[Talk-cz] Import adresních bodů - Nekonzistence cuzk:km a mvcr:adresa
Ondrej Zajicek
santiago na crfreenet.org
Pátek Říjen 1 21:18:17 UTC 2010
On Fri, Oct 01, 2010 at 08:17:39PM +0200, Mike wrote:
> To je naprosto běžný, že si lidi myslí, že je to součást nějaké obce a
> ona je to už jiná. Mám s tím vlastní zkušenost - v mém rodném městě jsem
> něco podobného zjistil až když jsem dělal adresy do OSM :)
>
> Adresa je jedinečná a vždy musí platit relace město-(ulice - pokud
> je)-číslo, relevantní je jen UIR, smyšlenosti lidí tam nemají co dělat.
>
> Prozradím, jak to dělám v mcnavi - najdu hranice státu, pak hranice obce
> a přiřadím je podle polohy ke státu, pak najdu ulice a přiřadím je podle
> polohy k obci a pak najdu adresní bod a přiřadím ho podle polohy k obci
> a podle jména k ulici. Části obce neřeším.
Tak ti to nebude fungovat v mnoha vesnicich, kde ulice pojmenovane
nejsou, ale obsahuji nekolik casti obce s castecne se prekryvajicimi
cisly.
--
Elen sila lumenn' omentielvo
Ondrej 'SanTiago' Zajicek (email: santiago na crfreenet.org)
OpenPGP encrypted e-mails preferred (KeyID 0x11DEADC3, wwwkeys.pgp.net)
"To err is human -- to blame it on a computer is even more so."
------------- další část ---------------
A non-text attachment was scrubbed...
Name: signature.asc
Type: application/pgp-signature
Size: 197 bytes
Desc: Digital signature
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20101001/634ab293/attachment.sig>
Další informace o konferenci talk-cz