[Talk-cz] Kontrola a doplnění ulic
Jan Kouba
kouba.honza na gmail.com
Čtvrtek Srpen 28 10:51:48 UTC 2014
Dne Čt 28. srpna 2014 12:09:56, Marek Chlup napsal(a):
> Ahoj.
>
> Jsem jen občasný přispěvatel a OSMi jsem neznal. Děkuji za info.
>
> Již jsem se párkrát a nyní i znovu s užitím OSMi setkal s problémem
> velkých a malých písmen v názvech ulic. Například v Olomouci je ulice:
> "Na Střelnici"
> To je pojmenování ulice v OSM. OSMi však zde červená asi proto, že
> adresní body mají:
> "Na střelnici"
>
> Díval jsem s do jiných map:
> Google mapy: Na střelnici
> Seznam mapy: Na Střelnici
>
> Adresní body jsou jak chápu původem s RUIAN (respektive uir_adr).
>
> Pravidla možná nemusí být vždy jednoznačná:
> http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=186
> Jelikož se občas mohou čtyři hádat (alespoň dle mne) jestli je to dle
> "obecného jména" nebo "vlastního".
>
> Jaký etalon mám považovat za správný? Že by ceduli co tam je přibitá:-)?
Na té ceduli to stejně nejspíš bude všechno velkýma (NA STŘELNICI). Zdá se mi,
že všechny cedule s názvy (ulice, města, názvy turistických rozcestníků, ...)
se schválně píší pouze velkými písmeny, aby v tom neudělali náhodou chybu,
nebo aby se to nemuselo předělávat, když zase provedou nějakou změnu v psaní
velkých písmen.
Zrovna v tom případě turistických rozcestníků už jsem uvažoval o tom, jestli
by nebylo lepší do tagu "name" psát opravdu to, co je na rozcestníku napsáno
(tj. všechna písmena velká). Nakonec jsem to ale zavrhnul, protože to tak
nikdo nedělá a vypadá to divně.
Jan Kouba
Další informace o konferenci talk-cz