[Talk-cat] dubtes dades cadastre
Konfrare Albert
lakonfrariadelavila at gmail.com
Wed May 29 13:43:07 UTC 2013
Hola Héctor,
En primer lloc, des del meu punt de vista penso que tots els dubtes i
comentaris pel que fa a la conversió de les dades del cadastre i formes de
procedir amb elles hauríem d'exposar-les a la llista talk-es[1].
El que puc comentar-te és que a la meva zona apareixen
«landuse=greenfield»[2] (solars al cadastre[3]) en llocs com: actuals parcs
infantils, zones verdes, parcel·les buides al mig de la població, zones on
ara hi ha un edifici, i també com bé dius, parcel·les al mig del bosc. La
meva opinió personal és que cal revisar aquestes dades i assignar a
cadascuna el que correspongui a la realitat; però insisteixo, penso que el
més correcte és formular la consulta a talk-es (a més, és possible que allà
ja hagin sorgit dubtes similars al teu)
Salut!
[1] http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-es
[2] http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:landuse%3Dgreenfield
[3]
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Traduccion_metadatos_catastro_a_map_features#Solares_.28M.29
El 29 de maig de 2013 11.06, Hector <cerviarenc a gmail.com> ha escrit:
> Hola a tots.
> El meu primer missatge
> Estic remenant un fitxer de dades del cadastre que m'ha enviat Ander
> Pijoan pertanyent a la població de la Vajol i tinc una pregunta:
>
> Al fitxer hi ha una sèrie de parcel·les que s'han descarregat com a
> landuse: greenfield. Suposo que aquestes parcel·les ben be podrien ser
> etiquetades com a landuse=residential, tot i que ara mateix building=no.
> També hi han moltes parcel·les etiquetades com a greenfield que en
> realitat son bosc. Seria més lògic que fossin forest?
> Que us sembla?
> Salut.
>
> Héctor
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cat mailing list
> Talk-cat a openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cat
>
>
--
*KONFRARE ALBERT*
La Konfraria de la Vila del Pingüí
de La Palma de Cervelló
www.konfraria.org • @La_Konfraria <http://twitter.com/La_Konfraria>
-------------- part seg??ent --------------
Un document HTML ha estat eliminat...
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cat/attachments/20130529/31fb4b6c/attachment.html>
More information about the Talk-cat
mailing list