[Talk-cz] Hranice obcí
Jan Dudík
jan.dudik na gmail.com
Pondělí Leden 18 12:14:12 UTC 2010
Každá obec se skládá z 1 nebo více katastrálních území.
na žádném k.ú. neleží dvě obce (poslední Výjimka byly Strýčice v okrese ČB)
na jednom k.ú. může ležet více místních částí.
jenda místní část může ležet na více k.ú.
Pouze v Praze neodpovídají hranice částí/obvodů hranicím k.ú.
Jakýsi přehled k.ú. + příslušnosti k obcím obcí najdete na
http://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedista:Vanessa/katastry
J&D
2010/1/18 Martin Kupec <magon na jkopava.cz>:
> Dovolim si shrnuti.
>
> Rozlisujeme administrativni hranice a hranice zastaveneho uzemi.
> Tady je asi dulezite si uvedomit, ze administrativni hranice jsme
> schopni importovat z Kat. uz. ale zastavene uzemi se bude muset
> nakreslit rucne.
>
> Teoreticky by se do dalo udelat aproximaci, pokud by byly v danem miste
> zakresleny vsechny baracky, ale prijde mi ze tohle bude rucne daleko
> vernejsi, nez nejaky spocitany polygon.
>
> Tenhle thread se cely vicemene zabyva administrativnim clenenim, jehoz
> zmapovani je uz na spadnuti, a pujde to hromadnym importem.
>
> Takze zbyva se dohodnout jak technicky otagovat admin hranice.
> admin_level=10 je urcite hranice kat. uzemi a
> admin_level=8 je hranice mesta/obce
>
> Hranice mest vzdy jsou zaroven hranicemi kat. uz. naopak to ne vzdy plati.
>
> Moznost 1:
> Nakreslime vsechny kat. uz. s admin_level=10 a pak pridame
> relace pro mesta, mesta s roz. pus. a kraje s nizsima admin
> level.
> Moznost 2:
> Nakreslime vsechny kat. uz. a dame jim admin_level=10. Tam kde
> hranice kat. uz. bude schodna s hranici nejakeho nizsiho
> admin_level, tak jej prepiseme na nizsi.
>
> Pro 1:
> Lze jednoduse stahnout admin_level=X, a clovek dostane uzavrene
> polygony.
> Proti 1:
> Existuje nemalo mist kde cely polygon bude jak kat. uz., tak
> obec, takze bude oznaceny jako oboji. Takze se budou zdvojovat
> data.
> Pro 2:
> Nezdvojujeme data.
> Proti 2:
> Kdyz chci stahovat nejaky admin_level, tak musim navic stahnout
> i vsechny nizsi a profiltrovat si vysledek.
>
> On Mon, Jan 18, 2010 at 12:42:09PM +0100, Mike wrote:
>> Já bych to definoval tak, že zastavené a využité území je
>> landuse=residential/industrial a spravni uzemi je to boundary+admin_level
>>
>> On 17.1.2010 14:30, Radek Bartoň wrote:
>> > Dne neděle 17 Leden 2010 14:01:57 hanoj napsal(a):
>> >> *** rozlisujte "zastavene uzemi obce" a "spravni uzemi obce".
>> >> "zastavene uzemi obce" je jen urbanisticky termin, z pohledu
>> >> administrativniho cleneni nema zadny vyznam.
>> >
>> > Dobře, a podle čeho máme teda "obtáhnout" a jakým způsobem máme otagovat
>> > hranici města nebo vesnice, tak aby se vykreslila při nízkých zoomech
>> > mapnikem, tak jak je to mapříklad u Olomouci?
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
--
--
Ing. Jan Dudík
Další informace o konferenci talk-cz