[Talk-cz] footway vs. path (bylo: N?vod na zakreslov?n? turistick?ch tras)
Jan Kouba
kouba.honza na gmail.com
Pátek Srpen 13 19:41:38 UTC 2010
Dne Pá 13. srpna 2010 Pavel Machek napsal(a):
> Ahoj!
>
> > Jinak ještě přidám odkaz na default access restrictions, které jsou
> > pro footway a path různé:
> >
> > http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_tags_for_routing/Access-Restrictio
> > ns
> >
> > Plyne z toho mj. to, že na footway by měl být explicitní zákaz vjezdu
> > na kole, což v ČR, pokud se nemýlím, splňuje jen taková ta modrá
>
> proc _explicitni_? Kdyz nekdo otaguje path pesinku v lese ktera je na
> kolo moc uzka a klikata, dela tim cyklistum medvedi sluzbu...
> Pavel
Pro oznaceni toho, jak je pesina narocna pro jizdu na kole, se pouziva
mtb:scale tag. Podobne pro pesi slouzi sac_scale tag. Footway a path spise
vypovidaji o tom, jaky provoz je na ceste (zakonem, ceduli) povolen a jaky je
zakazan, nez o tom, pro jaky provoz je cesta vhodna.
> > kulatá značka s chodci. Respektive když to otočím, pokud něco uděláte
> > jako footway a nezměníte default dalším tagem, kolo tam na
> > routovatelné mapě neprojede.
> >
> > Zdraví,
> >
> > Marek
> >
> > 2010/8/12 Michal Grézl <michal.grezl na openstreetmap.cz>:
> > > path duplikuje footway
> > > footway je starsi
> > > tudiz footway
> >
> > _______________________________________________
> > Talk-cz mailing list
> > Talk-cz na openstreetmap.org
> > http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
Další informace o konferenci talk-cz