[Talk-cz] vazby?
Martin Kupec
magon na jkopava.cz
Pátek Říjen 30 13:31:50 UTC 2009
On Fri, Oct 30, 2009 at 02:14:43PM +0100, hanoj wrote:
> *** dnes mame aparat administrativnich hranic, ktere jednoznacne mohou
> rozlisovat spravni uzemi a tedy napr. i hranice obce, kraje, statu.
> boundary=administrative
Toto zni jako pekne reseni, ale je pro nas dulezite
administrativni zacleneni, nebo velikost zastavene oblasti?
Aneb je treba asi resit dva problemy:
1. Jakemu mestu patri jaka ulice, popripade jake ulici patri
jaky popisny bod. Tento problem musi resit navigace.
2. Nejak byt schopni vykreslit zastavenou oblast jako polygon a
nejlip tomu priradit jmenovku mesta, kteremu to patri. Toto resi
Ivo a letecka mapa.
Prvni problem je nejlepe resitelny administrativnimi hranicemi,
je nerendundantni a je treba pridat relativne malo hranic, vudci
pridavani tagu kazde ulici.
Druhy problem by se asi dal resit tak, ze se vyresi prvni a pak
se vezmou ulic/domy z dane oblasti a kolem nich se udela
konvexni obal, coz by melo jit jednoduchym algoritmem.
Otazka tedy zni...da se nekde sehnat zdroj ktery popise
administrativni hranice? A jestli ke kazdemu administrativnimu
celku pridame hranici, tak uz to asi bude chtit nejak rozclenit
do vrstev, to tusim bylo neco na cem se pracuje, ale netusim v
jakem je stavu.
> is_in je pro mne jen takova historicka berlicka.
Souhlasim ze tohle je asi zbytecny a ne priliz uzitecny atribut.
Další informace o konferenci talk-cz