[Talk-cz] OpenTrackMap
Radek Bartoň
blackhex na post.cz
Pondělí Červen 29 07:04:16 UTC 2009
Zdravím.
Tak jsem přerendroval OpenTrackMap [1] s vykreslováním speciálních
turistických naček. Prozatím je to tak, že kct_barva='major' nebo
kct_barva='yes' se vykresluje normální plnou čarou, kct_barva='local',
kct_barva='learning', kct_barva='special' nebo kct_barva='horse' se vykresluje
čárkovaně s poměrem 3:1 a kct_barva='ski' se vykresluje plnou čarou s
oranžovým podkladem. Zatím jsem neřešil problém se souběžností více značek.
Cesty s hodnotami tagů ruin, peak, spring a interesting_object se zatím
nevykreslují, ale chtěl bych je vykreslovat plnou čarou doplněnou o příslušný
symbol.
Bohužel stala se nějaká změna v OpenLayers [2] a přestaly se mi z mně
neznámého důvodu vykreslovat dlaždice. Dokonce i mapa na hlavní stránce
OpenLayers nějak nefunguje, ale zato OpenStreetMap se zobrazuje normálně.
Proto asi jediný způsob, jak OpenTrackMap zobrazit je použít TangoGPS nebo
podobnou aplikaci s URL [3] nebo [4].
Při výběru tagů, které se mají vykreslovat, jsem vycházel z [5]. Nicméně mě
zajímalo, jaké další tagy jsou v datech. Spustil jsem proto následující SQL
dotaz:
select osm_id,kct_yellow,kct_red,kct_green,kct_blue from planet_osm_line where
(kct_red is not null and kct_red not in ('major', 'yes', 'local', 'learning',
'ruin', 'peak', 'spring', 'interesting_object', 'horse', 'ski', 'european'))
or (kct_green is not null and kct_green not in ('major', 'yes', 'local',
'learning', 'ruin', 'peak', 'spring', 'interesting_object', 'horse', 'ski',
'european')) or (kct_blue is not null and kct_blue not in ('major', 'yes',
'local', 'learning', 'ruin', 'peak', 'spring', 'interesting_object', 'horse',
'ski', 'european')) or (kct_yellow is not null and (kct_yellow not in
('major', 'yes', 'local', 'learning', 'ruin', 'peak', 'spring',
'interesting_object', 'horse', 'ski', 'european')));
který mi vrátil následující tabulku:
osm_id | kct_yellow | kct_red | kct_green | kct_blue
----------+--------------+-------------+-----------+----------
30923811 | castle | | |
30828980 | | | | major?
30828976 | | | | major?
30828978 | | | | major?
32139066 | major; local | | |
30828970 | | major? | |
26242675 | | major? | |
26242647 | major? | | |
32087240 | major; local | | major |
32087250 | major; local | | |
28027566 | major; local | | |
28027702 | major; local | | |
28027963 | major; local | | |
26242533 | | major? | |
28027920 | major; local | | |
28028391 | major; local | | |
28067127 | | | major? |
28067126 | | | major? |
26242527 | | | major? |
26242515 | | | major? |
27237128 | | special | |
36282984 | | | view |
23023095 | | | | view
36270124 | | | | view
24512884 | | major,horse | |
23329123 | | | | major ?
26714126 | | horse,major | |
22901463 | major ? | | |
25153548 | | major,horse | |
26714102 | | major,horse | |
26714109 | | major,horse | |
24277972 | | true | | yes
23745229 | | special | special |
28427166 | | | special |
18531728 | | special | |
19750620 | | view | |
28726856 | | | main |
28726852 | | | main |
29463914 | major | special | |
29463924 | major | special | |
29463933 | major | special | | special
28901117 | major | special | | special
35205837 | | | true |
35205836 | | | true |
35205839 | | true | |
28832716 | | | blue |
31483219 | yes | E3 | |
31483076 | yes | E3 | yes | cyklo
31483075 | | E3 | |
31483077 | | E3 | yes | cyklo
31871752 | diagonal | | |
25117366 | true | | |
(52 rows)
Z tohoto vyplává několik otázek:
1) Proč jsou tam tagy "major?" a "major ?"
2) Více hodnotové tagy ("major; local", "major,horse" a "horse,major") bude
celkem problém vykreslit a myslím, že mapeři by se měli tohoto způsobu
tagování vyvarovat. Nějaký nápad, jak tohle vyřešit?
3) Mají být cesty s hodnotami tagů, které nejsou zmíněny na [2], také
vykreslovány a jak? Konkrétně jde o hodnoty diagonal, view, cyklo, castle.
4) V datech jsem nenašel jedinou cestu kct_barva='european'. Němělo by proto
být kct_barva="E3" změněno na kct_barva='european' a ref="E3"?
5) Znáte nějakou službu podobnou [6], která umí najít a zobrazit pozici
cesty/bodu s určitými tagy, ale podporuje hledání na větším území?
[1] - http://blackhex.no-ip.org/opentrackmap.html
[2] - http://openlayers.org/
[3] - http://blackhex.no-ip.org/tiles/%d/%d/%d.png
[4] - http://blackhex.no-ip.org/tiles_hq/%d/%d/%d.png
[5]
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Czech_Republic/Editing_Standards_and_Conventions#Turistick.C3.A9_zna.C4.8Den.C3.AD
[6] - http://www.itoworld.com/static/osmmapper
S pozdravem,
--
Ing. Radek Bartoň
Faculty of Information Technology
Department of Computer Graphics and Multimedia
Brno University of Technology
E-mail: blackhex na post.cz
Web: http://blackhex.no-ip.org
Jabber: blackhex na jabber.cz
Další informace o konferenci talk-cz