[Talk-cz] dalnice, silnice I a II tridy
hanoj
enemy na mail.muni.cz
Neděle Říjen 7 21:11:10 UTC 2007
BH napsal(a):
>> *** to by bylo urcite dobre. Ale asi by to chtelo nejaky chytry system na importovani do existujicich dat. Nebot dival jsem se na tri mista, presnost je na nich radove do 50m. Dale jsou mnoha mista v OSM resena detailneji a presneji (kruhove objezdy, rampy, sjezdy, krizovatky, jednosmerky, mosty, tunely, nazvy ulic,...), tedy by se hodil na wiki globalni parametr FIXME.
>
> 50m ... mozna by sly pouzit nejak data z RSD na upresneni poloh tech
> krizovatek, jak ty jsou presny? I kdyz i tak je to slusny, tech 50 m
> by si lidi poposoupali ve chvili kdy by nekdo chtel mapovat okoli.
*** Data z RSD pochazi z uzlovych bodu Silnicni databanky Ostrava,
presnost je az na vyjimky v metrech.
*** Pokud neexistuje nejaky stejny unikatni kod tech krizovatek
(BNHELP/RSD), tak asi ne. Upravy se budou muset (jednou) udelat rucne.
> Jinak importovat by to slo treba tak, ze se vezme jedne usek, mrkne se
> jestli dejme tomu do 100 metru uz neni neco s tagem "highway" a pokud
> ne, oznaci se pro import. Pak se to tam vse nasype. Zbytek by se pak
> moh oznacit pro rucni import (vetsinou situace, dyz tam uz jeden kus
> nekde na neco navazuje, takze je potreba to minimalne o kus posunout a
> spravne navazat, nebo situace kdy tam cela silnice je, potom se bud
> zahodi ta nova nebo ta stara podle toho co je lepsi/presnejsi)
*** Pokud to rozvedu pomoci mapove algebry:
1) obalova zona okolo OSM silnic 50m na kazdou stranu
2) NOVE silnice se rozdeli na usecky, kazda usecka ma tag o cisle a
tride silnice.
3) prostorovy dotaz vyradi usecky NOVYCH silnic, ktere lezi, castecne
lezi, nebo protinaji obalovou zonu
4) seskupi se zpatky usecky v NOVE silnice podle tridy a cisla silnice,
pokud jsou usecky za sebou.
5) import do OSM
Diky tomu vzniknou dva oddelene svety OSM dat a dat od Jachyma. Tyto
bude mozno pripojit rucne tak, aby navazovaly a netvorili duplicity.
Dokazu si to predstavit v prostredi GIS, ale jak to zapsat v nejakem
programu moc netusim.
A ani nevim jestli je jednodussi data OSM naimportovat do GIS, nebo na
to vyuzit nejakou knihovnu s GIS prostredky a pracovat s tim jako XML.
ha
hanoj
Další informace o konferenci talk-cz