[Talk-cz] MTB mapa
Marek Musil
wopixe na volny.cz
Středa Leden 4 18:18:47 UTC 2012
Mape silu,
Dne 4.1.2012 18:17, Martin Tesar napsal(a):
> Ahoj,
>
>
> 1) Vzdycky se mi zdal ten Mapnikovej styl takovy nevyrazny. Pokud
> na to hledim v me spelunce za sedmi zavesy a sedmi okny vypada to
> dobre. V okamziku kdy to vezmu kamsi mobilne, ztracim prehled ( a
> neni to byt jen nekvalitnim displejem na prenosnem bazmeku ).
> Zkusil bych udelat lesy zelenejsi, zastavene oblasti vubec nejak (
> ta sediva skvele splyva s okolim, zvlaste pokud se stinuje svah,
> budovy tez).
> Sam si zkousim vyrobit neco pro Maperitive (jiz delsi cas, stale
> vy vyvoji) a pokud neurazim, navrhnul bych to upravit podobne -
> tady je ukazka
> http://jiste.ic.cz/map/map.html
>
>
> Ted se to snazim optimalizovat spis pro monitor, pripadne tisk
> papirove mapy. Samozrejme to pro export a tisk zatim idealni neni, jak
> popisoval vyse tusim Jakub Sykora. Musel bych vytvorit v podstate novy
> styl pro prenosna zarizeni, kontrastnejsi, bez stinovani apod. Na to
> ted jednoduse neni cas a nemam ted ani bazmek na testovani :-) Tvoje
> mapa je pro "bazmeky" pouzitelna, ale podle me by byl problem do ni
> nacpat vsechny znacky, tur. stezky atd. a zachovat prehlednost.
>
Zcela chapu. Je to vetsi ukol :)
Souhlasim, s prehlednosti bude problem vzdycky uz jenom proto, ze tur
znacky zabijou 4 barvy jen tak , a ty uz nejdou pouzit (typicky prave
zelena v lese je skutecne problem).
> 3) Silnice lepe pri vyssich zooomech (13 a vic) nerozsirovat. Na
> me to pusobi pak trosku omalovankovite, ve mestech to zakryva
> dulezite veci a je to dost nepomerne k highway=track ....
> Barevnost viz bod 1.
>
>
> Kdyby byly uzsi, tak zas nepujde cist jmena ulic. Mne se to zda tak
> akorat :-) Co konkretne byva zakryte?
Ha, na to ze se ulice nejak jmenujou jsem malinko zapomnel. Ohledne
zakryti jsem mel nejspis na mysli toto
http://tchor.fi.muni.cz:8080/?zoom=15&lat=49.41362&lon=14.65935&layers=FBF00
(stred stareho mesta). Odsud to vypada, ze tam je dohromady 10 baraku a
jinak sama ulice. I kdyz zrovna historicke jadro neni typ zastavby ktery
by se vyskytoval casto.
Ale zejmena slo o muj esteticky dojem - proste ty tlusty ulice nemam
rad, coz, priznavam, nemusi byt vetsinovy nazor, uz kvuli tem jmenum coz
je argument, ktery me urcite zvykla.
>
>
> 4) V zoomu 13 nema highway=service okraje. Na svetlejsim pozadi je
> neviditelna -
> http://tchor.fi.muni.cz:8080/en.html?zoom=13&lat=49.25813&lon=14.35773&layers=FBF00
> <http://tchor.fi.muni.cz:8080/en.html?zoom=13&lat=49.25813&lon=14.35773&layers=FBF00>
> okolo Doubravy
>
>
> Opraveno, projevi se behem par dni.
Diky
>
>
> 5) Pri nizsich zoomech bych maloval kolecka (ctverecky ....) pro
> obce, pri strednich kolecka se jmenem ...
>
>
> Pri nizsich zoomech (do 10) uz to je hotove. Ve vyssich se spoleham na
> landuse kvuli zmene zobrazeni vysek (vrstevnice misto hypsometrie).
> Zkusim to alespon zvyraznit.
>
No napriklad pri zoomu 11 asi ani pri zvyrazneni landuse nebudou vesnice
moc videt (ty nemaji kolecka nikdy pokud jsem si stacil vsimnout) a
tenhle zoom uz je clkem podrobny na to aby bylo videt ze tam neco je ...
I kdyz od 12 uz jsou i jmena ...
Me by stacilo malo :)
>
>
> 6) Srafovani voj. ujezdu je zakryte lesem (ujezdy se do tur mapy
> se hodi)
>
>
> Ano, opraveno.
Diky
>
> Diky za postrehy a pochvalu,
> Martin
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
Mara
------------- dal?í ?ást ---------------
HTML p?íloha byla odstran?na...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20120104/4fbed451/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz