[Talk-cz] MTB mapa
Jan Kouba
kouba.honza na gmail.com
Úterý Leden 17 22:33:58 UTC 2012
Dne Út 17. ledna 2012 Petr Holub napsal(a):
> > > Na mtb:scale=0 by nemely byt volne kameny (kaminky), kdezto na grade2
> > > uz IMHO byt mohou, kdyz je ze zajezdeneho sterku. Nicmene - na tomhle
> > > bychom se asi pomalu meli shodnout a vysledek nacpat do anglicke wiki
> > > http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Mountainbike
> >
> > Kaminky ve sterku ja tedy nepovazuji za "loose surface" a urcite nebudu
> > znacit sterkove cesty jako mtb:scale=1.
>
> Nerikam, ze se tak maji znacit vsechny sterkove cesty, ale je to na
> zvazeni te ktere, jak vypada, kdyz po ni jedes. Kdyz se podivas na
> ilustracni foto S1 tady:
> https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:mtb:scale
> tak tracktype=grade2 muze mit klidne identicky typ povrchu.
Me prijde, ze cesta na te fotce je mtb:scale=1 proto, ze je na ni prudka
zatacka, ma velky sklon a je vymleta od vody.
Prvni veta na wiki o mtb:scale: "Provide a classification scheme for mapping
the DIFFICULTY of trails suitable for mountain-biking, ...". mtb:scale ma tedy
slouzit k mapovani OBTIZNOSTI cesty, ne toho jaky ma povrch. Porad jsem
presvedcen o tom, ze drtivou vetsinu cest (track) s grade1 i grade2 jde projet
na MTB bez nejakych specialnich jezdeckych schopnosti. Pokud presto nekdo
nekde objevi cestu, pro kterou to neplati, at k ni explicitne prida tag s
mtb:scale=1 nebo vic. Pridavat ale ke vsem cestam (track) mtb:scale=0 mi
prijde zbytecne.
To primalovavani fialove cary vedle nekterych cest s grade1 taky porad nechapu.
Proc se nekresli ke vsem cestam s grade1?
Navic ve vysvetlivkach u mapy by bylo lepsi psat misto "MTB stezka" neco jako
"MTB obtiznost". Pod slovem stezka si spis predstavim nejakou postavenou cestu
a ne oznaceni obtiznosti cesty.
Honza Kouba
Další informace o konferenci talk-cz