[Talk-cz] OpenTrackMap a turistické značky
Karel Volný
kavol na seznam.cz
Neděle Prosinec 20 15:56:30 UTC 2009
Zdravím.
> >>> ... jenže chybička se vloudila, zdá se, že tento styl zná značky jen
> >>> lyžařské, pro koně a naučné, a na ostatní hodnoty jako třeba "yes"
> >>> kašle, takže většina turistických tras chybí.
> >>
> >> Tento styl normálně vykresluje všechny linie, které mají libovolnou
> >> hodnotu tagu kct_barva nebo marked_trail_barva, tj. ty které vrátí
> >> následující SQL dotaz:
> >
> > ...
> >
> > tak jsem si to z toho mailu vykopíroval a zkusil pustit samostatně, a po
> > nahrazení &prefix; => planet_osm mi to hází chybu:
> >
> > psql:mail.mbox:10: ERROR: syntax error at or near "as"
> > LINE 10: AND (marked_trail_blue IS NULL)))) as red_track
> > ^
> >
> > takže proč se nevykreslí značky odhaleno, PostgreSQL 8.4.1 ten dotaz
> > neschroupá, ale mé chabé znalosti SQL nestačí na to, abych tušil, co se
> > mu nelíbí, a jak to spravit :-(
> >
> > K.
>
> Nastrel - mozna je to spatne zazavorkovane nebo chybi nektere z poli,
> testnul bych to primo do konzole, tam to bude asi hlasit podrobnejs co
> se mu nezda. Jsou tam v unionu dva selecty => testnout kazdy zvlast zda
> neco vraci.
dík za tip, takže problém je v druhém selectu -
ERROR: relation "planet_osm_track_rels" does not exist
Google napoví, že s tímto má něco společného skript relations2lines.py, a o
tomto se dozvídám na
http://geoinformatics.fsv.cvut.cz/gwiki/Custom_OpenStreetMap_Rendering_-
_OpenTrackMap_Experience#Automatic_Server_Updates že "Also remember that the
relations2lines.py script has to be re-run each time the data are changed."
... aha, no tak asi i napoprvé, nejen po změně
aby to vůbec šlo spustit, je potřeba mít nainstalovaný balík psycopg
a v default.style, co je v svnku, chybí oproti návodu řádek:
way network text linear
takže s těmito úpravami se zdá, že už to jede ... takže aktualizované dlaždice
opět postupně uploaduju na http://otm.hajnet.cz/tiles a tiles_hq
K.
Další informace o konferenci talk-cz