[Talk-cat] canals i tubs
Jan Esquerra
jan.esquerra at gmail.com
Mon May 5 13:37:13 UTC 2014
Bones,
he trobat alguns tubs d'aigua de centrals hidroelèctriques introduïts com a
waterway = canal + layer = -3, però ni són un canal ni van sota terra.
Crec que la manera correcta d'etiquetar-los és amb
waterway = pipeline
type = water
i si és el cas de que van per sobre rasant, encara que sigui un pam
location =overground
Pot ser que creuïn per sobre algun camí/pista/carretera/etc. a força
alçada. Aleshores li poso layer = 1. No tinc clar si sent overground potser
no caldria, però per si de cas. Algú ho sap?
Si passa per sota, pot ser que el camí sigui un pont (al highway li poso
bridge = yes + layer = 1), o que el tub vagi enterrat (layer = -1 al tub i
prou).
També he trobat tubs que tenen un tram força llarg sota terra, aleshores li
poso location = underground i layer = -1 (que no sé si cal però per si de
cas). Si anessin per dins d'una galeria subterrània a més a més tunnel =
yes, però si només van enterrats no.
Ho veieu bé? Alguna altra proposta?
Anava a escriure un missatge directament a l'usuari però com que sé que
segueix la llista, ho comparteixo amb tothom.
Salut
Jan
-------------- part seg��ent --------------
Un document HTML ha estat eliminat...
URL: <http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cat/attachments/20140505/ba6f64dd/attachment.html>
More information about the Talk-cat
mailing list