[Talk-cz] Tracer - pLPIS
Petr Schönmann
pschonmann na gmail.com
Sobota Srpen 16 22:55:21 UTC 2014
On 16.8.2014 19:09, Jiří Parkan wrote:
> Ahoj,
> výstup url přikládám (7883723.xml), letmým pohledem se mi zdá ok.
> Pár příkladů lpis ID která nefungovala: 8570042, 9403951, 8570047
> Jsou to políčka v téhle oblasti: http://osm.org/go/0JbF878yo--
> Přikládám také uložené xml jednoho z nich (8570042.xml), v prohlížeči
> se taky zdá v pořádku.
>
> Při trasování proběhne v konzoli JOSM chyba parsování xml a je tam
> vidět pomršená diakritika, viz obrázky. Možná je to ale jen chyba
> zobrazení v konzoli, netuším.
>
> Systém je Win7 home CZ.
>
> Parkis
>
>
>
>
> 2014-08-16 18:42 GMT+02:00 Marián Kyral <mkyral na email.cz
> <mailto:mkyral na email.cz>>:
>
> Ahoj,
> pošli mi prosím konkrétní body. Mám takové podezření, že to je
> nějaký problém s windows. Protože na linuxu to je bez problémů.
>
> Můžete mi prosím všichni zkusit v prohlížeči toto url:
>
> http://eagri.cz/public/app/wms/plpis_wfs.fcgi?VERSION=1.1.0&SERVICE=WFS&REQUEST=GetFeature&TYPENAME=LPIS_FB4&&featureID=LPIS_FB4.7883723&SRSNAME=EPSG:102067
>
> A případně mi poslat výstup? Mělo by to vypadat podobně jako na
> obrázku. Pokud atribut ms:kultura nevypadá takto:
> *<ms:kultura>orná půda</ms:kultura>* Tak je to špatně a musíme
> zjistit, kde je problém. V traceru není, ten už dostane špatná data.
>
> (je to ten příklad od Honzy níže, kdyby to chtěl někdo zkoumat).
> Marián
>
> Dne 16.8.2014 10:47, Jiří Parkan napsal(a):
>> Ahoj,
>> také jsem narážel na nějaké plochy kterým tracer nepřiřadil typ
>> plochy. Na Třebíčsku to byla tak jedna z dvaceti.
>> Včera jsem mapoval kousek okolo Plzně-Božkova a tam byly bez typu
>> plochy naprosto všechny polygony.
>> Parkis
>>
>>
>> 2014-08-15 16:08 GMT+02:00 Marián Kyral <mkyral na email.cz
>> <mailto:mkyral na email.cz>>:
>>
>> Ahoj,
>> bohužel nemám kompletní seznam toho, co můžu lpis očekávat.
>> Takže někdy to nezafunguje a je potřeba mi to nahlásit a já
>> to doplním do mapování.
>>
>> Nicméně, u tého konkrétní cesty se mi doplní "orná půda".
>> Takže tím to není. Ale něco podobného jsem už viděl. Řešil
>> jsem to s Honzou Mladým. Do odpovědi z WMS se nějakým
>> záhadným způsobem dostaly podivné znaky. Vždy se vecpou na
>> stejné místo a to, jestli se něco natrasuje správně nebo ne
>> záleží jen na velikosti trasované plochy. Při určitém počtu
>> uzlů se ty podivné znaky třefí právě do pole s kulturou a
>> tracer pak nic nenajde.
>>
>> Ale proč se to děje netuším. U mně se tento problém
>> nevyskytuje. A Honza je teď na dovolené, takže další zkoumání
>> momentálně neprobíhá.
>>
>> Marián
>>
>>
>> ---------- Původní zpráva ----------
>> Od: Jan Dudík <jan.dudik na gmail.com <mailto:jan.dudik na gmail.com>>
>> Komu: OpenStreetMap Czech Republic <talk-cz na openstreetmap.org
>> <mailto:talk-cz na openstreetmap.org>>
>> Datum: 15. 8. 2014 15:14:44
>>
>> Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - pLPIS
>>
>> Díky, bylo to tím nastavením.
>> Ale narazil jsem na plochy v LPIS, kterým tracer přiřadí
>> pouze ref a
>> source, žádné landuse.
>> asi 6 jich je na relativně malé ploše v katastru Plav:
>> http://www.openstreetmap.org/#map=16/48.9090/14.4976
>> např. http://www.openstreetmap.org/way/297894310
>> <tel:297894310>
>>
>> je to záměr nbeo chyba?
>> ---
>> Ing. Jan Dudík
>> projekce dopravních staveb
>> tel. 777082195 <tel:777082195>
>>
>>
>> Dne 11. srpna 2014 16:01 Martin Švec - OSM <osm na maatts.cz
>> <mailto:osm na maatts.cz>> napsal(a):
>> > Tím to nebude (pokud nechce klasický trasování
>> katastrální mapy).
