[Talk-cz] Cyklostezky v Praze a prahounakole.cz
Tomáš Tichý
t.tichy na post.cz
Úterý Květen 13 13:15:24 UTC 2008
Super, to je skvělá zpráva, ale potřebovali bychom teda ty dvě samotné
vrstvy :-) Na webu to je všechno sloučené a georeferencované, ale
vzhledem k vrstvě Shocartu není košer podle toho kreslit.
Dalsi otazka je, jak tagovat ty neoficialni cyklotrasy a cyklozajimave
POI, IMHO to bude potrebovat vymyslet par novych tagu, protoze je tam
spousta zajimavych informaci.
Na neoficialni cyklotrasy navrhuji pouzit moje oblibene relace ;-) a
nejaky zvlastni tag, trebas network=ucn (unofficial cycle network).
Navrh mapovani tagu:
cesty - highway (klasicky)
cyklostezka - highway=cycleway
cyklistický pruh - ?, debatovalo se to nedávno v talku, ale nejak bez vysledku
chodnik - highway=footway
stezka pro chodce a cyklisty - highway=cycleway, foot=yes (nebo
naopak, podle uvazeni lokalni situace)
jizda v tramvajovych kolejich - railway=tram bicycle=yes ?
Kvalitní povrch - surface=paved
Nerovný povrch - surface=cobblestone
Nezpevněný povrch - surface=unpaved
Zpomalovací práh - barrier=speed_bump
Obrubník - ?
Schody - highway=steps vodící lištu řešit dodatečným tagem, třebas
bicycle=guide_rail?
Stoupání, klesání - incline=...
Přechod pro chodce - highway=crossing , obrubníky řešit nějakými
dodatečnými tagy ?
POI ještě musím promyslet, kdyžtak to později hodím na wiki.
=TT=
2008/5/13 Vaclav Stepan <vaclav.stepan na gmail.com>:
> Ahoj,
>
> minuly tyden jsem si povidal s Vratou Fillerem, z valne casti autorem obsahu
> mapy na Prahounakole.
>
> Co z toho vypadlo zajimaveho o mape:
> - mapa je realizovana jako vicevrstva bitmapa - je mapovy podklad, ten je
> Shocartu, nad tim
> jsou cyklostezky coby cary a pismenka a jeste nad tim jsou znacky/ikonky
> typu semafory,
> nebezpecne misto, schody a podobne. Znacky jsou v databazi v nejakych
> lokalnich souradnicich
> vuci bitmapovym vrstvam. Jsou nicmene obcas posunute tak, aby to dobre
> vypadalo.
> - v mape jsou dve skupiny cyklostezek - C/Z/X a oficialni A* a podobne.
> C/Z/X jsou navrzene a
> projete lidmi kolem prahounakole, A* jsou magistratni. V obou pripadech je
> ale zakresleni v mape
> vysledkem studia terenu pripadne u A* take magistratnich dokumentu a
> nikoliv obkreslenim nejake
> oficialni mapy, procez zacleneni do OSM by melo byt legalni.
> => muzeme pouzit prinejmensim ty dve horni vrstvy jako overlay pro kresleni
> a obecne jako
> datovy zdroj
>
> Vaclav Stepan
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/cgi-bin/mailman/listinfo/talk-cz
>
>
Další informace o konferenci talk-cz