[Talk-cz] mapovani turistickych znacek - soustredene usili
mkačer
mlady na troell.cz
Čtvrtek Leden 2 08:16:13 UTC 2014
Petr Vejsada <osm na ...> writes:
>
> Dobrý den všem,
>
> bounding box může být přes půl republiky u hodně dlouhých tras. Já na to
> používám postgis, který vybere opravdu nejbližší cestu, něco jako:
>
> select
osm_id,name,complete,st_distance(st_geographyfromtext('POINT(14.xxxxxxx
> 50.xxxxxx)'),st_transform(way,4326)) from gis.cz_line where (kct_yellow is
not
> NULL or kct_blue is not NULL or kct_green is not NULL or kct_red is not
NULL)
> order by st_distance limit 18;
>
> Tabulka je ze schematu pro Mapnik.
>
> vylezou z toho ID relací či cest a vzdálenost nejbližšího bodu-úseku cesty
od
> zadaných souřadnic,
>
> Pustil jsem se do opravování podivných tagů, ale chci se raději zeptat.
>
> Toto jsou tagy, začínající znaky kct_ v aktuální databázi:
>
> kct_barva
> kct_black
> kct_blue
> kct_diagonal_white_yellow
> kct_geen
> kct_green
> kct_learning
> kct_none
> kct_orange
> kct_purple
> kct_red
> kct_white
> kct_yellow
>
> Hned několik mě zaujalo - kct_black, kct_orange, kct_purple, kct_white.
Osobně
> jsem na cestách skutečně potkal černou značku. Bylo to v okolí Chlébského
na
> Tišnovsku a šlo o soukromou aktivitu místního turisty. Možná i ty ostatní
> netradiční barvy jsou něco podobného, KČT s tím asi nemá nic společného(?)
> Nechal bych to být.
>
> Překlep kct_geen jsem opravil.
>
> Nejčetnější nestandardní je tag kct_learning a tedy se chci pustit do něj.
> Opravil jsem ho u dvou relací (zaměnil jsem kct_learning za
> kct_green=learning), což je snad OK. Barvu jsem dovodil z dalšího tagu, a
to
> osmc:symbol
>
> Pak existuje 15 cest s tímto tagem. Nestudoval jsem je všechny, až po
poradě
> zde. Některé jsou řádnými členy řádné relace a tam by asi stačilo tag
smazat.
> Pak jsem narazil na cestu 4300723, která má tento tag a přitom není
součástí
> relace. Zrovna u této cesty bez znalosti místních poměrů lze těžko určit,
zda
> opravdu má být součástí relace či ne. Předpokládám, že tam to značení
spíše
> bude, protože proč by tam někdo ten tag jinak přidával. Takže jsem cestu
> přidal do relace (je to kousíček, vedoucí k vlaku).
>
> A asi nejdůležitější dotaz - mám ty cesty přidávat do existujících relací
a
> přispět tak k dosažení stavu "vše v relacích" nebo jen opravit ty tagy?
Nebo
> je snad tag kct_learning OK?
>
> --
> Zdraví
> Petr
>
> Dne Ne 29. prosince 2013 15:16:39, Jan Skala napsal(a):
>
> > Dobrý den,
> >
> > začal bych tím, že jsem si předchozí korespondenci smazal a teď jen
> > doufám, že tahle zpráva přistane někde v mailing listu. Před časem jsme
se
> > domlouvali, že udělám použitelnější výcuc z pěších relací. Dnes jsem si
>
Ahoj.
Ta černá, oranžová a fialová je moje práce. V Dubí u Teplic město vytvořilo
(jak jinak než s dotací) hromadu vycházkových tras. Všechny se sbíhají do
jednoho bodu a navíc tam probíhá i turistická žlutá, zelená a modrá, lesy
tam mají 3x naučnou stezku ... Město by to chtělo protlačit do map KČT,
takže se barvy asi ještě někdy? změní.
Momentálně trasy procházím a mapuji. Zatím jsem tam hodil tyto tagy KČT. Vím
že to není optimální, ale nic lepšího mne nenapadá - řešení vítáno.
Info k trasám: http://www.mesto-dubi.cz/file/323.pdf
Hezký nový rok přeje Honza Mladý
Další informace o konferenci talk-cz