>> >
>> > (1) V nastavení pluginu zaškrtnout moduly RUIAN a LPIS,
>> odškrtnout Klasický.
>> > (2) Mačkat T a sledovat jak se mění kurzor myši, R =
>> budovy z RUIANu, LP =
>> > půda z LPISu.
>> >
>> > Martin
>> >
>> > Dne 11.8.2014 15:53, Michal Pustějovský napsal(a):
>> >
>> > Máš spuštěný tracer server?
>> >
>> >
>> > ---------- Původní zpráva ----------
>> > Od: Jan Dudík <jan.dudik na gmail.com
>> <mailto:jan.dudik na gmail.com>>
>> > Komu: OpenStreetMap Czech Republic
>> <talk-cz na openstreetmap.org
>> <mailto:talk-cz na openstreetmap.org>>
>> > Datum: 11. 8. 2014 14:45:35
>> > Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - pLPIS
>> >
>> >
>> > Dělám něco špatně?
>> > stáhl jsem si tracer z [1], k němu v JOSM dva
>> vyžadované doplňky, na
>> > pozadí si zapnul požadovanou vrstvu wms abych viděl co
>> klikám.
>> > spustím tracer, kliknu na budovu - aktualizuje se dle RUIAN
>> > kliknu na plochu, kde je v LPIS vybarvená plocha - a nic
>> > mačkáním T dosáhnu jediné změny, že se ani po kliku na
>> budovu nic nestane
>> >
>> > [1] http://www.kyralovi.cz/tmp/josm/beta/lpis/Tracer.jar
>> >
>> > JAnD
>> >
>> >
>> > Dne 8. srpna 2014 21:04 Pavel Kwiecien
>> <pavel.kwiecien na seznam.cz
>> <mailto:pavel.kwiecien na seznam.cz>> napsal(a):
>> >> Ahoj, trochu jsem si už s Tracerem zablbnul a už se mi
>> to tady pod horama
>> >> zazelenalo
>> >> http://www.openstreetmap.org/#map=13/50.5706/15.7740
>> >>
>> >> Pokud by spojování nebylo automatické, tak nemá smysl
>> se tím zabývat.
>> >> Tracer
>> >> funguje dobře, akorát import je potřeba vždy!! projet
>> v JOSM validací,
>> >> protože tracováním/vstupníma daty vzniká obrovské
>> množství chyb a
>> >> varování.
>> >> Na dvě kliknutí se toho dá zbavit.
>> >>
>> >> Ještě pro neznalé. Je dobré si v JOSM nastavit třeba
>> tuto WMS vrstvu:
>> >>
>> >>
>> http://eagri.cz/public/app/wms/plpis.fcgi?FORMAT=image/gif&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=LPIS_FB_KUL&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
>> <http://eagri.cz/public/app/wms/plpis.fcgi?FORMAT=image/gif&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=LPIS_FB_KUL&STYLES=&SRS=%7Bproj%7D&WIDTH=%7Bwidth%7D&HEIGHT=%7Bheight%7D&BBOX=%7Bbbox%7D>
>> >>
>> >> aby bylo vidět, kde jsou LPIS data.
>> >>
>> >> Zdraví Pavel Kwiecien
>> >>
>> >> ---------- Původní zpráva ----------
>> >> Od: Marián Kyral <mkyral na email.cz
>> <mailto:mkyral na email.cz>>
>> >>
>> >>
>> >> Komu: OpenStreetMap Czech Republic
>> <talk-cz na openstreetmap.org
>> <mailto:talk-cz na openstreetmap.org>>
>> >> Datum: 8. 8. 2014 9:08:35
>> >>
>> >> Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - pLPIS
>> >>
>> >>
>> >> Ahoj,
>> >>
>> >> ---------- Původní zpráva ----------
>> >> Od: Pavel Machek <pavel na ucw.cz <mailto:pavel na ucw.cz>>
>> >> Komu: OpenStreetMap Czech Republic
>> <talk-cz na openstreetmap.org
>> <mailto:talk-cz na openstreetmap.org>>
>> >> Datum: 5. 8. 2014 23:19:28
>> >> Předmět: Re: [Talk-cz] Tracer - pLPIS
>> >>
>> >>
>> >> ahoj!
>> >>
>> >>> > Jak by sis to propojení představoval? Mne nenapadá,
>> jak by se to dalo
>> >>> > udělat.
>> >>>
>> >>> No úplně přesně to nevím :).
>> >>>
>> >>> Napřed bych viděl úvahu, zda jednotlivá políčka
>> (=parcely a LPIS
>> >>> polygony)
>> >>> sdružovat nebo ne. Na tom závisí i strategie
>> aktualizací. Zatím mi přijde
>> >>> nemožné hlídat si podle ref:, zda se něco v LPIS
>> změnilo a na změnu
>> >>> zareagovat. Nevíme, co se může měnit. Určitě druh
>> kultury, možná i
>> >>> geometrie?
