[Talk-cz] UHUL WFS import
hanoj
enemy na mail.muni.cz
Úterý Prosinec 4 17:11:16 UTC 2007
>>> Z pozorovani take vyplyva, ze vetsina vyrezu v datech je pak zaplnena
>>> jinym typem lesa - tudiz pro zobrazeni zeleneho fleku je vyuzito
>>> zbytecne mnoho bodu.
>>>
>>>> Ted je opet otazka jak dal:
>>>>
>>>> * zlepsi se JOSM tak aby slo pracovat i s tak velkymi datasety?
>>> To nepredpokladam.
>>>
>>>> * generalizujeme data tak, aby slo dale pracovat a tento vystup
>>>> nechame na jindy/na jine pouziti mimo hlavni vrstvu JOSM?
>>> Jak na to?
>> *** zkusim se na to podivat. snad to umi JUMP...
>> zatim jsem se dostal pres kompilaci noveho osm2shp, ale vyhazuje prazdne
>> shapefily... Je slozita konverze vzorku do GML?
>
> V GML jsou data od UHULu, takze je jednodussi vzit tento soubor vraceny
> WMS a provest primo v nem transformaci do WGS84.
*** to me nejak nedoslo.
*** Nevim jak jsou presne v GML ci SHP definovany ostrovy polygonu, ale
ta nejhorsi varianta, je ze by se ostrovy daly bokem a pak znova do
slouceneho datasetu vlozily.
existuje do JUMP plugin mapgeneralize, ktery ma i funkci klasickeho
slouceni polygonu. Pokud jsem to zkousel na prikladu:
http://212.158.143.149/cgi-bin/wfs?service=WFS&version=1.0.0&request=getFeature&typeName=typo&bbox=-685591,-1064775,-682518,-1061770
* priklad stazeny (2967 bodů)
* priklad se sloucenim vsech polygonu do uzavrenych celku vcetne ostrovu
(1128 bodů)
takze tudy vede cesta... ale asi by to stejne jeste chtelo generalizovat
hanoj
Další informace o konferenci talk-cz