[Talk-cz] Evidence a hlášení špatných budov v RÚIAN
Petr Souček
soucekp na atlas.cz
Středa Prosinec 3 18:50:24 UTC 2014
Dobrý večer,
všechny níže uvedené případy jsem poslal k prověření na KP Praha-město.
Využijeme to jako test linky na opravu :-). Až mi dají zpětnou vazbu,
napíšu.
Petr Souček
-----Original Message-----
From: Petr Vejsada [mailto:osm na propsychology.cz]
Sent: Sunday, November 30, 2014 8:00 PM
To: talk-cz na openstreetmap.org
Subject: [Talk-cz] Evidence a hlášení špatných budov v RÚIAN
Ahoj,
tak zase jeden víkend strávený nad OSM. Slibuji, že se to už nebude opakovat
;-).
Drobné úpravy na poloha.net:
- odkazování na ruian.poloha.net je možné i s vrstvami. Formát je
z/y/y/layers
z = zoom
x = šírka
y - délka
layers:
l = landuse
i = LPIS
p = parcely
u = ulice
b = budovy
t = budovy-todo
a = adresy
Takže chceme-li odkázat na Nižbor a rozsvítit ulice a budovy, bude odkaz
http://ruian.poloha.net/18/50/14/ub
Formát z/y/z je stejný jako na OSM serveru.
Layers je nepovinné.
K dořešení:
- měnit URL tak, jak pohybujeme mapou (jako to je na OSM). Kdo by věděl, jak
to udělat, ať se ozve nebo nejlépe pošle rovnou patch :-)
- rozsvícením vrstev se změní pořadí na selectoru a tedy nabídka je pak v
jiném pořadí než default - dtto patch
Hlášení špatných budov
- pro stroje (třeba odkaz z JOSM traceru ;-))) -
http://ruian.poloha.net/building.php?kod=xxxx
kde xxxx je kód stavebního objektu v RÚIAN
- pro lidi - kliknutím do mapy na http://ruian.poloha.net - nesmí se tou
myší při klikání mrskat, jinak to chápe jako šoupání mapou a ne jako
kliknutí.
Klikat je vhodné do budovy ;-), jinak to nefunguje.
Volby:
- důvod - to je jasné, proč je budova špatně. Důvody jsou zatím 2, pište sem
další důvody, abych je do menu přidal.
- hlásit ČÚZK - jestli si myslíte, že je to na nahlášení na ČÚZK.
Zaškrtnout.
- poznámka - poznámka
Jednou zadaná budova se dá kdykoli opravit či smazat, stačí do ní znovu
kliknout.
Celá historie se loguje ;-)
Mapa se renderuje ihned po zadání či úpravě záznamu (ihned=cca 5 vteřin
podle toho, jakou má Mapnik zrovna frontu), jen nevím, jak ji reloadnout či
zahodit cache prohlížeče. Budovy, zapsané do tohoto seznamu se vykreslují
šedivě.
na http://poloha.net jsou u uživatelských účtů kontaktní údaje pro ČÚZK
(menu Můj_účet, upravit či tak nějak). Pokud to vyplníte a ČÚZK snad náhodou
bude tato hlášení od nás brát, předpokládám, že tyto kontaktní údaje mu
předám, tedy nepište tam nic, pokud to nechcete sdílet s ČÚZK.
na http://ruian.poloha.net/neplatne-budovy se zobrazuje výstražný
trojúhelník v případě, že poté, co byla budova zadána do zdejšího seznamu se
v RÚIAN změnila (item_timestamp > datum zadání do seznamu). Je to
upozornění, že budova mohla být v RÚIAN opravena.
Co hlásit a co nehlásit - tím si sám nejsem jistý. Někdy je jako budova celé
autobusové nádraží. On je to stavební objekt, ne budova, takže to vlastně
může být správně a hlásit by se to nemělo, nebo také mělo, netuším. Pane
Součku, pokud to čtete, mám na mysli např. SO 40356272 - autobusové nádraží
Praha- Florenc. To je asi správně, ale jistotu nemám.?
Dále např. SO 21618861 - bytový dům, ale je včetně nádvoří. To nádvoří ale
také může být stavebním objektem.
A naposled - domy 24602523 a sousední - tři z těchto domů mají geometrii
včetně příjezdové cesty, ostatní jen jako vlastní domy. Je to chyba nebo
není?
A pro všechny - hlaste chyby.
Musíte mít účet na OSM, abyste mohli zadávat chybné budovy.
--
Petr, pv na propsychology.cz
>p<
Další informace o konferenci talk-cz