>> >>> Je možné, že tam, kde je teď 50 malých políček bude
>> za 3 roky jen jedno
>> >>> velké
>> >>> či naopak?
>> >>
>> >> No, zato vime ze je to po katastralnich uzemich, ne?
>> >>
>> >> Takze az to bude chtit nekdo updatovat:
>> >>
>> >> Pro kazdy polygon:
>> >> Je polygon se stejnou geometrii v osm?
>> >> NE: importuju
>> >> ANO: zmenim parametry na ty z noveho lpis, je li nutne
>> >>
>> >> Pro polygony z OSM ktere jsem zatim nezpracoval:
>> >> Jestlize polygon ma source=lpis
>> >> Jestlize se od importu nezmenil, smazu ho
>> >> Jinak je to na rucni rozhodnuti co je aktualnejsi.
>> >>
>> >> Hmm?
>> >> Pavel
>> >>
>> >>
>> >> No zásadní problém je: Slučovat nebo neslučovat
>> polygony se stejným
>> >> landuse
>> >> vedle sebe?
>> >>
>> >> Třeba tady:
>> http://www.openstreetmap.org/#map=17/49.66388/18.38023 by se
>> >> sloučení hodilo. Ale když jsem experimentálně pár
>> polygonů označil a
>> >> nechal
>> >> sloučit, tak z toho vylezl nějaký paskvil, protože ač
>> jsou ty natrasované
>> >> polygony vizuálně vedle sebe, ne vždy na sebe přesně
>> navazují.
>> >>
>> >>
>> >> Pokud je budu napojovat na sebe, tak musím nutně s
>> nějakým bodem pohnout a
>> >> tím pádem změním geometrii => problém při aktualizaci
>> - jak poznám, že je
>> >> daný polygon stejný, jen byl mírně změněn z důvodu
>> napojení na sousední
>> >> polygon? Přidat nějakou toleranci?
>> >>
>> >>
>> >> A pokud se bude slučovat (což bych v tomto konkrétním
>> případě rád udělal),
>> >> co udělat s ref? Já bych jej úplně vyhodil, nechal
>> bych jen source=lpis,
>> >> aby
>> >> bylo jasné, odkud se to vzalo. A chybějící ref by
>> znamenalo, že polygon
>> >> vznikl sloučením menších polygonů. Nebo tam dát nějaký
>> speciální tag?
>> >>
>> >> Třeba lpis=merged ?
>> >>
>> >>
>> >> Pokud by ref zůstalo, nutně by to vedlo k něčemu takovému:
>> >>
>> >> ref=123;2231;2231;22455;875;646
>> >>
>> >>
>> >> Bylo by to k něčemu?
>> >>
>> >>
>> >> Marián
>> >>
>> >>
>> >>
>> >>
>> >> --
>> >> (english) http://www.livejournal.com/~pavelmachek
>> <http://www.livejournal.com/%7Epavelmachek>
>> >> (cesky, pictures)
>> >>
>> http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~pavel/picture/horses/blog.html
>> <http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/%7Epavel/picture/horses/blog.html>
>> >>
>> >> _______________________________________________
>> >> Talk-cz mailing list
>> >> Talk-cz na openstreetmap.org
>> <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
>> >> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>> >>
>> >> _______________________________________________
>> >> Talk-cz mailing list
>> >> Talk-cz na openstreetmap.org
>> <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
>> >> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>> >>
>> >>
>> >> _______________________________________________
>> >> Talk-cz mailing list
>> >> Talk-cz na openstreetmap.org
>> <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
>> >> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>> >>
>> >
>> > _______________________________________________
>> > Talk-cz mailing list
>> > Talk-cz na openstreetmap.org
>> <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
>> > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>> >
>> >
>> >
>> > _______________________________________________
>> > Talk-cz mailing list
>> > Talk-cz na openstreetmap.org
>> <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
>> > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>> >
>> >
>> >
>> > _______________________________________________
>> > Talk-cz mailing list
>> > Talk-cz na openstreetmap.org
>> <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
>> > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>> >
>>
>> _______________________________________________
>> Talk-cz mailing list
>> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>
>>
>> _______________________________________________
>> Talk-cz mailing list
>> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>>
>>
>>
>>
>> _______________________________________________
>> Talk-cz mailing list
>> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
>> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org <mailto:Talk-cz na openstreetmap.org>
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
>
>
>
>
> _______________________________________________
> Talk-cz mailing list
> Talk-cz na openstreetmap.org
> https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
Nemáš Javu 8 ? Mě se děje stejná věc. Na linuxu s j7 ok
------------- další část ---------------
HTML příloha byla odstraněna...
URL: <https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-cz/attachments/20140817/096fa662/attachment.html>
Další informace o konferenci talk-cz