[Talk-cz] footway vs. path (bylo: Návod na zakreslování turistických tras)
Mike
mike na mikecrash.com
Středa Srpen 18 09:30:56 UTC 2010
>> To si moc nedovedu představit, jak programově zjistit, kde je začátek a
>> konec obce. Teoreticky by šlo od této značky jet (na kterou stranu?) po
>> všech cestách, dokud nenarazím na další značku, ale co když někdo
>> zapomene na jednu cestu z města značku dát? Tohle je nepoužitelné.
>
> Proc nepouzitelne ? Vsechno co je "ulice" = 50. Takze ti zbyva resit jen
> relativne malo jinych cest nez ulic, kde to tou znackou vyresis
> relativne snadno, rekneme ze v 50% pripadu bude mit ta silnice znacku
> stejne obce 2x => 50tka plati mezi nimi.
>
jasně že jde hlavně o silnice primary - tertiary, ale právě v některých
obcích těchto cest může být mnoho, určitě se stane, že někdo dá na
průtah primary značky, ale na tertiary už ne. Pak algoritmus selže.
Osobně si myslím, že by stačilo využít ten tag landuse=residential, pro
navigaci nebude hrát takovu roli přesnost zaměření. Ve výsledku se to
téměř neprojeví. Kolám nás začínám tohle uplatňovat a jak se to projeví
v praxi v navigaci, to se uvidí... (ještě to ale nemám naprogramovaný).
Další informace o konferenci talk-cz