[Talk-cz] dotaz na stav importu z DIBAVOD
Tomas Kolda
kolda na web2net.cz
Středa Únor 17 21:47:26 UTC 2010
To je zvlastni, ja naopak videl, ze vzdy byl lepsi Dibavod. Treba u
prehrady je to krasne videt jak nekdo zanedbal nektera ramena apod. Viz
ten konfliktni soubor s relacema. Take ma myslim lepsi pokryti nazvu
rybniku apod. Bez prace to nebude to je jasne.
Tomas
jzvc napsal(a):
> Dne 15.2.2010 1:18, Tomas Kolda napsal(a):
>> Ahoj,
>>
>> trosku jsem se opozdil, ale snad to stoji za to. Zde je vysledek:
>>
>> Muj postup:
>> 1) nacteni aktualniho CR OSM a import dat
>> 2) Pro vsechny polygony obsahujici jeden z tagu waterway=riverbank,
>> landuse=reservoir, natural=marsh, natural=water vytvorit coverage
>> 40x40metru.
>> 3) Pro vsechny "pixely" o velikosti 40m udelat okoli o dalsich 40m.
>> 4) Pro kazdy polygon z Dibavod A05 udelat to same a omaskovat s OSM.
>> Pokud je neprazdny prunik, pridat do konfliktnich souboru a naopak.
>>
>> Soubory areas_conflict*.zip - obsahuji zapakovane xml pripravene ke
>> kontrole konfliktu. Kazdy obsahuje 1MB soubor.
>> Soubory areas_new*.zip - obsahuji zapakovane xml pripravene k
>> importu. Jsou to tedy nove nekolidujici geometrie. Kazdy obsahuje 1MB
>> soubor.
>> Soubor areasWithRelation_conflict.xml.zip - obsahuje geometrie, ktere
>> maji relace a jsou konfliktni.
>> Soubor areasWithRelation_new.xml.zip - obsahuje geometrie, ktere maji
>> relace a jsou nekolidujici.
>>
>> Co s daty nyni:
>> 1) Provest namatkovou kontrolu nekolika souboru s temito vlastnostmi:
>> - ac soubory by meli mit v blizkosti do priblizne 100m jine
>> geometrie vyse uvedeneho typu
>> - an soubory by naopak nemeli mit v blizkosti 100m jine geometrie
>> vyse uvedeneho typu
>> - ar soubory to same, ale kazda geometrie by mela byt relacni
>> (dira apod)
>> - kontrola formatu tagu zda jsou tak jak si je predstavujeme
>> 2) Uploadovat nove nekonfliktni soubory
>> 3) Udelat wiki, kde si kazdy zarezervuje konfliktni soubor, ktery
>> bude zpracovavat
>> 4) Udela se vyber co je lepsi a co pripadne chybi a uploaduji se zmeny.
>>
>> Postup s konfliktnimi soubory:
>> Nacist pro kazdy polygon OSM okoli a zhodnotit, ktera verze je lepsi.
>> Tu horsi vymazat. Pote co se zkompletuje cely soubor tak nahrat zmeny
>> na server.
>>
>> Takze toto jsou zatim zmeny pro A05, ale stejne bych postupoval u
>> ostatniho.
>>
>> Soubory jsou http://www.web2net.cz/osm/dibavod/ a nahral jsem tam
>> zatim jen prvnich 20 od kazdeho. Tak se na to prosim nekdo mrknete a
>> muzem to posunout dale.
>>
>> Mejte se
>> Tomas
>
> Zdravim,
>
> pouzil jsem
> http://www.web2net.cz/osm/dibavod/areas_conflict_001.xml.zip a
> namatkou prosel nekolik (cca 20) nahodne vybranych vodnich ploch.
> Presnost je +- stejna jako u tech, ktere jiz v mape jsou, v obou
> pripadech neodpovida zakresleni km. Takze z tohoto pohledu je celkem
> jedno co se zachova, predpokladam ale, ze nektere existujici budou
> podle km. Co vidim jako trochu vetsi problem je, ze vodni toky jsou v
> nekterych pripadech pripojeny k ohraniceni plochy, coz by se prostym
> importem vytratilo, dal taky mohou byt cleny relaci, pripadne
> multipolygonu.
>
> Takze muj nazor je, u konfliktnich zachovat co je v mape a v
> optimalnim pripade provest nejaky merge tagu (napr id vodnich ploch by
> se rozhodne mohly hodit). Nevim zda ma smysl pretagovat typ vodnich
> ploch (napr natural=water na landuse=reservoir), tady hrozi nebezpeci,
> ze se to pretaguje na nespravou, napr na soutoku Luznice s Vltavou
> jsou hranice vodnich toku ve vyse zminenem souboru oznaceny taktez
> jako landuse=reservoir, coz je nesmysl (to by vlastne vubec nemelo byt
> soucasti techto dat). Rozhodne by nebylo od veci konflikni oznackovat
> pro pripadnou manualni kontrolu.
>
>>
>>
>> Pavel Machek napsal(a):
>>> Ahoj!
>>>
>>>
>>>> Delam na tom. Ted jsem trochu nestihal, ale chtel bych to stihnout
>>>> do patku, protoze pak jedu na dovolenou. Vystupem nyni bude import
>>>> nekonfliktnich nadrzi a tech co jsou konfliktni. Pote si to dle
>>>> oblasti kazdy muze natahnout do editoru a rozhodnout, ktera verze
>>>> je ok. Spatnou smaze.
>>>>
>>>
>>> Je tu nejaky pokrok? Rad bych zmapoval nejake potoky ale to by bylo
>>> lepsi delat az po importu...
>>>
>>> Pokud je nejaky strasny problem s duplicitnimi daty, tak hanoj umi
>>> operace nad shp, a zrejme by umel 'prunik s rozsirenym doplnkem toho
>>> co uz v osm je'.
>>>
>>> ... ale vzhledem k tomu ze dibavod je pravdepodobne presnejsi nez to
>>> co v osm mame, mozna by bylo jeste lepsi ho proste uploadnout s
>>> patricnymi tagy, a pak nechat mappery at smazou to mene presne...
>>>
>>>
>>> Pavel
>>>
>>>
>>>
>>
>>
>> _______________________________________________
>> Talk-cz mailing list
>> Talk-cz na openstreetmap.org
>> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>
>
> ------------------------------------------------------------------------
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
------------- dal?í ?ást ---------------
HTML p?íloha byla odstran?na...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20100217/999fc1aa/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz