[Talk-cz] hranice obce
Petr Dlouhý
petr.dlouhy na email.cz
Úterý Květen 5 09:41:01 UTC 2009
On Tue, 05 May 2009 11:29:59 +0200, Petr Kadlec <petr.kadlec na gmail.com>
wrote:
To není úplně pravda. V reálu je ta cedule na jednu stranu škrtlá, vidíte
domy okolo. Pokud někdo zapomene udělat jednu ceduli, tak to ve vašem
datovém modelu znamená, že se obec rozšíří na celý svět. Navíc může z obce
vycházet polní cesta, na které žádná cedule není, ale když se z ní potom
kousek za vesnicí stane silnička, tak počítač prostě neví jak rychle se na
té silničce smí jezdit. Krom toho, že zmapovat cedule většinou znamená je
fyzicky obejít, ale v tom, co navrhuji já je stačí udělat nějakou bramboru
kolem obce s tím, že se to třeba časem upřesní.
Vzhledem k tomu, že je nutné ty cedule dát do relace, tak mi přijde i
jednodužší je místo toho spojit pomocí nějaké plochy.
> Nechápu. Bez ohledu na OSM, přece i v reálu usoudím, kde se smí jezdit
> jak rychle, *právě* pouze z těchto cedulí.
>
> -- Petr Kadlec / Mormegil
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
--
Petr Dlouhý
Další informace o konferenci talk-cz