[Talk-cz] Nováček
Butrus Damaskus
butrus.butrus na gmail.com
Sobota Červenec 21 21:14:47 UTC 2012
Ok, zkusím se tím prokousat. Ještě tu mám jednu lahůdku a sice jak
značit "dopravní hřiště", viz:
http://www.openstreetmap.org/?lat=49.718881&lon=17.289139&zoom=18&layers=M ?
Normální cesty to nejsou, je na to nějaký speciální tag?
Díky.
2012/7/21 Petr Holub <hopet na ics.muni.cz>:
>> Máte-li někdo čas, můžete to někdo zkouknout a třeba okomentovat, co
>> dělám špatně, nebo ne úplně optimálně. Hlavně plavu v tom, jak tagovat
>> různé pěší cesty (jak např. na chodník a kdy už je něco chodník a kdy
>> už ne). Kdybyste někdo měl čas, budu vděčen za feedback.
>
> Par postrehu:
>
> - pokud jsou to samostatne chodniky (tj. zpevnene cesty pro pesi,
> typicky neprilehajici k silinici), znacil bych to jako
> highway=footway
> - pokud jsou chodniky prilehle silnici, daji se znacit jako sidewalk=*
> na tu silnici
> https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:sidewalk
> byt tohle nemame zpracovane v editing standardech pro CR
> - highway=path jsou typicky nezpevnene pesinky, vyslapane at uz mimo mesto
> nebo ve meste
> - highway=track je vozova cesta (podle tracktype muze byt i zpevnena - grade1,
> ale jinak i nezpevnena)
> - u track a path bych prosil znacit mtb:scale
> https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Mountainbike
> pokud mate aspon trochu zkusenosti s jizdou na horskem kole, at to
> pak muzem vyuzivat v MTB mape
> - pokud uvidite turisticke znacky a znacky pro cykloturistiku (cyklotrasy),
> prosim doplnte pomoci relaci
> https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Czechia/Editing_Standards_and_Conventions#Turistick.C3.A9_zna.C4.8Den.C3.AD
> https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Czech_Republic/cycle_ways
> osobne tohle povazuji za velmi cenne, protoze to se neda odnikud legalne
> obkreslit a musi se to fakt projit/projet v terenu (KCT nam to dat nechtelo
> a nechce, v leteckem snimkovani UHUL ci Bing to neuvidime; a pokud by
> nekoho napadlo to obkreslovat z nejake mapy typu KCT ci Shocart, tak nejen,
> ze to je nelegalni a bude smazano, pokud se na to prijde, ale navic tyhle
> mapy obsahuji hodne rozdilu oproti skutecnemu vedeni znacek a cylkotras
> v terenu)
>
> Jinak jak uz tu hanoj predhazoval, doporucuji proletet aspon:
> https://wiki.openstreetmap.org/wiki/CS:Map_Features
> https://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Czechia/Editing_Standards_and_Conventions
>
> Petr
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> http://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
Další informace o konferenci talk-cz