[Talk-cz] vazby?
jzvc
jzvc na tpfree.fdns.net
Sobota Říjen 31 22:50:06 UTC 2009
Martin Kupec napsal(a):
> On Fri, Oct 30, 2009 at 01:29:42PM +0100, Petr Dlouhý wrote:
>
>> On Fri, 30 Oct 2009 13:20:04 +0100, Petr Stehlik <pstehlik na sophics.cz>
>> wrote:
>>
>> Ano, myslím, že by to mělo být zpracováno strojově, a to až ve fázi
>> posprocessingu, tedy by tyto informace neměli být přímou součástí OSM,
>> protože jsou tam duplicitní. Součástí OSM by měli být pouze data jako
>> hranice města, hranice státu a další hranice oblastí. Už tag is_in, který
>> se používá u obcí mi přijde nadbytečný.
>>
> Neni spis nadbytecna hranice mesta? Mi prijde skoro lepsi, a
> hlavne jednodussi na zmapovani pridavat k silnicim flags
> "is_in" a v posprocessingu kolem takovychto silnic udelat
> polygony a to prohlasit za uzemi mesta. Katastralni uzemi mesta
> nejspis neni uplne dulezita informace, mestu mohou patrit i
> rozlehla okolni pole. Tohle by i resilo problem s leteckou mapou
> a zobrazovanim zastavene oblasti.
>
> Martin Kupec
>
>
Zdravim,
me tedy prijde na realizaci jednodussi algoritmus zjistujici, zda je
neco uvnitr nejakeho polygonu. Nemluve o tom, ze hranice statu je
polygon, stejne jako hranice kraje, okresu ... . Chcete kazdou cesticku,
kazdy bod oznacovat "is_in=CR" ? To je preci nesmysl. Me by prislo
logicke, aby se toto urcovalo vyhradne na zaklade zacleneni do struktury
polygonu "boundary".
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
Další informace o konferenci talk-cz