken.

Als het opgelost is in CRAB, dan zal het in orde zijn bij de volgende update van de data naar de tool (momenteel heb ik er al in geslaagd om die update tweemaandelijks te doen, dat lijkt een goede termijn, maar er zijn geen beloftes).

Groeten,

Sander

 

Op 6 februari 2015 18:00 schreef Guy Vanvuchelen <guy.vanvuchelen at gmail.com>:

Soms duurt het even voor ‘een gewone sterveling’ het allemaal door heeft. Onlangs ben ik begonnen met gebruik van de prachtige tool van Sander (en???) gecombineerd met ‘coloured streets’.  Het werkt prima en verslavend.  Kijk maar naar groot Tienen.  Toch heb ik nog enkele problemen.

Sommige wegen staan in AGIV in hoofdletters (DOORNHAAGWEG, ESPERANTOLAAN, OUDENBOSWEG° en dan worden alle huizen fout aangeduid. Een nog groter probleem zijn huizen die de nummering van een straat hebben maar volgens AGIV bij eenn andere straat horen (Doolhofstraat -à Kappendaal).  Dank zij AGIV heb ik enkele foute straatnamen kunnen verbeteren maar ook in AGIV kunnen foute namen staan (Roosbeek(se)straat).

Ik ben er van overtuigd dat de tool nog mensen zal aanspreken en dat de volgende maanden nog veel huisnummers zullen ingebracht worden.

 

Guy Vanvuchelen

 

Van: Sander Deryckere [mailto:sanderd17 at gmail.com] 
Verzonden: vrijdag 6 februari 2015 16:22
Aan: OpenStreetMap Belgium
Onderwerp: Re: [OSM-talk-be] Address evolution in Belgium

 

Well, Vlaams-Brabant does have a very steady incline. Even steadier than other provinces, and long before Agiv data was released. 

But yes, I do think that one person can do a lot of address mapping, enough to influence the graph severely. 

 

2015-02-06 16:04 GMT+01:00 Marc Gemis <marc.gemis at gmail.com>:

Vlaams-Brabant -> Glenn Plas using AGIV data.

 

:-)

 

On Fri, Feb 6, 2015 at 3:33 PM, Sander Deryckere <sanderd17 at gmail.com> wrote:

Hi, 

maybe some of you have seen it already, but I graphed some of the address evolution in Belgium: http://www.openstreetmap.org/user/Sanderd17/diary/34332

It's strange how different provinces differ that much, and the Urbis import is also very clear of course.

Regards,

Sander

 

_______________________________________________
Talk-be mailing list
Talk-be at openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-be

 


_______________________________________________
Talk-be mailing list
Talk-be at openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-be

 


_______________________________________________
Talk-be mailing list
Talk-be at openstreetmap.org
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-be

 

-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-be/attachments/20150206/882dc001/attachment.htm>


More information about the Talk-be mailing list