[Talk-cz] Osmose Česká republika
Petr Vejsada
osm na propsychology.cz
Pondělí Prosinec 8 18:32:42 UTC 2014
Ahoj,
CzechAddress si vykoledoval spoustu křížících se budov, protože na nich
upravil adresu, ale geometrii pochopitelně ne; tak chytrý není. Takže tohle
znám :-)
S těmi potoky je to složité. Někde je třeba potok podle DIBAVOD, pak se
zdigitalizuje KÚ (= máme digitální baráky) a ty baráky stojí doslova na vodě.
Zřejmě tedy bude potok nepřesně. Jenže co s ním, když na satelitních/leteckých
fotkách není vidět? Třeba tam není, třeba je zarostlý, teče v podzemní rouře,
kdo ví? Na smazání to není, protože tam ten potok třeba (někde) je, ale jestli
protéká těmi domy, spíš ne :), tak kam s ním, doprava nebo doleva? To je
hádání.
Alternativa - všechno v Osmose povypínat a postupovat opačně - postupně
zapínat jednotlivé testy?
--
Petr
Dne Po 8. prosince 2014 18:23:17, Mirek Dlask napsal(a):
> Ahoj,
>
> 6136 5323 level 3 :-)
> Příčina? Opravuju chyby po Vás a nikdo neopravuje moje chyby.
> Takže můžete začít ... třeba
>
> Cesta protínající vodu
> Duplikované hodnoty source=uhul:ortofoto; cuzk:km; uhul:ortofoto
> Multiple numbers "34" in way "Profesora Františka Vojtíška" - je to node
> klasická adresa housen a conscriptionn...
>
> Way node tagged like way - někde jsem okoukal kombinaci
> tunnel=culvert + waterway=stream.
> Jednoduché a levné. A najednou je to špatně. Přitom v ZABAGED jsou
> propustky nejen liniové, ale i bodové, někde jsou mosty. Já většinou
> používal bod.
>
> Jak je to vůbec s použitím WMS vrstev ZABAGED ?
>
> http://geoportal.cuzk.cz/WMS_ZABAGED_PUB/service.svc/get?
>
> Postavit propustek v JOSM je docela šichta. Většinou je nutné si vyrobit
> body a pak teprve krájet. A otagovat.
> Navíc na mnoha místech je v reálu voda pod městem, v OSM ji rozstřikují
> projíždějící auta.
> Teď mám staženou oblast kde je 516 křížení cesty a vody. Jdu rychle
> opravovat, ať máte míň chyb než já ;-)
>
> Mirek
>
> Dne 8. prosince 2014 17:15 Marián Kyral <mkyral na email.cz> napsal(a):
> > Dne 8.12.2014 09:10, Kasparek Tomas napsal(a):
> >
> > ---------- Původní zpráva ----------
> >
> > Od: Marián Kyral <mkyral na email.cz> <mkyral na email.cz>
> > "Škoda, myslel jsem, ze uděláme soutěž, ale píše mi to jen: Vice než 500
> > :-)>
> > kdo ma min nebo kdo vic :-D ?
> >
> > Kdo nic nedělá, nic nezkazí, že? ;-)
> >
> > Ale mohl by to být poměr "počet změněných objektů" vs. "počet chyb". ;-)
> >
> > Bye
> >
> > _______________________________________________
> > Talk-cz mailing
> > listTalk-cz na openstreetmap.orghttps://lists.openstreetmap.org/listinfo/tal
> > k-cz
> >
> >
> >
> > _______________________________________________
> > Talk-cz mailing list
> > Talk-cz na openstreetmap.org
> > https://lists.openstreetmap.org/listinfo/talk-cz
Další informace o konferenci talk-cz