[Talk-cz] Posuny - pokus o zpřesnění
"Petr Morávek [Xificurk]"
petr na pada.cz
Středa Únor 5 18:48:16 UTC 2014
Ahoj,
Dne 5.2.2014 19:33, Petr Vejsada napsal(a):
>>> (st_transform(st_setsrid(st_transform(hranice,5514),999),900913))
>>> Je to podle mých očí jen horší. Proč?
>
>> Já teda do těch transformací moc nevidím, ale není možné, že se tam
>> kumuluje nějaká chyba tím převodem tam a zpátky?
>
> Asi ne. Vytvořil jsem nové schema a naimportovat Aš, Šluknov, Vyšší Brod,
> Třinec a Jablunkov a podle oka mi to přijde úplně stejné a úplně stejně
> špatně, jako v předchozím případě. To je opravdu zvláštní. Definici projekce
> 5514 mám od tebe, grid mám od tebe a s výsledkem nejsem spokojen, kdežto ty se
> svými daty ano. Je to horší než bez gridu. A mám stejný pocit, jako Marián, že
> grid to koriguje v podstatě správně, správným směrem, jen s opačnou orientací.
Ahaaa! Teď mi to teprve došlo - on byl RUIAN zpočátku (a v té době jsem
zkoumal přesnost) v jiné projekci. Původně to bylo EPSG:2065 a nyní
EPSG:5514, která se pokud vím liší právě v prohození souřadnic a změně
znamének. Já blbec ten grid slepě bez kontroly převzal... takže ten grid
je teď úplně mimo... chtělo by to najít zdrojová data a přegenerovat pro
5514.
>> Já si teď u sebe pustím nový čerstvý import RUIANu a pak můžem porovnat
>> výstup na nějakém konkrétním stavebním objektu, což?
>
> Tož to bychom měli. V jakém souřadnicovém systému máš RUIAN? Já v 900913 kvůli
> vykreslování dlaždic. Mohu ti někde vystavit nějakou část, asi stačí kod a
> hranice a nechat si třeba v qgisu ukázat st_diff
Já to nechávám v originále a transformuji až on-demand, podle toho na co
to používám. (Pokud chci počítat vzdálenosti dvou objektů, tak je lepší
to dělat v 5514.)
Zdraví,
Petr Morávek aka Xificurk
Další informace o konferenci talk-cz