[Talk-cz] Overovani dat, import UIR-ADR
hanoj
enemy na mail.muni.cz
Pondělí Červen 11 09:24:45 UTC 2007
Mluvil jsem o Yahoo ortofotomape a protoze nikdo nevi o jeji presnosti
troufl jsem si ji srovnavat s jinymi ortofotomapami, kterymi v cesku
disponujeme!
==== ABY NEVZNIKLA MYLKA! ====
Jedina legalni ortofotomapa pro vytvareni geodat do OSM (=kompatibilni s
licenci CC-BY) je od Yahoo a jen ve zvlastnim rezimu Potlachu!
==== ABY NEVZNIKLA MYLKA! ====
PS: To ze ma Geodis rozliseni 0,2m/px je pravda, ale presnost
georeference u TWF souboru zacina u 1m (diplomka jednoho kluka z
Ostravy) srovnano s DKM, u CUZK ortofoto je to vyrazne horsi.
Z vlastni zkusenosti mam vyzkousene ze okraje nekterych snimku z
mapy.seznam.cz Geodisu maji na okrajich brutalni deformace.
WMS server Cenia je pouzitelny pro JTSK, ale pro EPSG/ESRI kod pro WGS84
je rastr .
hanoj
Jachym Cepicky napsal(a):
> hanoj píše v Po 11. 06. 2007 v 01:21 +0200:
>
>> Mame stroje s presnosti v idealnim pripade <4m, ortofotomapu v idelanim
>> pripade 1-?m (Geodis miva okolo 1m, CUZK az 5m, Geodis na mapy.seznam.cz
>> klidne i 10m). Postihnout 7m silnici v ose neni takovy problem, podminky
>> pro to jsou. Tak jich vyuzivejme!
>
> Rád bych si nechal poradit. Jak vyuzit podobne datove podklady u
> stavajicich editacnich formatu?
>
> Jenom bych rad doplnil, ze Geodis v soucasnosti snimkuje s rozlisenim v
> radu centimetru. Dalsi zajimavy zdroj muze byt Cenia [1] nebo na priklad
> mapovy server Ustavu pro hospodarskou upravu lesa, kde jsou cernobila
> orthofota v 0.5 m. Oba servery poskytují data přes WMS. Existuje nějaký
> editor OSM, který by uměl data z WMS číst?
>
> Jachym
>
> [1] http://geoportal.cenia.cz/mapmaker/cenia/portal/
> [2]
> http://mapserver.uhul.cz/mapserv/php/mapserv3.php?project=oprl2005&&layers=%20PLO
Další informace o konferenci talk-cz