[Talk-cz] JOSM 5939 a více KM vrstev
Marián Kyral
mkyral na email.cz
Středa Květen 15 21:03:33 UTC 2013
---------- Původní zpráva ----------
Od: jzvc <jzvc na tpfree.net>
Datum: 15. 5. 2013
Předmět: Re: [Talk-cz] JOSM 5939 a více KM vrstev
"
Dne 12.5.2013 9:27, Marián Kyral napsal(a):
"Ahoj,
chvíli mi trvalo, než jsem v JOSM přišel na to, že přesnost KM závisí na
měřítku mapy které mám v okamžiku přidání KM vrstvy. Následně jsem se to
naučil využívat tak, že jsem si vytvořil více vrstev v různých měřítkách.
Hrubé pro značení cest a velkých ploch a podrobné pro zpřesňování budov.
Následně jsem si dle potřeby jednotlivé vrstvy skrýval.
Jenže nejnovější verze JOSM (5939) už toto neumožňuje. Po přidání první
vrstvy KM se v menu zobrazí její měřítko a další vrstva v jiném měřítku už
nejde přidat :-( A to dokonce ani po smazání všech vrstev.
Tady původně email končil otázkou, nicméně jsem se v tom vrtal a našel jsem
dvě řešení (není nad to si to pěkně sesumírovat ;-) )
1) Přidat další zdroj KM. Kupodivu funguje, nicméně se mi nový zdroj umístil
někam doprostřed seznamu a pořadí nejde upravit :-(
2) Následně jsem našel v menu vrstvy novou (?) volbu "změnit rozlišení".
Takže když chci upřesnit budovy, tak přiblížím a změním rozlišení. Po
skončení oddálím a znova změním rozlišení.
Zatím nevím, co je lepší. Jak to děláte vy?
PS: Po přidání dalšího zdroje, se mi KM přidala s černým pozadím i přesto že
se jednalo o přesnou kopii původního zdroje, který měl průhledné pozadí. (Na
tohle tu už nedávno někdo narazil). Co hůř, když jsem použil "změnit
rozlišení" na vrstvě s původním zdrojem, tak se nové rozlišení stáhlo taky s
černým pozadím. Zkusil jsem zrušit a znova povolit alfa kanál a nic. Pak
jsem josm restartoval a najednou mám KM zase průhledné. Tak nevím.
Marián
"
Cus, taky me to celkem prekvapilo, pouzival sem to presne stejne. Mozna by
nebylo od veci to reportnout jako bug/request. Mozna jen pribylo nekde neco
co oba nevidime kde se to da nastavit.
"
No řekl bych, že tohle byl asi záměr.
"
Jinak kdyz uz sme u podkladu, muzes ho definovat i "obecne" => nemusis primo
v linku definovat jednotlivy vrstvy/soucasti, muzes si je naklipat adhoc po
vyberu podkladu. Pak to kupodivu funguje taky - muzes "stejny podklad"
pridat vickrat a rozliseni si pamatuje kazdej zvlast. Do seznamu das tohle
(trebas) wms_endpoint:http://services.cuzk.cz/wms/wms.asp
(http://services.cuzk.cz/wms/wms.asp)
"
By mě jeblo klikat tohle pokaždé ;-) Navíc pak nějak nefunguje průhlednost.
Nicméně tohle URL jsem už taky našel a naklikal si "pár" vrstev do zásoby:
wms:http://services.cuzk.cz/wms/wms.asp?FORMAT=image/png&VERSION=1.1.1&
SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=DEF_PARCELY,DEF_BUDOVY,RST_PK_I,RST_KMD_I,
dalsi_p_mapy_i,hranice_parcel_i,obrazy_parcel_i,parcelni_cisla_i,RST_PK,
hranice_parcel_barevne,omp_i&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT=
{height}&BBOX={bbox}&TRANSPARENT=true
Teď mám KM samou barvičku. BTW, nevíte někdo, co jednotlivé barvy znamenají?
Některé čáry jsou zelené, některé červené a zbytek je bílý.
Marián
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20130515/9b7bfe2b/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz