[Talk-cz] Adresy z RUIAN, 3. rekapitulace + ukázka
Petr Vejsada
osm na propsychology.cz
Úterý Únor 18 20:48:59 UTC 2014
Ahoj,
Přidávat, nahrazovat:
addr:conscriptionnumber
addr:provisionalnumber
addr:streetnumber
addr:housenumber
addr:street
addr:place
addr:suburb
addr:city
addr:postcode
addr:country=CZ
Pouze u nových uzlů přidat:
ref:ruian:addr=nnnnnn
Mazat:
ref:ruian
source:addr
is_in
addr:alternatenumber
addr:provisional
uir_adr:ADRESA_KOD
uir_adr:adresa_kod
addr:number
Mazat tyto kombinace k,v:
source:loc=cuzk:km
source:position=cuzk:km
source:loc=ruian
source:position=cuzk_km
source:position=cuzk:ruian
source:loc=source=cuzk:km
Source:addr a source:loc bude patrný z tagů changesetu.
Ad is_in - myslím, že to, co tu před chvílí proběhlo, t.j. že ČR "vlastní" 71
procent všech tagů is_in na světě, dává argumentům pro jejich zachování váhu
limitně se blížící nule.
A tak se ptám - opravdu je tu někdo, kdo tento tag používá a jeho smazáním se
mu něco rozbije? Nechť promluví teď nebo ať mlčí navždy ;-).
Připravil jsem opět ukázku, tentokrát větší, a to pražské čtvrti Střížkov a
Prosek. http://pedro.poloha.net/osm/data.zip . Obsahuje dva soubory, data.osm
a data.csv. Co je v data.osm je snad jasné, v data.csv je tabulka varování -
seznam míst, kterým je třeba věnovat pozornost. Pro uživatele JOSM je tam link
na JOSM remote control, jeho otevřením v prohlížeči nebo curl apod. JOSM skočí
na problematické místo.Typy chyb:
AM příliš blízko u sebe - to znamená až 0.00 metrů, tedy ležící na sobě -
nutno bezpodmínečně řešit. Pak obsahuje blízká místa do vzdálenosti 5 metrů.
Není nutné je procházet všechna. Záleží na místní situaci, co je již podezřelé
a co je nejspíš OK.
V OSM je nějaký bod s adresou podezřele blízko - to je situace, kdy nějaký
adresní bod v OSM není spárován s ničím z RUIAN, ale leží podezřele blízko
adresnímu místu z RUIAN. Zdá se, že to bývají chyby v čísle popisném, kdy se
jedná o totéž místo, ale v OSM je jiné číslo popisné (či evidenční) než v
RUIAN. Je třeba prozkoumat.
Ulice Xxx je příliš daleko - pokud má adresní místo ulici, kouknu se, jak je
podle RUIAN ta ulice daleko od adresního bodu. Varování se vydává, je-li dále
než 100 metrů. Často jde o falešný poplach, ale někdy ne. Objevil jsem adresní
bod, vzdálený od ulice 1.5km, přičemž mezi ním a danou ulicí ležely desítky
jiných ulic, takže se jednalo o evidentní nesmysl v RUIAN.
Píšu tady o tom proto, protože ačkoli je chyb RELATIVNĚ málo, v absolutních
číslech to dá desetitisíce a není reálné, abych to zvládl v rozumném čase
prohlédnout všechno. Proto pravděpodobně poprosím dobrovolníky, kteří by
chtěli dostávat .osm s jimi vybranou oblastí, prohlédnout je, opravit a poslat
mi je zpátky. Takže je to taková příprava na lov brigádníků ;-).
Poznámka: V ukázkovém souboru stále je tag is_in s hodnotou 'Is in ...', ale
opravdu počítám s tím, že půjde pryč.
K diskusi - doufám, že nic.
--
Petr, pv na propsychology.cz
>p<
Další informace o konferenci talk-cz