[OSM-talk-be] wijzigingen n.a.v. Circulatieplan Gent

Santens Seppe Seppe.Santens at stad.gent
Mon Mar 27 12:25:14 UTC 2017


Hallo allemaal,

Ik heb hieronder een kort overzicht toegevoegd van welke tagging (volgens mij) nodig zal zijn op de verschillende locaties (overzichtskaart hier te vinden: https://stad.gent/mobiliteitsplan/digitale-kaarten/webkaart-circulatieplan)

Alle opmerkingen welkom! (misschien het gemakkelijkste via deze hackapd: https://hackpad.com/OSM-mapping-Circulatieplan-Gent-qBu1NBPGjSn) Dankzij de Nationale Mapathon zijn er twee extra vrijwilligers die samen met mij de mapping voor het circulatieplan willen doen. Morgenavond (dinsdag 28/03, 18u) komen we hiervoor samen in Gent. Indien er nog mensen willen aansluiten, geef gerust een seintje.

knippen (met cameracontrole):
- info: https://stad.gent/mobiliteitsplan/het-circulatieplan/wat-een-knip
- signalisatie: C3 + onderborden 1) uitgezonderd fietsers en bromfietsers categorie A, B, P 2) uitgezonderd vergunninghouders
- tagging: highway=…; access=no; foot=yes; bicycle=yes; bus=yes; taxi=yes; emergency=yes
- opmerkingen: 1) hoe access voor bromfietsers categorie A, B, P taggen (zie ook eerdere discussie op mailing list)? 2) mogelijk om access voor vergunninghouders te taggen? 3) mogelijk om access voor vuilniswagens en veegmobielen te taggen? 4) knippen met paaltjes: gewoon barrier=bollard op de weg

wegen in autovrij gebied:
- info: https://stad.gent/mobiliteitsplan/vergunningen-en-toegangsbeleid-van-het-autovrij-gebied/wat-mogen-de-verschillende-vervoermiddelen
- signalisatie: zonebord C3 uitgezonderd fietsers en bromfietsers categorie A en P; uitgezonderd vergunninghouders + bord woonerf
- tagging: highway=living_street; maxspeed=20; zone:traffic=BE-VLG:urban; acces=no; foot=yes; bicycle=yes; bus=yes; taxi=yes; emergency=yes
- opmerkingen: 1) hoe access voor bromfietsers categorie A, P taggen? (zie ook eerdere discussie op mailing list) 2) mogelijk om access voor vergunninghouders te taggen? 3) mogelijk om access voor vuilniswagens en veegmobielen te taggen?

voetgangersstraten:
- info: https://stad.gent/mobiliteitsplan/vergunningen-en-toegangsbeleid-van-het-autovrij-gebied/voetgangersstraten
- signalisatie: C3 met onderbord uitgezonderd fietsers en bromfietsers klasse A, P en vergunninghouders van 18u-11u
- tagging: highway=living_street; maxspeed=20; zone:traffic=BE-VLG:urban; acces=no; foot=yes; bicycle:conditional=yes @ (18:00-11:00); taxi:conditional=yes @ (18:00-11:00)
- opmerkingen: 1) is deze (conditional) tagging correct? 2) hoe (conditional) access voor bromfietsers categorie A, P taggen (zie ook eerdere discussie op mailing list)? 3) mogelijk om access voor vergunninghouders te taggen? 4) mogelijk om (conditional) access voor vuilniswagens en veegmobielen te taggen?


Alvast bedankt!

Seppe


Van: Jo [mailto:winfixit at gmail.com]
Verzonden: dinsdag 28 februari 2017 11:37
Aan: OpenStreetMap Belgium
Onderwerp: Re: [OSM-talk-be] wijzigingen n.a.v. Circulatieplan Gent

Hallo Seppe,

Dat is waar we de mailing list voor hebben, dus vraag maar! Eventueel wil ik ook wel eens een Google Hangoutsessie doen om wat mee te helpen. Ik heb de data voor Leuven omgezet, maar op zich stelt het niet zoveel voor. Veel wegen splitsen, een aantal omdraaien. oneway=-1 vind ik geen goede oplossing. Als ik die tegen kom, zet ik ze om naar oneway=yes (dmv van reverse, natuurlijk).

Dat ze dat in Gent van de ene dag op de andere willen doen, lijkt me een logistieke nachtmerrie, maar dat is niet echt ons probleem.

mvg,

Jo

Op 28 februari 2017 om 10:55 schreef Santens Seppe <Seppe.Santens at stad.gent<mailto:Seppe.Santens at stad.gent>>:
De data:

•        OSM-bestanden: https://we.tl/3jpyFMuf0t (let wel: enkel road network, hier en daar quick and dirty oplossingen, want enkel met het oog op routering)

•        GIS-materiaal: https://we.tl/ExJZGWLJ8L (mag hergebruikt worden onder Open Data Licentie Gent<https://data.stad.gent/open-data-licentie>, equivalent met Gratis Open Data Licentie Vlaanderen)
(let op: wetransfer links met beperkte houdbaarheidsdatum)

Ik wil wel de zeer gemotiveerde persoon proberen zijn ☺ Ik zal de mailinglijst dan wellicht nog enkele keren moeten lastigvallen met enkele bijkomende vraagjes (bedankt voor de tips/antwoorden tot nu toe).

Groeten,

Seppe


Van: joost schouppe [mailto:joost.schouppe at gmail.com<mailto:joost.schouppe at gmail.com>]
Verzonden: maandag 27 februari 2017 15:09
Aan: OpenStreetMap Belgium
Onderwerp: Re: [OSM-talk-be] wijzigingen n.a.v. Circulatieplan Gent

Mij lijkt het alleszins interessant om zowel de OSM-data als de GIS-data hier te delen.

Doorgaans worden dit soort dingen door één zeer gemotiveerde persoon gedaan. Ik weet niet of er nu zo iemand in de zaal is :)

Indien niet, dan kunnen we hier eventueel een task in de Belgische tasking manager aanmaken; eigenlijk alleen maar om te kunnen volgen wat al gedaan is en wat er nog moet gebeuren.

Voor relaties: het enige dat ik zie waar je specifiek op zou moeten letten, is dat de role "forward" en "backward" moet omgedraaid worden als je de weg omdraait. Kan je eventueel vermijden door van oneway=yes naar oneway=-1 te gaan. Als je bij het knippen van wegen relaties onmogelijk maakt (vb een bus die een barriere passeert), dan is dit wel eenvoudig op te pikken door de QA tools denk ik.



--
Joost Schouppe
OpenStreetMap<http://www.openstreetmap.org/user/joost%20schouppe/> | Twitter<https://twitter.com/joostjakob> | LinkedIn<https://www.linkedin.com/pub/joost-schouppe/48/939/603> | Meetup<http://www.meetup.com/OpenStreetMap-Belgium/members/97979802/>

_______________________________________________
Talk-be mailing list
Talk-be at openstreetmap.org<mailto:Talk-be at openstreetmap.org>
https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-be

-------------- next part --------------
An HTML attachment was scrubbed...
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-be/attachments/20170327/8150fa01/attachment.htm>


More information about the Talk-be mailing list